Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:21
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Z pasją prosto do Polsatu

Para młodych, tomaszowskich tancerzy, Dawid Suski i Oliwia Sygitowicz, zakwalifikowało się do udziału w programie „Tylko Taniec”, będący odpowiednikiem popularnego show „You Can Dance”, który emitowany jest od dwóch tygodni w telewizji Polsat. Trenerem Dawida i Oliwii jest Konrad Borysowski, który opowiada nam o kulisach programu i szkolenia tanecznego dzieci młodzieży.

 

Jak to się stało, że trafiliście do polsatowskiego programu „Tylko Taniec”?

Wzięliśmy udział w precastingu i się udało. Teraz co tydzień pokazywane będą prezentacje poszczególnych tancerzy, więc mam nadzieję, że już niedługo zaprezentuje się nasza para, Dawid i Oliwka w tańcach towarzyskich. Zaczęło się od tego, że rodzice Oliwki zatelefonowali do mnie i zapytali, czy nie moglibyśmy zgłosić się do takiego programu. Powiedziałem, że nie ma sprawy. Tak to się zaczęło.

 

Program ma być konkurencją, czy też odpowiednikiem TVN-owskiego „You Can Dance?

Tak. Mogą się okazję prezentować zarówno tancerze tańca nowoczesnego, klasycznego, towarzyskiego ale i hip hop. My akurat wybraliśmy taniec towarzyski a dokładnie kombinacje stylów tańca, ponieważ ja jestem instruktorem tańca towarzyskiego.  Chcę podkreśli, że oboje tańczą u mnie dopiero od roku a już odnoszą pierwsze sukcesy. Gwarantuje, że widzowie zobaczą bardzo dobre show, zawierające elementy samby, cza czy, passo doble i jive’a. Niezależnie od tego, co będzie dalej uważam, że osiągnęliśmy wielki sukces. Mogę tylko powiedzieć, że na nagraniu w Warszawie już byliśmy. 

 

Jak wygląda sam program?

Jest czwórka jurorów, którzy oceniają poszczególne występy. Wśród nich są: Michał Malitowski, dwukrotny mistrz świata w tańcu towarzyskim, tancerka baletowa Krystyna  Mazurówna, Joanna Liszowska, Alan Andersz. Występ trwa dwie minuty i każdy z jurorów oddaje głos na tak lub nie.

 

Prezentujecie dowolne układy taneczne?

Tak. Nic nie jest narzucane i każdy może zaprezentować się z jak najlepszej strony.

 

Jak duża była konkurencja na castingach?

Bardzo duża. Widzieliśmy bardzo dużo utalentowanych osób. Nie mówiąc o tym, że są to osoby starsze. Mające po dwadzieścia i więcej lat. Takie, których całe życie od wielu lat podporządkowane jest karierze tanecznej. Z tego co wiem to kilka tysięcy osób. Z tych wszystkich, biorących udział, przeszliśmy do 200 najlepszych grup. 

 

 

A ile lat mają Dawid i Oliwka?

Oboje po siedem.

 

Ile?

Oboje mają po siedem lat i tańczą u mnie dopiero od roku. Moi tancerze dopiero wkraczają na taneczną ścieżkę. To są dzieci, które potrafią zatańczyć sambę, cza cze, rumbę, passo doble. Jak ja zaczynałem uczyć się tańca potrafiłem tylko tzw. kwadracik, czyli dwa kroki w lewo, dwa kroki w prawo.

 

Jak dzieci przeżywają takie ważne występy? Nie stresują się?

Jak mieli wywiad z Dowborem nie powiedzieli ani słowa, tak byli zestresowani i przejęci. Przyznam jednak, że stresowałem się na równi z nimi. Sama myśl o tym, że tańczą moje dzieci i że cala Polska będzie je oglądać była stresująca. 

 

 

Założyłeś kolejną szkółkę tańca w Tomaszowie, myślisz, że jest u nas odpowiedni „rynek”?

Myślę, że tak. Obecnie jestem na etapie budowania profesjonalnego klubu sportowego, z którym będziemy mieli możliwość brać udział w zawodach tanecznych i pokazywać się jako pełnoprawni członkowie stowarzyszeń sportowych. Tak, że powoli staram się rozwijać. Niestety w Tomaszowie mamy nieco ograniczoną percepcje społeczną, która ogranicza się do świadomości istnienia jedynie dwóch klubów tanecznych. Rynek jest zdominowany ale to tylko kwestia czasu.

 

Pomoże bez wątpienia program „Tylko taniec”

Pomogą ten i inne sukcesy oraz dobre relacje jakie mam z moimi podopiecznymi i ich rodzicami.  Nie należę do trenerów, którzy liczą tylko na zarobek. Kiedyś to zaprocentuje. Myślę, że nie będzie trzeba na to długo czekać.

 

Jak dużo dzieci uczysz tańca obecnie?

Jest to około 15 dzieciaków w wieku od lat 4 do 14. Jest mała grupa, z którą intensywnie pracuję dwa razy w tygodniu.  Jak na podstawy zajęć tanecznych jest do dosyć dużo.  Generalnie w Tomaszowie jest mało osób, które chciałyby coś robić. 

 

Tak świat się zmienił. Żyjemy w epoce fejsbukowych zombie. 

Nie do końca chodzi o dzieci, bo one nie do końca wiedzą, co chciałyby robić ale rodzice nie potrafią być konsekwentni i stają się coraz bardziej wygodni. Jeśli dziecko po miesiącu nauki przychodzi do rodzica i mówi, że jednak nie chce tańczyć, czy grać w tenisa, to przyjmowane jest to z ulgą, bo kłopot jest z głowy. Dziecko na zajęcia trzeba przecież dowieźć i odebrać i poświęcić swój czas. Dzieciak przy komputerze nie sprawia problemów rodzicom. Tak im się przynajmniej wydaje. Tymczasem dziecko dorasta bez żadnej pasji, która każdemu człowiekowi jest potrzebna.  Dlatego poza tańcem organizuję też dla dzieci spotkania z zaprzyjaźnionym psychologiem, z którym można porozmawiać sobie na dowolne tematy.  Z założenia nie izoluję grupy, tak jak robią to inni trenerzy. Osobiście  takiej grupie kiedyś tańczyłem i nie jest to nic dobrego. To forma sekciarstwa w Tomaszowie często uprawiana, która krzywdzi młodych ludzi.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
basia 12.03.2012 16:16
brawo,trzymamy za Was kciuku!!!!!!

notka 12.03.2012 14:17
powodzenia!!!

mmm 12.03.2012 10:43
kiedy w telewizji

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama