„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi.”
Te jakże aktualne słowa - wypowiedziane już w XIX wieku – są dla nas inspiracją do podejmowania różnorodnych działań proekologicznych. Promowanie zachowań chroniących naszą planetę rozumiemy w sposób bardzo podstawowy i pragmatyczny. Poszukujemy rozwiązań, które my sami możemy wprowadzać w życie.
Świadomość, wiedza i kreatywność - to trzy właściwości człowieka mogącego, dzięki własnym działaniom, zmienić rzeczywistość, w której żyje. Nabywanie tych właśnie kompetencji jest głównym celem naszych corocznych spotkań.
Nikt z nas nie przypuszczał, że staniemy twarzą w twarz z zagrożeniem określanym mianem COVID- 19. Tak jak inne dziedziny życia również nasze Forum Ekologiczne musi przybrać inną niż do tej pory formułę.
Ponieważ nie możemy gościć Was w murach naszej szkoły, uznaliśmy, że jest to dobry moment na przypomnienie wszystkim uczestnikom i sympatykom Forum tego, co działo się w poprzednich edycjach naszych spotkań.
Zachęcamy również do zapoznania się z prezentacjami, które z pewnością zainspirują nas wszystkich do działań proekologicznych
W programie:
- wykład dr Alicji Zawadzkiej z Politechniki Łódzkiej „Dziura ozonowa - fakty”;
- wykład prof. Beaty Gabryszewskiej ze SGGW w Warszawie „Inwazja czy nowy ekosystem”;
- wykład mgr inż. Justyny Czerwińskiej z Politechniki Łódzkiej „Smog w naszych miastach”;
Jednocześnie z przykrością informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją, rezygnujemy z konkursu dla uczniów szkół podstawowych, z pewnością wznowimy ten projekt w przyszłym roku szkolnym.
UWAGA: W tym roku organizujemy je dnia 4 czerwca w formie on-line !!!
Serdecznie zapraszamy!!!
Napisz komentarz
Komentarze