Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:16
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Tomaszowianie najlepsi w Polsce

W dniu dzisiejszym zakończyły się zawody finałowe w łyżwiarstwie szybkim z cyklu „Szukamy Talentów”, tym razem młodzi panczeniści ścigali się na torze Stegny w Warszawie.

 

Dziewczęta 11 lat:

W wieloboju dziewcząt do lat 11, w gronie 56 panczniestek bezkonkurencyjna okazała się zawodniczka KS Pilica Daria Kopacz, która wygrała dwa biegi na 100 metrów, oraz bieg na 300 metrów. Tuż za Darią uplasowała Natalia Cieślak. Piąte miejsce wywalczyła zawodniczka IUKS 9 - Zofia Pluta. Ósma w Warszawie była Weronika Pecyna (KS Pilica), szesnasta Wiktoria Jaros (KS Pilica), dziewiętnasta Weronika Brajtkroic (KS Pilica). W trzeciej dziesiątce sklasyfikowano Andżelikę Chmal (KS Pilica). Na 31 miejscu znalazła się Zofia Maciejewska (KS Pilica)..

 

Chłopcy 11 lat:

W klasyfikacji chłopców najlepiej spisał się Kacper Abratkiewicz (KS Pilica), który zajął szóste miejsce. Pierwszą dziesiątkę zamknął Wiktor Wuls (KS Pilica). Tuż za Wiktorem na jedenastej pozycji zawody w Warszawie ukończył Jakub Kępa (KS Pilica), osiemnasty był Ernest Kołodziejczyk, dziewiętnasty  Jakub Brzostwoicz (obaj KS Pilica).  Dwudziesty drugi czas to wynik Szymona Wojtakowskiego (KS Pilica), tuż zanim na oficjalnej liście wyników umieszczono Filipa Jędrychowicza z klubu IUKS 9. W Warszawie klasyfikowano 40 panczenistów.

 

 Dziewczęta 12 lat:

W tej kategorii wiekowej zawody ukończyło 12 sportsmenek. Wygrała je Katarzyna Dela. Zawodniczka Pilicy dwa z czterech biegów na 500 metrów zakończyła na  pierwszej pozycji. Blisko podium, na piątej pozycji sklasyfikowano Natalię Głowacką, na szóstym Julię Szewczyk (obie IUKS 9). Jagoda Owczarek była ósma.

 

Chłopcy 12 lat:

W klasyfikacji chłopców do lat dwunastu, rządzili i dzielili zawodnicy IUKS 9. Bezkonkurencyjny okazał się Jakub Dymkowski, który wygrał wszystkie cztery biegi na 500 metrów. Podium zamknął Patryk Kacperek. Tuż za podium znalazł się Oskar Ślusarski. Kamil Rybiński z KS Pilica był siódmy, Jakub Śmigiel (IUKS 9) dziewiąty. Podobnie jak w przypadku pań sklasyfikowani 12 panczenistów.

 

Dziewczęta 13 lat:

W kategorii wiekowej nasze dziewczyny potwierdziły dominację w kraju. Trzy biegi na 500 metrów, oraz jeden na dwukrotnie dłuższym dystansie padły łupem zawodniczki IUKS 9 – Natalii Jabrzyk. Tuż za Natalią zawody ukończyła Izabela Tejchman (IUKS 9). Zawodniczka KS Pilica Joanna Ostrowska była piąta. Dziesiątkę najlepszych zamknęła Ewa Machowczyk (IUKS 9). Piętnaste miejsce było dziełem Karoliny Świnogi (IUKS 9), dziewiętnaste Julii Wójciak (KS Pilica). Sklasyfikowano 20 panczenistek.

 

Chłopcy 13 lat:

Wiktor Grzybek z IUKS 9 okazał się w Warszawie najlepszym tomaszowskim panczenistą w tej kategorii wiekowej. Siódme miejsce w gronie 11 sportowców zajął Karol Jabłoński (KS Pilica).

 

Dziewczęta 14 lat:

W najstarszej kategorii wiekowej dziewcząt całe podium zajęły panczenistki IUKS 9. Karolina Bosiek wygrała wszystko co było do wygrania (2x 500m; 2x1000m.). Drugie miejsce wywalczyła Karolina Gąsecka, trzecie Iga Kapruziak. Ostatnia sklasyfikowana zawodnicza „Dziewiątki” Patrycja Mormus była trzynasta. Jedyna panczenistka KS Pilica Olga Kaczmarek, w gronie 14 zawodniczek, zawody ukończyła na jedenastym miejscu.

 

Chłopcy 14 lat:

Dwóch panczenistów i jeden medal i to z najcenniejszego kruszcu. Damian Żurek (IUKS 9) zdołał wygrać wszystkie wyścigi. Tuż za podium znalazł się klubowy kolega Damiana -  Jakub Ostrowski.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA CYKLU ZAWODÓW „SZUKAMY TALENTÓW”:

 

Dziewczęta 11 lat:

Najlepszą w Polsce zawodniczką okazała się Daria Kopacz (KS Pilica). Brązowy medal zdobyła Natalia Krześlak (KS Pilica). Zofia Pluta (IUKS 9) cykl ukończyła na piątym miejscu. Trzy pozycje niżej, na ósmym miejscu sklasyfikowano Weronikę Pecynę (KS Pilica), Weronika Brajtkovic jest piętnasta. Angelika Chmal, Wiktoria Jaros, Maria Szadkowska (wszystkie KS Pilica) exequo siedemnaste.

 

Dziewczęta 12 lat:

W tej kategorii wiekowej Katarzyna Dela była naszą jedyna zawodniczką na podium. Kasi do pierwszego miejsca zabrakło jednego punktu. Na szóstym miejscu sklasyfikowana Jagodę Owczarek (obie KS Pilica). Siódme miejsce wywalczyła Julia Szewczyk.

 

Dziewczęta 13 lat:

Natalia Jabrzyk, Izabela Tejchman (obie IUKS 9) okazały się najlepszymi trzynastolatkami w Polsce. Jabrzyk zgromadziła 27 punktów, Tejchman o dwa „oczka” mniej.  Ewa Machowczyk (IUKS 9) w klasyfikacji końcowej zajęła siódme miejsce. Joanna Ostrowska i Karolina Świnoga sklasyfikowano exequo na 11 pozycji. Julia Wójciak może pochwalić się siedemnastym miejscem.

 

Dziewczęta 14 lat:

Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka okazały się najlepsze wśród najstarszych uczestniczek cyklu. Igę Kapruziak sklasyfikowana tuż za podium. Olga Kaczmarek zajęła 9 miejsce. Julita Domańska cykl ukończyła na 15 miejscu.

 

Chłopcy 11 lat:

Najlepszy z Tomaszowian Jakub Brzostowicz sklasyfikowany został na piątym miejscu. Kacper Abratkiewicz z dorobkiem pięciu punktów cykl zakończył na ósmej pozycji. Wiktor Wuls znalazł się tuż za pierwszą dziesiątką. Piętnastym miejsce padło łupem Jakuba Kępa. Ernest Kołodziejczyk jest osiemnasty.

 

Chłopcy 12 lat:

Znacznie lepiej spisali się dwunastolatkowie. Najlepszym w Polsce okazał się Jakub Dymkowski z IUKS 9. Trzecim miejscem może pochwalić się Patryk Kacperek. Tuż za podium uplasował się Oskar Ślusarski.  Kamila Rybińskiego sklasyfikowano na ósmym miejscu, natomiast Jakuba Śmigla tuż za Kamilem.

 

Chłopcy 13 lat:

Wiktor Grzybek był jedynym naszym trzynastolatkiem na podium. Zawodnik KS Pilica zajął drugie miejsce. Karol Jabłoński był 13.

 

 Chłopcy 14 lat:

Damian Żurek wygrał klasyfikację 14- latków. Jakub Piotrowski na koniec rywalizacji w tym sezonie zajął czwarte miejsce.

 

SZTAFETY (dziewczęta)

11-12 lat: Klub KS Pilica może się pochwalić pierwszym i szóstym miejscem.

 

13 -14 lat: Zawody zdominowały zawodniczki pierwszego, oraz drugiego zespołu klubu IUKS 9. Pierwszy zespół zajął pierwsze miejsce, drugi team zajął drugie miejsce. Klub Sportowy Pilica sklasyfikowano na siódmy miejscu w gronie 6 klubów (14 zespołów).

 

SZTAFETY (chłopcy)

11 – 12 lat: Pilica zdobyła brązowy medal w niższej z kategorii wiekowej. Na piątym miejscu uplasował się klub IUKS 9.

 

13 – 14 lat: Złoto padło łupem panczenistów IUK S 9. Drugi z naszych klubów znalazł się na przedostatnim, siódmym miejscu.

 

KLASYFIKACJA KLUBOWA:

Panie: Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” okazał się bezkonkurencyjny gromadząc przez cały sezon aż 289 pkt. Drugie miejsce z dorobkiem 208 pkt. wywalczył klub KS Pilica.

 

Panowie: Klub IUKS 9 musiał uznać wyższość UKS 3 Milanówek. Klub Sportowy Pilica sklasyfikowano na miejscu szóstym.

 

KLASYFIKACJA SZKÓŁ:

Dziewczęta: Najlepszą z tomaszowskich szkół okazała się „Dwunastka”, która zajęła drugie miejsce w Polsce. Czwarte miejsce w kraju padło łupem Gimnazjum numer 6. Reprezentantki SP 1 uplasowały się na piątej pozycji. Tuż za „jedynka” na liście wyników umieszczono Szkołę Podstawową numer sześć.  Szkoła Podstawowa z Komorowa zajęła jedenastą pozycję.

Chłopcy: W klasyfikacji chłopców reprezentanci Gimnazjum numer 6 wywalczyli dla swojej placówki trzecie miejsce. Piąte miejsce to wynik zawodników Szkoły Podstawowej numer 1. „Dwunastka” tym razem musiała pocieszyć się siódmą lokatą. Szkołę Podstawową numer 6 sklasyfikowana na dziewiątej pozycji, Szkołę Podstawową z Komorowa na trzynastej, Szkołę Podstawową ze Smardzewic na 19 miejscu.      


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
fanka łyżwiarstwa 19.02.2014 19:17
Mamy b. zdolną młodzież i dzieciaki - teraz prosimy o zadaszenie naszego toru i zalodzenia go nie w GRUDNIU jak było w tym roku ale w październiku aby nasi wspaniali zawodnicy mogli się przygotować do sezonu bo w tym roku jechali na 1sze zawody na surowo bez treningów na lodzie mamy juniorkę która bierze wszystko na arenach polskich co jest do wzięcia , młodzików - dziewczęta które na każdych zawodach zajmują całe podium dzieci które zdobywają medale we wszystkich kategoriach wiekowych stwórzcie im warunki a będziemy lepsi od Holendrów POMÓŻCIE IM spełnić MARZENIA !!!!!

kolo 10.02.2014 10:18
Dawno nie było takich wyników wśród dzieci, mamy bardzo zdolną i pracowitą młodzież!

10.02.2014 20:13
Szkoda tylko że część z nich wyjedzie i jak będą chcieli kontynuować karierę to na Igrzyskach, ME, PŚ, MŚ wystąpią już jako zawodnicy np AZS Zakopane, MKS Cuprum bądź innego wynalazku :D

TM 09.02.2014 23:50
Gratulacje...

Maciek59 09.02.2014 19:43
Brawo Łyżwiarze :) !!

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama