Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 stycznia 2025 14:14

Jakie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy będą dobre?

Jakie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy będą dobre, aby uporać się z dokuczliwymi objawami choroby? Przede wszystkim powinny nadawać się do stosowania przy nadwrażliwości i skłonności do alergii. Jaki skład i jaką konsystencję powinny mieć profesjonalne kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy? Za niedługo się dowiesz!
  • 19.08.2024 09:56
  • Autor: Grupa tipmedia
Jakie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy będą dobre?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – co to za choroba?

Przyczyna choroby do dziś nie jest jednoznacznie określona. ŁZS to przewlekła dermatoza o charakterze nawrotowym – ma więc swoje okresy remisji i wzmagania. Istotą jest nadaktywność gruczołów łojowych, które produkują za dużo sebum. Co wzmaga rozwój stanu zapalnego i powstawanie takich objawów, jak:

  • „tłuste”, zapalne, rumieniowo-złuszczające się zmiany,

  • brązowe lub żółte łuski – czasami nawet tworzy się „skorupa”,

  • gruba skóra,

  • nadmiernie przetłuszczające się włosy,

  • miejscowe łysienie,

  • odczuwalny świąd, pieczenie i ból.

Wyjątkowe kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – od Seborh

Jeżeli dokuczają Ci nawracające objawy ŁZS skóry głowy, spróbuj zastosować profesjonalne dermokosmetyki Seborh, których bazą są naturalne składniki aktywne. Odpowiednie proporcje tych substancji oraz właściwa formuła sprawiają, że szybko pożegnasz przykre symptomy choroby.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij. Szampon na łojotok
  • Szampon Seborh – znajdziesz w nim: pantenol, ichtiol, witaminę E, ale przede wszystkim  pirokton olaminy i siarczek selenu. Kremowa konsystencja oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Złuszcza, po czym usuwa martwy naskórek, łuski, a także inne zanieczyszczenia. Skutecznie zabija grzyby, jak również bakterie. Łagodny szampon szybko wzmocnia barierę hydrolipidową, jednocześnie nawilża oraz regeneruje skórę.

  • Emulsja Seborh – zawiera np.: siarkę, mocznik, pirokton olaminy, kwas mlekowy czy olej konopny. Lekka formuła i skład emulsji, normalizuje się praca gruczołów łojowych. Składniki preparatu przyczyniają się do tego, że szybko znikają stany zapalne, skóra staje się odkażona, wygładzona, bez łusek oraz nadmiernego złuszczania.

  • Płyn Seborh – bogaty w argininę, ekstrakt z nagietka, glukonolakton, ale też kwasy: jabłkowy, glikolowy i migdałowy. Wzmacnia mikrokrążenie oraz naczynia krwionośne. Szybko reguluje pracę sebum, a także niweluje nadmierne złuszczanie się naskórka. Dodatkowo odżywia skórę, po czym przyśpiesza jej regenerację.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

Efektywna pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy – czyli jaka?

Dermatolog powinien postawić diagnozę i rozpocząć niezbędne leczenie: doustne, miejscowe, innymi preparatami. Nie można zapominać o stosowaniu również wysokiej jakości dermokosmetyków z przeznaczeniem do walki z ŁZS. Warto używać ich nieprzerwanie, by regulować zaburzoną pracę gruczołów łojowych. W kosmetykach do niwelowania objawów ŁZS szczególnie istotne składniki, to: kwasy, wyciągi, ekstrakty oraz inne emolienty, które okazują się naprawdę efektywne.

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

 

Niepokojące zmiany na skórze należy jak najszybciej skonsultować z dermatologiem, który w zazwyczaj jest w stanie większości przypadków postawić diagnozę na podstawie samego charakterystycznego wyglądu wykwitów. Czasami jednak decyduje się na wykonanie biopsji, aby nie pomylić choroby z łuszczycą albo innymi schorzeniami. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza i stawiać się na wyznaczane przez niego kolejne wizyty. Takie postępowanie pomoże zapanować nad chorobą oraz wydłużyć okres remisji – mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Podsumowanie

Pielęgnacja skóry głowy z ŁZS wymaga holistycznego podejścia, ze względu na przewlekły charakter choroby oraz nasilenie dokuczliwych objawów, które mogą rozsiewać się na inne części ciała. Ważna jest właściwa i systematyczna pielęgnacja skóry właściwymi produktami oraz regularny kontakt z lekarzem.

Materiał partnera