Wnioski o wypłatę dodatku osłonowego można składać:
W formie elektronicznej za pomocą platformy ePUAP: (adres skrzynki podawczej: /wln5m2j74x/skrytka).
Osobiście od 12 stycznia 2022 roku, w punktach obsługi zlokalizowanych w obiektach:
- Straży Miejskiej, Plac Kościuszki 24 w godzinach 9:00 – 17:00;
- Informacji Turystycznej, Plac Kościuszki 29 w godz. 8:00 – 15:30;
- Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Plac Kościuszki 18 w godz.8:00 – 15:30;
- MOPS w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Cekanowska 5 w godz. 7:30 – 15:30.
Wniosek o wypłatę dodatku osłonowego do pobrania pod adresem: https://www.tomaszow-maz.pl/info-dodatek-oslonowy.
We wszystkich punktach obsługi istnieje dodatkowo możliwość złożenia wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który uprawnia wnioskodawcę do uzyskania zwiększonego dodatku osłonowego.
UWAGA! Podwyższony dodatek osłonowy można otrzymać, gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi. UWAGA! Niezbędny jest tu wpis do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2021 r. poz. 554, 1162 i 1243).
Szczegółowe informacje dotyczące zasad złożenia deklaracji (wniosku) w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków można uzyskać pod adresem https://www.tomaszow-maz.pl/aktualnosci/zloz-deklaracje-w-centralnej-ewidencji-emisyjnosci-budynkow-/.
Wpisu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, każda osoba może również dokonać na stronie internetowej: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow.
Napisz komentarz
Komentarze