Sz. P.
Dyrekcja
Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. prof. Tadeusza Wrońskiego
w Tomaszowie Maz.
ul. Zapiecek 8
97-200 Tomaszów Maz.
Szanowni Państwo!
Z ogromnym zaskoczeniem i niedowierzaniem odczytałem informację o planowanym na dzisiaj koncercie upamiętniającym pomordowanych w latach 1939 -1945 członków Armii Krajowej, Polskiej Partii Robotniczej, Gwardii Ludowej i innych organizacji podziemnych.
Czczenie pamięci zacnych żołnierzy Armii Krajowej zasługuje na uznanie zawsze i wszędzie, jednakże zestawienie tych wielkich patriotów z członkami Polskiej Partii Robotniczej i Gwardii Ludowej jest skandalem! Nieświadomość faktów historycznych prowadzi do zakłamywania historii naszej Ojczyzny i godzenia w dobre imię Polaków walczących o niepodległy kraj. Naganne jest to, że kreowane przez Państwa uznanie dla fałszywych polskich bohaterów przekazywane jest młodzieży - uczniom Państwowej Szkoły Muzycznej im. Prof. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Maz.
Przypomnę, że badania historyków przeprowadzane po 1989 roku wykazały, iż wielu z członków Polskiej Partii Robotniczej było agentami NKWD, zaś sama działalność PPR podlegała kierowniczemu zwierzchnictwu Międzynarodówki Komunistycznej w Moskwie. Idea utworzenia partii zrodziła się w kierownictwie ZSRR, jako plan polityczny Stalina wobec powojennej Polski. PPR miała być w założeniach radzieckich alternatywą i przeciwwagą dla rządu polskiego w Londynie. Jako kojarzeni z wówczas obcym ideowo Polakom komunizmem, spotykali się z nieufnością, a nawet wręcz wrogością szerokiego spektrum niepodległościowych organizacji podziemnych, a także niejednokrotnie zwykłych ludzi, którzy widzieli w PPR reprezentantów interesów ZSRR.
W 1942 roku specjalna komórka aktywistów PPR zajmowała się inwigilacją działaczy podziemia niepodległościowego i żołnierzy Armii Krajowej oraz innych organizacji konspiracyjnych, gromadząc informacje i dane które następnie przekazywano niemieckiej tajnej policji Gestapo za pomocą działających w niej agentów NKWD. Celem akcji podejmowanych przez PPR było rozbicie niekomunistycznych organizacji konspiracyjnych, w szczególności Armii Krajowej.
W ramach struktur PPR utworzono formację zbrojną - Gwardię Ludową - realizującą wytyczne Międzynarodówki Komunistycznej, a także cele polityczne komunistów polskich znajdujących się w ZSRR. Współtworzony przez agentów sowieckiego wywiadu Wydział Informacji GL zajmował się w szczególności paraliżowaniem działań Polskiego Państwa podziemnego. We wrześniu 1943 roku członek Wydziału Informacji ujawnił Gestapo listę ok. 50 osób działających w konspiracji, wśród których część było członkami Polskiego Państwa Podziemnego, Delegatury Rządu na Kraj lub żołnierzy Armii Krajowej. Osoby te zostały w większości aresztowane przez Gestapo w końcu 1943 roku, a część z nich wywieziono do niemieckich obozów Koncentracyjnych.
Pragnę jeszcze raz podkreślić, iż oddawanie hołdu zdrajcom Narodu i Państwa Polskiego jest bulwersujące!
Z poważaniem,
Marcin Witko
Poseł na Sejm RP
Napisz komentarz
Komentarze