Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 03:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Będzie Park jak z Bajki za fundusze norweskie

Prawie 16 milionów złotych otrzyma Tomaszów Mazowiecki z tzw. Funduszy Norweskich. Zostanie z nich zrewitalizowany między innymi park miejski im. Solidarności czyli popularna "Muszla". To duży sukces Marcina Witko ale i wszystkich pracowników magistratu, którzy nad projektem pracowali. Wszystko wskazuje na to, że najdalej za dwa lata po odnowionym parku będą mogli pospacerować tomaszowianie. To inwestycja zapowiadana od kilku lat, na która czekali wszyscy mieszkańcy miasta.

Dobrą widomość przywiózł wczoraj do nas wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, któremu Tomaszów Mazowiecki nie jest miastem całkowicie obcym.  Środki, jakie otrzymał Tomaszów pochodzą z programu "Rozwój Lokalny" finansowanego ze środków Funduszy Norweskich i  Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. Początkiem programu  było wyselekcjonowanie 255 średniej wielkości miast, które z powodu swoich problemów społecznych, gospodarczych i demograficznych kwalifikują się do szczególnej pomocy i interwencji. Spośród nich aż 212 złożyło wnioski o dofinansowanie.  To był pierwszy etap wstępnej selekcji. Po ocenie pozostały 54 miasta, które bardzo ciężko pracowały z ekspertami i ministerstwem, by wypracować najlepsze wnioski. Ostatecznie listę liderów poznaliśmy wczoraj. Znalazło się na niej 29 najmocniejszych miast.

Nie mówimy tutaj tylko o infrastrukturze a więc o tym co w mieście wybudujemy lub nie wybudujemy. To, co robiliśmy przez ostatnie kilkanaście miesięcy, to jest kompleksowa ocena miasta, z jego potencjałem, dobrymi i słabymi stronami. Miasto zostało zdiagnozowane, jak nigdy dotąd. Przygotowaliśmy 500 stron w dwóch dokumentach "Program Rozwoju Lokalnego" oraz "Program Rozwoju Instytucjonalnego" . Mamy miasto zatracające swoje funkcje, zagrożone wyludnieniem, z dużym obszarem zdegradowanym, wymagającym rewitalizacji.

- mówił na jednej z sesji Rady Miejskiej dyrektor Adam Koziełek, podkreślając, że proces pozyskiwania funduszy od Królestwa Norwegii jest długotrwały pracochłonny i skomplikowany.  Rzeczywiście, Tomaszów na decyzję czekał wiele miesięcy. Nie obyło się też be perturbacji. Istniała obawa, że wniosek może być odrzucony ze względu na fakt przyjęcia przez Radę Miejską Samorządowej Karty Rodziny, która zyskała sobie złą sławę, jako dokument o charakterze dyskryminującym środowiska LGBTQ. Na wniosek Marcina Witko uchwałę uchylono w listopadzie ubiegłego roku. W efekcie Prezydenta zaatakowały skrajnie prawicowe media a Antonii Macierewicz odgrażał się, że Witko zostanie w związku z tym usunięty z partii. Do tego nie doszło Witko wybrał miasto zamiast ideologii i to wbrew własnemu środowisku politycznemu a fundusze otrzymaliśmy i tomaszowianie będą cieszyć się z odnowionego parku, który kiedyś był tworzony ich własnymi rękoma. Z pewnością nie jeden raz z letniej sceny rozbrzmiewać będzie muzyka. 

Mamy dzisiaj ważny dzień w skali ogólnopolskiej ale i regionalnie w województwie łódzkim. Ogłaszamy wyniki dofinansowania w kwocie pół miliarda złotych zadań związanych z samorządem lokalnym. Wszystko zaczęło się od strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Półtora roku temu ogłosiliśmy program. Zaskoczyło nas, że aż 85% uprawnionych miast złożyło swoje wnioski do  programu "Rozwój Lokalny". Ostatecznie wybraliśmy 29 miast, choć pierwotnie zakładaliśmy, że będzie ich 15. Wśród nich mamy dużą reprezentację samorządów łódzkich, z Tomaszowem Mazowieckim na czele. Każde z tych miast dostanie ponad 15 milionów złotych. 

- mówił Waldemar Buda przypominając, że fundusze to także projekty tzw. miękkie. Bardzo ważne jest też to, że inwestycje z programu nie wymagają własnego wkładu finansowego,  a więc są finansowane w 100 procentach. 

- To dla nas wielki dzień, ale chcę podkreślić, że za każdym razem, kiedy odwiedza nas wiceminister Waldemar Buda, przywozi nam dobrą wiadomość. Śmiało możemy określić go mianem Ambasadora Tomaszowskich Spraw. Niedawno otwieraliśmy żłobek samorządowy, który powstał dzięki jego pomocy. Dzisiaj możemy go też nazwać Ojcem Rozwoju Tomaszowa Mazowieckiego 

- mówił Marcin Witko, dodając, że mimo, iż wniosek obejmował wyższą kwotę, to z żadnego z projektów nie ma zamiaru rezygnować. Tomaszów będzie miał więc nowe oświetlenie ulic w technice LED. Przeprowadzona zostanie też informatyzacja usług dla mieszkańców miasta. Wszystkie realizowane zadania mają na celu poprawę komfortu życia mieszkańców. Prezydent dziękował też wszystkim osobom, które pracowały nad projektami. 

We wczorajszej konferencji prasowej uczestniczyli poza Waldemarem Budą: poseł Robert Telus, senator Rafał Ambrozik, burmistrz Opoczna Dariusz Kosno i pierwszy zastępca prezydenta Zgierza - Bohdan Bączak. 

Dariusz Kosno, burmistrz Opoczna, od lat związany z Platormą Obywatelską wysoko ocenił działalność tomasowskiego samorządu z Marcinem Witko na czele. 

- Przyznam, że podpatrujemy co robi i organizuje w Tomaszowie Marcin Witko i próbujemy robić podobnie i stworzyć podobne obszary multifunkcjonalne w przestrzeni publicznej. Myślę, że nasze kontakty przyczynią się do rozwoju naszych samorządów. 

- mówił burmistrz Opoczna, prezentując opinię zgoła odmienną od jego partyjnych kolegów z Tomaszowa Mazowieckiego. 

W 2016 roku ogłoszono konkurs na projekt zagospodarowania Parku. Jak podkreśla Marcin Witko, uspokajając osoby zaniepokojone losem obecnego drzewostanu  planach jest utrzymanie jego charakteru - zwłaszcza, że drzewostan jest objęty ochroną konserwatorska

 Konieczność stworzenia nowego projektu pojawiła w związku z koniecznością wyburzenia dotąd istniejącej Muszli Koncertowej, której stan techniczny był katastrofalny. 

 Do konkursu zgłosiło się pięć pracowni architektonicznych, które  zostały dopuszczone do udziału. Wśród nich znalazły się trzy tomaszowskie firmy - KUBI Krzysztofa Bąbola, AZ PRO Biuro Usług Projektowych oraz IMPET Tomasza Plicha. Udział zadeklarowali także łodzianie: 4Design Architekci i Inżynierowie oraz B KWADRAT Antoniego Baryły.

Podstawowym zadaniem, jakie postawiono przed architektami było wskazanie sposobu odwrócenia centrum Tomaszowa w stronę rzeki Wolbórki i stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej.  Projekt uwzględniać miał oczywiście istnienie amfiteatru.

Urząd Miasta w specyfikacji wskazał na konieczność zaprojektowania zaprojektowanie zadaszonej widowni na 1500 miejsc oraz sceny, toalety publicznej, toalety dla zwierząt domowych, a także miejsca i elementów wyposażenia przestrzeni dla potrzeb ekspozycji sztuki i organizacji wydarzeń artystycznych oraz parkingów dla rowerów.

W konkursie nie przyznano pierwszego miejsca. Drugą nagrodę otrzymała pracownia IMPET Tomasza Plicha, a trzecią firma KUBI Krzysztofa Bąbola.

W pracy (pracowni IMPET) dokonano trafnego uporządkowania otoczenia obiektu, z wykorzystaniem relacji przestrzennych w ramach Parku Solidarności oraz pobliskich terenów rekreacyjno-sportowych. W pracy tej zwraca uwagę poszukiwanie wyrazistej, architektonicznej formy obiektu. Projektowany obiekt, stanowiący przykład architektury organicznej harmonijnie wpisano w krajobraz parku i doliny rzeki Wolbórki. Forma obiektu współgra z funkcją, zapewniając elastyczność użytkowania oraz wielofunkcyjne wykorzystanie powierzchni. Zwraca również uwagę interesująca próba kształtowania małej architektury w powiązaniu z konstrukcją budynku zaplecza.

- czytamy w uzasadnieniu wyboru.

Według komisji pod przewodnictwem Dariusza Żeleźnego prace stanowiły wartościowy materiał w dyskusji nad sposobem rozbudowy i przebudowy amfiteatru oraz Parku Solidarności, będąc punktem wyjścia do dalszych prac w gronie eksperckim, jak i podczas konsultacji społecznych.

Prace pokazały zróżnicowane podejście do przestrzeni Parku podkreślając jego potencjał i możliwe kierunki przekształceń. Uczestnicy konkursu przedstawili interesujące wizje architektoniczne i urbanistyczne. Zwraca również uwagę wysoki poziom obydwu złożonych prac zarówno w zakresie warsztatu projektowego jak i prezentacji wizualnej poszczególnych opracowań.

Czy nowy Park Solidarności będzie przypominał któryś z tych projektów? Przekonamy sie już niebawem


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
JZ 05.07.2021 05:56
To samo stado pasozytow co do grubego jeździ !

Lol 06.07.2021 22:59
Dokładnie ? I to nasz koszt

JZ 02.07.2021 20:40
Te wizualizacje sa tragiczne podobnie jak plac Kościuszki czy przystań

T. ?‍♀️ 02.07.2021 10:51
I tylko nie zapomnijcie o BEZPIECZNYM połączeniu obydwu parków !!! Dyskusje o niebezpiecznym przejściu przez ul. Warszawską były już podejmowane. Najbezpieczniejszy byłby przekop pod ulicą. Lepiej zrobić mniej w parku a wykonać coś praktycznego i bardziej potrzebnego.

lp 02.07.2021 12:55
Może przejście pod mostem?

A może 02.07.2021 19:28
dodatkowo przejście nad mostem w formie wiaduktu, albo most pontonowy? W doopach wam się poprzewracało z tej wielkiej radości.

tomaszowiak 02.07.2021 13:52
Zrobić tam kładkę drewnianą pod mostem na stalowej konstrukcji, byłaby to też atrakcja nad kaskadami rwącej wody, dawnej tamy. A koszty tego chyba nie tak wysokie.

AGA 02.07.2021 09:24
obwodnica TM - alejki w parku ; sala operacyjna - muszla koncertowa ; inwestorzy - fundusze norweskie .CZY TO NAPEWNO DOBRA ZAMIANA.

Emeryt 01.07.2021 23:29
Może będzie gdzie usiąść nie tak jak na błoniach lub na placu Kościuszki

Burek 01.07.2021 20:34
no to chyba będzie złota kartka, adrian wypomaduj włoski o szóstej i czołem o beton w parku solidarności, nie masz pojecia jak się pracuje na taką kasę dla miasta

Zz 01.07.2021 20:02
Ale pasożytów na zajęciach dużo, dobrze że nie podjęli uchwał przeciwko lgbt bo kasy by nie byłoby

Halina 01.07.2021 15:42
Na otwarciu areny powinna zaśpiewać Maryla Rodowicz i Zbyszek Hołdys

Grześ 02.07.2021 08:54
Lepiej Kabarety z Cezarym Pazurą, widownia pękałaby w szwach.

M 02.07.2021 10:40
i przy okazji Pazura mógłby jeszcze namawiać do przyjęcia preparatu

Pazura 02.07.2021 19:22
to wciska "cudowne gary" emerytom i wątpię żeby kabaretował.

lp 02.07.2021 12:53
może Zenek Martyniuk?

tom 01.07.2021 14:59
super sprawa!!! Tylko teraz potrzebny dobry projekt architektoniczny. Musi być coś więcej niż tylko alejki i ławki...

TM 01.07.2021 13:19
Brawa dla tych gwiazdeczek, co zro Ili przerwę w obradach powiatu żeby se zdjęcie zrobić z prezydentwm:) zenujaca postawa brak powagi i pokazanie jacy to jesteśmy mocni:)

Obywatel 01.07.2021 13:16
A było to możliwe tylko dzięki uchyleniu uchwały anty-LGBT (mylnie nazywanej "Samorządową Kartą Praw Rodzin"), którą lobbował Batorski. Gdyby Kazimierz Baran, Jarosław Batorski, Krzysztof Dziubałtowski, Zbigniew Kamiński, Cezary Krawczyk, Piotr Krzysztofik, Marzanna Popławska, Barbara Rogulska, Marcin Rybak i Beata Stańczyk, postawili na swoim to nie było by funduszy norweskich i nie było by inwestycji. Ci wszyscy wymienieni to konserwatyści, dla których bardziej liczy się dowalenie tak zwanemu "Lobby LGBT" niż rzeczywista praca dla miasta i dla rodzin których podobno są obrońcami.

Obywatel 01.07.2021 17:30
Łapki w dół pewnie dostałem od wymienionych w komentarzu osób ;) Dla was najważniejsze jest żeby w szkołach nie było lekcji o tolerancji, co tam jakieś inwestycje miejskie. Poco park rodzinom, ważne żeby dzieci nie wiedziały co to jest homoseksualizm, a na spacer mogą sobie iść do kościoła wspieranego coraz hojniej.

Rumcajs 01.07.2021 12:03
Kto nazwał ten park im. solidarności ?Co solidarność miała wspólnego z budową tego porku?Czyżby niespełnione ambicje solidaruchow i ówczesnych włodarzy?Najlepiej ślizgać się na czyimś dorobku.Mieszksm w tym mieście od urodzenia i doskonale wiem kto ten obiekt budował.

Ewa 02.07.2021 20:01
O to to, w samo sedno. Co ma solidarnosc z parkiem zbudowanym we wczesnych latach 60- tych? Ano i nic. Totalnie nic. I ja wiem kto park budowal. Ze tez wstyd nie zaleje tych, ktorzy zmienil nazwe parku i zawlaszczyli cudza prace. To byl Park XX lecia i niech taki pozostanie dla pamieci tych, ktorzy park zbudowali.

Reńka 01.07.2021 11:38
A co z robotą dla tysięcy młodych tomaszowian? Rozrywka dobra jest po pracy będącej tu na miejscu a na dzień dzisiejszy pracy trzeba szukać poza Tomaszowem. Wymęczeni całotygodniowymi dojazdami do Łodzi... mieszkańcy leżą plackiem w zaciszu domowym.

aa 01.07.2021 12:58
Są gotowe tereny pod inwestycje, co więcej można robić? Miasto ma Ci robotę załatwiać? Co do inwestycji w Tomaszowie szału nie ma ...i nie będzie i trzeba się z tym pogodzić. Musimy się liczyć też z tym, że jest masa nadal wolnego terenu w lepszych lokalizacjach w łódzkiem, gdzie jest w pobliżu nie jedna a dwie ogólnokrajowe czy nawet europejskie drogi (A1) i do dyspozycji pracownicy nie z jednego 60–tysięcznego miasteczka a czterech takich jak nasze w promieniu 30-50 km no i robole z Łodzi. Co począć Panie, co począć. No cóż, jak zwykle większość szans dla Tomaszowa przychodziła z zewnątrz. I to już od wojny krymskiej, na której Landsebrgi i inne Bornsteiny się dorabili. Potem to wszystko już tylko topniało, Piesch zbankrutował przed II wojną światową, Landsbergi byli na krawędzi – jeśli chodzi o te stare fabryki przy Gustownej czyli Konstytucji, poza udziałmi w TFSJ (Wistomie). Przecież to nie był popyt wewnętrzny. Dzisiaj to co się uda wyrwać do końca PiSu czyli jeszcze z 2 lata, tym się będziemy musieli zadowolić potem zapomnienie jak przez ostatnie 30 lat i robota u lokalnych prywaciarzy płatne w zależności od humoru. Potem będą już tylko tablce „interaktywne” działające rok, trochę parkingów porobią. Tego typu inwestycje. Co do wyludniania, czasy są badzo ciekawe. Mi się przez pewien czas wydawało, że do 2025 przeskoczy nas Bełchatów. Ciekawe jak to będzie... Słucham teraz intensywnie ludzi zwiazanych z energetyką, bo z przymusu muszę być „ekspertem” w tej dziedzinie, no i większość mówi, że energia z węgla brunatnego będzie jeszcze droższa od tej z węgla kamiennego. Normy emisyjne te wszystkie nudne sraki unijne. No i jeśli nie będzie w to miejsce nic nowego Bełchatowie, a na tym rynku bez 2-3 miliardów, powtarzam miliardów nie milionów to nie ma o czym w ogóle rozmawiać – więc to byłaby jedynie inwestycja rządowa, jeśli nic nowego nie powstanie to stopniowo zatrudnienie w elektroni i kopalnii w Bełchatowie będzie topnieć. A skoro tak, to może się okazać, że na chwię ludnościowo mogą nas przeskoczyć pod względem, ale za 10 lat znowu się zmieniejszą. Bardzo ciekawe czasy. Co nie znaczy, że komfortowe życie. No nie, ale ciekawe.

niebrowiak 01.07.2021 14:45
Te tereny inwestycyjne w kierunku Łaziska są ulubionym miejscem wybiegów dla naszych psów, piękna sprawa!

Ajdejano 01.07.2021 11:25
Gdyby trole zauważyli jedno, najmniejsze potknięcie Prezydenta, robiliby szum na dziesięć fajerek przez parę tygodni. Zobaczymy, ile pochwał wpłynie za przedstawione powyżej uzyskanie kasy na park....

? 01.07.2021 15:25
Otwieram lodówkę a tam ajdejano ????

Browar 02.07.2021 17:18
Powinien ktoś wypromować lokalny tani browar o nazwie "Ajdejano". Piwo niefiltrowane

Ajdejano 03.07.2021 12:50
Popraw się: piwo niepasteryzowane. Takie właśnie żłopię. Pamiętaj hejterze: pij tylko piwo niepasteryzowane, albo kwaśne mleko od krowy z własnego udoju. Jednak, najpierw musisz kupić taką krowę. Taka krowa, to około pięć tysięcy złotych. Nie masz kasiorki, pożyczę ci - hejterze. Pozdrowienia od starego czekisty (w razie czego, objaśnię ci, kto to był czekista).

Aa 02.07.2021 20:32
Fuj!!!

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama