Małe dzieci nie potrafią się same obronić przed zagrożeniami, na jakie naraża je lekkomyślność i niedojrzałość rodziców. Bardzo często chęć wypicia drinka, przegrywa ze zdrowym rozsądkiem i odpowiedzialnością. Dlatego przed spotkaniem towarzyskim warto ustalić, kto nie pije alkoholu i bierze na siebie obowiązek opieki nad dziećmi. Z interwencji sporządzona została dokumentacja, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.
W związku z wyjazdami świątecznymi na drogach w całym kraju ruszą w weekend wzmożone kontrole policji – przekazał PAP kom. Antoni Rzeczkowski z Biura Ruchu Drogowego KGP. Policjanci będą sprawdzać m.in. trzeźwość kierujących i czy nie przekraczają oni obowiązujących prędkości.
W sierpniu 2024 roku na terenie Parku Bulwary w Tomaszowie Mazowieckim, znaleziono rower marki Romet. Sprawę pod numerem E-5103/54/24/DP prowadzi sierz.Damian Popecki. Właściciel roweru proszony jest o kontakt z prowadzącym sprawę pod numerem telefonu kom. 516 432 920 lub tel. stacjonarnego 47 846 22 39.
W godzinach nocnych z 28.11.2024 roku na 29.11.2024 roku, nieznani sprawcy z terenu posesji położonej w miejscowości Smardzewice w gm. Tomaszów Mazowiecki, powiat tomaszowski, województwo łódzkie, pokonując zabezpieczania, dokonali kradzieży pojazdu marki Peugeot Expert koloru białego o numerze rejestracyjnym ETM6KF6.
Tomaszowscy policjanci wraz z Grupą ,,Kierowcy Dzieciom” przeprowadzili na terenie Szkoły Podstawowej w Smardzewicach działania profilaktyczne pod nazwą ,,Bezpieczne dzieciaki”. W trakcie działań dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym oraz otrzymały elementy odblaskowe poprawiające ich widoczność na drodze.
Prosto ze Stajni w Walewicach, do Smardzewic, gdzie mieści się siedziba Zespołu Konnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, trafiły dwa wierzchowce. Zakupione przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi konie, po ukończeniu kursu specjalistycznego, będą wspierać funkcjonariuszy w codziennej służbie.
Humus, Baker, Lucjan i Junat – konie z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji KPP w Tomaszowie Mazowieckim, po raz kolejny pokazały posłuszeństwo, opanowanie, a przede wszystkim więź ze swoimi opiekunami, gwarantującą skuteczną współpracę podczas służby, w najbardziej niebezpiecznych warunkach. Podczas dwudniowych ćwiczeń odbył się także egzamin II stopnia dla policjantów-jeźdźców.
Funkcjonariusz z wydziału kryminalnego tomaszowskiej Policji, w czasie wolnym od służby namierzył poszukiwanego listem gończym mężczyznę. 38-latek ma do odbycia karę 12 miesięcy pozbawienia wolności. Policjant zauważył go będąc na spacerze z psem i natychmiast przystąpił do działania, śledząc go i przekazując informację kolegom z wydziału, którzy zatrzymali go pod wskazanym przez niego adresem. - To kolejny dowód na to, że policjantem jest się również po służbie - mówi asp. sztab. Grzegorz Stasiak
Możliwość orzeczenia dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów w przypadku, gdy ktoś złamie nałożony już wcześniej zakaz oraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące przepadku pojazdu dla kierowców, którzy prowadzą pod wpływem alkoholu - to część zmian w prawie, które zapowiedzieli w piątek szefowie MSWiA, MS i MI.
13 listopada 2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 8 przy ul. Nadrzecznej w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się ślubowanie klas pierwszych, wśród których znaleźli się uczniowie kolejnego już rocznika klasy policyjnej. W ślubowaniu i nadaniu uczniom stopni kadeta, uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Tomasz Jędrzejczyk.
Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych policjanci na terenie całego kraju w rejonach cmentarzy i na głównych drogach, odnotowali wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych. Zabezpieczenie na drogach oraz w okolicach nekropolii trwało od 31 października do 04 listopada, a policjanci którzy dbali o bezpieczeństwo w tym szczególnym okresie, podsumowali prowadzone działania.
14 wypadków, w których nie było ofiar śmiertelnych i 43 zatrzymanych pijanych kierowców – to bilans akcji "Wszystkich Świętych" prowadzonej w ostatnich dniach na drogach woj. łódzkiego. Zdaniem policji na drogach regionu było bezpieczniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Policjanci z Łódzkiego dostali specjalny spray, który odbija światło. W ramach akcji "Malujemy bezpieczeństwo" będą pryskać ubrania pieszych w niebezpiecznych rejonach. Substancja niewidoczna za dnia, po zmroku błyszczy w świetle samochodowych reflektorów.
Od czwartku na drogach w całej Polsce pojawi się więcej policyjnych patroli, które będą miały do dyspozycji m.in. laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu oraz pojazdy wyposażone w wideorejestratory - przekazał PAP nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP.
Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim i Dowódca Stowarzyszenia Związek Strzelecki ,,Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej Jednostki Strzeleckiej 1002 im. mjr Rudolfa Majewskiego ps.,,Leśniak”, 25 października 2024 roku podpisali porozumienie, mające na celu nawiązanie współpracy na rzecz ochrony życia i zdrowia ludzi, w szczególności w obszarze poszukiwań osób zaginionych, a także podejmowania wspólnych inicjatyw edukacyjnych w zakresie kształtowania właściwych postaw społecznych, w duchu patriotyzmu i praworządności oraz promujących służby mundurowe.
18 października 2024 roku tomaszowscy policjanci we wsparciu funkcjonariuszy z garnizonu łódzkiego prowadzili działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu tomaszowskiego. Zwrócili szczególną uwagę na wykroczenia popełnione przez kierujących, ale także pieszych, czy rowerzystów. Istotną częścią działań było przypomnienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o tym, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.
Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, nie został ustalony powód blisko 37% zamachów samobójczych w I połowie 2024 roku. Z kolei w prawie 29% przypadków wskazano chorobę psychiczną lub zaburzenia psychiczne. Zdecydowanie mniej razy w policyjnych statystykach pojawia się zawód miłosny czy nieporozumienie lub przemoc w rodzinie. Część ekspertów komentujących ww. dane twierdzi, że to nie są rzeczywiste przyczyny, tylko zazwyczaj czynniki spustowe prób samobójczych. Według informacji KGP, w I półroczu br. ataki na własne życie były wymierzane przede wszystkim w mieszkaniu lub w domu, głównie w poniedziałki.
W trosce o bezpieczeństwo pieszych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim wspólnie z wolontariuszami fundacji Nocna Jazda oraz przedstawicielami Urzędu Miasta przeprowadzili akcję w ramach kampanii profilaktycznej #daj się zauważyć# noś odblaski# organizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
W najbliższą sobotę – 12 października 2024 roku tomaszowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji zapraszają do wzięcia udziału w akcji promującej bezpieczeństwo na drodze. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości pieszych i rowerzystów, podkreślając jak istotne jest posiadanie elementów odblaskowych, zwłaszcza w jesienno-zimowej aurze.
Policjant może wnioskować o powtórne badania lekarskie kierowcy, jeżeli uzna, że być może nie jest on w stanie prowadzić samochodu – powiedział PAP komisarz Robert Opas z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji (WRD KGP).
Temperatura: 0°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki
Ciśnienie: 1017 hPa Wiatr: 5 km/h
Przejdź do kategorii