Aktualnie wykonywany jest remont schodów oraz przebudowywane jest wejście do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z tymi pracami związane jest utworzenie nowej poczekalni dla Poradni Alergologicznej. Korzystają z niej przede wszystkim najmłodsi pacjenci. - Niejednokrotnie dochodziło do sytuacji, kiedy to oczekując na wynik testów alergologicznych, dzieci wraz ze swoimi opiekunami musiały przebywać na głównym korytarzu pośród innych pacjentów. Taka sytuacja się teraz odmieni. W pełni dostosowana i wyposażona poczekalnia z pewnością umili czas i obniży poziom stresu towarzyszący konieczności wykonania szeregu badań najmłodszym pacjentom - mówi prokurent Krzysztof Zarychta.
Równocześnie prowadzony jest także remont i przebudowa łącznika między oddziałem neurologii a oddziałem wewnętrznym. Tomaszowskie Centrum Zdrowiam ma w planach utworzenie pododdziału udarowego.
Przygootowywane jest także utworzenie w TCZ pododdziału urologicznego na wysokim poziomie z pełnym zapleczem do wykonywania zabiegów endoskopowych. Trwa faza projektowa w której to przedstawione zostały przez projektantów dwie wstępne koncepcje. Po przeprowadzeniu tej części remontu Szpital będzie dysponował w pełni dostosowanym i wyposażonym zapleczem medycznym do wykonywania tego rodzaju diagnostyki. Dotąd urologia mieściła się w części pomieszczeń na oddziale chirurgicznym.
Ruszyła także zapowiadana już od ponad roku budowa integralnej jednostki Podstawowej Opieki Zdrowotnej. POZ zlokalizowany zostanie w głównym holu szpitala. Dzięki poradni będzie można zwiększyć katalog usług medycznych świadczonych pacjentom przez TCZ i zapewnienie im kompleksowej opieki. - Na ten cel zostaną zagospodarowane pomieszczenia dawnego laboratorium, a co najważniejsze pacjent nie będzie zmuszony do szukania realizacji panelu badań zleconych przez lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej w innych placówkach - tłumaczy Zarychta. Przewidywany termin zakończenia prac w związku z uruchomieniem POZ to koniec grudnia 2016 r.
Powaznym kosztem dla spółki jest remont dachów oraz naprawa i wyrównywanie dróg dojazdowych zarówno w głownej siedzibie spółki przy ul. Jana Pawła II 35 jak i na ul. Niskiej 14.
Najważniejszym wyzwaniem dla TCZ będzie budowa nowego bloku operacyjnego. To wydatek rzędu kilkudziesięciu milionów złotych. A spółkę czekają jeszcze rozbudowa oddziału Neurologii, przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z budową lądowiska dla helikopterów (od której póki co nie udało się uciec). Zdecydowaną większość środków finansowych na realizację wymienionych przedsięwzięć Spółka chce uzyskać korzystając ze wsparcia programów operacyjnych województwa łódzkiego czy też z programów centralnych.
Napisz komentarz
Komentarze