Tegoroczne spotkanie było podzielone na trzy etapy. O godzinie 17.00 najodważniejsi zmierzyli się z ortografią i pisali dyktando, którym kierowali Maciej Robert, poeta, krytyk literacki i filmowy, dziennikarz oraz Rafał Gawin, poeta, krytyk literacki, korektor i redaktor Kwartalnika Artystyczno-Literackiego "Arterie".
Następnie w sali widowiskowej GOK miało miejsce godzinne spotkanie z Wojciechem Góreckim, dziennikarzem, pisarzem, historykiem i analitykiem politycznym specjalizującym się w tematyce Kaukazu Północnego i Południowego. Gość jest autorem kilku książek poświęconych temu inspirującemu, ale dosyć słabo znanemu zakątkowi Świata.
Co ważne, Wojciech Górecki kilka lat przebywał na Kauzazie jako radca a nawet zastępca konsula RP w Baku. Jest dodatkowo pracownikiem Ośrodka Studiów Wschodnich. Opowiadał nie tylko o swoich książkach z tzw. "Trylogii Kaukazkiej", ale również opowiadał o powolnym odkrywaniu Kaukazu i różnego rodzaju podobieństwach i różnicach rejonu, gdzie Polacy cieszą się wyjątkową sympatią. Wynika to głównie z wielu wspólnych wątków historii, jak również zagrożeń i obaw kierujących się w stronę skomplikowanej polityki rosyjskiej.
Trzecią odsłoną wieczoru był koncert przebojów musicalowych "Milord" Edith Piaf przez "La boheme" Aznavoura po "Cabaret", który kiedyś rewelacyjnie wykonywała Liza Minelli. Te nieśmiertelne standardy wykonała Emilia Kudra, śpiewająca aktorka, obsypana nagrodami na wielu festiwalach piosenki, współpracująca ze Studiem Piosenki Teresy Stokowskiej-Gajdy. Akompaniowała jej wspomniana właśnie Teresa Stokowska-Gajda. Występ spotkał się z gorącym przyjęciem (nie)licznej publiczności i zapewnieniami, że spotkamy się za rok.
Napisz komentarz
Komentarze