Po pierwsze na załączonym poniżej zdjęciu widać, że znaki zlokalizowane są dosyć dalego od skrzyżowania. Zbędny jest też w tym miejscu znak A-7 /ustąp pierwszeństwa przejazdu/.
Jesteśmy w strefie zamieszkania gdzie parkowanie jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych odpowiednimi znakami. Powstaje pytanie: dlaczego krawężniki są w tym miejscu po lewej jak i prawej stronie zostały obniżone?
Czy tak się wyznacza miejsca parkingowe? Raczej nie. Powinien być tu znak D-18 /parking/ z tabliczką T-30f /wskazującą sposób parkowania pojazdu/ a na końcu parkingu znak D-18 z tabliczką T-3a /koniec miejsc parkingowych/.
Brakuje wyznaczonego miejsca dla osoby niepełnosprawnej. Tylko jak je teraz wyznaczyć skoro, miejsce takie ma mieć określone szerokości (3,60 metra) . Jak osoba niepełnosprawna będzie poruszała się tak wąskim chodnikiem (powinien mieć szerokość min 1,5 metra). Chociaż faktem jest, że w strefie zamieszkania nie musi być chodników, ponieważ pieszy ma tam pierwszeństwo. Przy czym jak już się buduje chodniki to powinno się zachować chociaż minimalne szerokości
Czy miejsca przy "Starej kotłowni" są terenem prywatnym? Jeżeli tak, to czy to miasto naprawiło komuś parking, a jeżeli nie to po co są te tabliczki na ścianach?
Poniższe jest ciekawe, ponieważ w tzw. strefie zamieszkania nie powinno się ustalać pierwszeństwa przejazdu a skrzyżowania powinny być równorzędne, czyli tutaj jadący od ul. Biernackiego mają pierwszeństwo o ile został tam zdjęty znak A-7 bo tego nie widać.
Niedoróbka z poniższego zdjęcia mam nadzieję, że przy odbiorze tej drogi zostanie poprawiona, bo tak nie można tego zostawić .
Przy okazji zapytam też, czy nie można było postawić nowych znaków D-40 i D-41 albo je chociaż umyć. Nowa droga, ładna kostka a znaki brzydkie i znak D-40 D-41 z znakiem D-46 i D-47 oraz B-21 są za blisko krawędzi jezdni .
Stanowiska parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznacza się:
- 1 stanowisko – jeżeli liczba stanowisk wynosi 6–15;
- 2 stanowiska – jeżeli liczba stanowisk wynosi 16–40;
- 3 stanowiska – jeżeli liczba stanowisk wynosi 41–100;
- 4% ogólnej liczby stanowisk – jeżeli ogólna liczba stanowisk wynosi więcej niż 100.
Napisz komentarz
Komentarze