Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 listopada 2024 19:12
Reklama
Reklama

Sprawozdanie z konkursu

W środę, 27 maja 2015 roku, w sali widowiskowej Społeczności Chrześcijańskiej TOMY przy ul. Jerozolimskiej odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu „Dla Ciebie, Mamo” zorganizowanego już czwarty raz przez Szkołę Podstawową nr 12. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Panią Wiceprezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego – Zofię Szymańską, którą na uroczystości reprezentowała Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Pani Halina Szczucińska.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i przebiegał w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i muzycznej.

 

Wzięło w nim udział 19 szkół z powiatu tomaszowskiego - SP nr 1, 7, 8, 10 w Zespole Szkół nr 4, 12, 14, 13 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubochni, SP w Rokicinach, SP w Łaznowie, Zespół Szkół w Wiadernie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gliniku, Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzustowie, Publiczna Szkoła Podstawowa  w Lipiu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Inowłodzu, Szkoła Podstawowa w Królowej Woli, Zespół Szkół i Przedszkoli w Czerniewicach, Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Będkowie i Szkoła Filialna w Luboczy.

 

Na konkurs w kategorii plastycznej wpłynęło 95 prac w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas 1-3 (52 prace) i uczniowie klas 4-6 (43 prace), wykonanych różnymi technikami. Komisja konkursowa w składzie: Anna Maria Jurewicz, artysta plastyk, nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym im. St. Wyspiańskiego w Tomaszowie Maz., Grażyna Srebrzyńska, starszy renowator, plastyk w Muzeum w Tomaszowie Maz., Bożena Gajda, instruktor plastyki w Miejskim Ośrodku Kultury w Tomaszowie Maz. przyznała następujące nagrody: w grupie klas 1-3, pierwsze miejsce przypadło Lenie Mędrek z SP nr 7 w Tomaszowie Maz., drugie  Kamilii  Brajer  z SP nr 12 w  Tomaszowie Maz., a trzecie Wiktorowi Pogorzale z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie. Wyróżnienia przyznano Kajetanowi Karczewskiemu z SP nr 13 w Tomaszowie Maz., Antoninie Latoszek z SP nr 1 w Tomaszowie Maz., Szymonowi Walasikowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie,  Ludmile Paś z SP nr 1 w Tomaszowie Maz. i Natalii Staszek z SP w Łaznowie. Natomiast w grupie klas 4-6 pierwsze miejsce przyznano  Marii Sęk z SP nr 12 w Tomaszowie Maz., drugie Irminie Bilmin z SP nr 14 w Tomaszowie Maz., a trzecie Hannie Sęk z SP nr 12 w Tomaszowie Maz. Wyróżnienia otrzymały: Adrianna Zakrzewska z SP nr 1 w Tomaszowie Maz., Karina Sarnecka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu, Karolina Sztąboroska z SP nr 14 w Tomaszów Maz., Liliana Sarnecka z SP nr 10 w Tomaszowie Maz. i Zofia Sęk z SP nr 12 w Tomaszowie Maz.

 

Kolejną kategorią była kategoria literacka, a zadanie konkursowe polegało na napisaniu baśni pt. "Moja mama czarodziejka" oraz nadaniu pracy formy własnoręcznie zilustrowanej książeczki. Na konkurs wpłynęło 38 prac w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas 1-3 (9 prac) i uczniowie klas 4-6 (29 prac). Komisja konkursowa obradująca w składzie: Dorota Bill - Skorupa, dyrektor Muzeum w Tomaszowie Maz., Marta Łaska, nauczyciel jęz. polskiego w Gimnazjum nr 6, Izabela Kowara, nauczyciel jęz. polskiego w Gimnazjum nr 3 i Jolanta Kubacka, nauczyciel jęz. polskiego w Szkole Podstawowej nr 12 w grupie klas 1-3 przyznała następujące nagrody: pierwsze miejsce Iga Pieńczak ze Szkoły Podstawowej w Łaznowie, drugie Agata Przyborek ze Szkoły Filialnej w Luboczy i trzecie Martyna Stańdo z Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku. W grupie klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Oliwia Strzechowska z SP nr 14 w Tomaszowie Maz., drugie Sobolewski Jakub Publiczna Szkoła Podstawowa w Glinniku, a trzecie Szymon Baran z SP nr 12 w Tomaszowie Maz. Komisja wyróżniła Martynę Nackowską z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie.

 

Trzecią kategorią była kategoria muzyczna. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie jednej piosenki związanej z mamą. Komisja konkursowa w składzie: Grażyna Węgrzyńska, dyrektor PSM w Tomaszowie Maz., Ewelina Wójcik, nauczyciel gry na fortepianie w PSM i Dominik Czwartek, instruktor muzyczny w O.K. TKACZ, po wysłuchaniu 23 prezentacji postanowiła nagrodzić następujących uczniów: w grupie klas I – III pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kołodziejczyk z  SP nr 14 w Tomaszowie Maz., drugie Anna Niewiadomska z SP nr 12 w Tomaszowie Maz., a trzecie  Zofia Jagodzińska  z  SP nr 14 w Tomaszowie Maz. Wyróżnienia otrzymały Patrycja Makowska z SP nr 10 w Tomaszowie Maz. i Natalia Staszek ze Szkoły Podstawowej w Łaznowie. W grupie klas IV – VI pierwsze miejsce przyznano Natalii Andryszek  ze Szkoły Podstawowej w Łaznowie, drugie Kamilowi Kołodziejskiemu z Zespołu Szkół w Wiadernie, trzecie Karolinie Ziętek  z SP nr 10 w Tomaszowie Maz. Wyróżnienie otrzymała Maja Gogol z SP nr 14 w Tomaszowie Maz.

 

Podczas Gali Finałowej nagrody laureatom i ich mamom oraz podziękowania dla nauczycieli wręczali - Dyrektor SP nr 12 Mariusz Gońda, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu - Pani Halina Szczucińska oraz sponsorzy, którzy mogli przybyć na uroczystość - Dorota Kowalska, Szymon Kociucki, Małgorzata Storczyk, Anita Jabrzyk i Ewelina Matera. Dzięki wyjątkowej w tym roku hojności sponsorów, laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, którymi były m.in. tablety, pendrive'y, art. malarskie i piśmiennicze, książki. Nagrody otrzymali nie tylko laureaci i wyróżnieni, ale także ich mamy, a były to zaproszenia do salonu fryzjerskiego, salonu kosmetycznego i pizzerii. W tym roku oprócz nagród rzeczowych wszyscy nagrodzeni w poszczególnych kategoriach otrzymali statuetki. Nowością było także losowanie nagród specjalnych, którymi były 3 dwuosobowe zaproszenia do kina i dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt w Wiśle. Nagrody losowała Pani Halina Szczucińska. Nagroda główna, czyli pobyt w Wiśle powędrował do Anny Niewiadomskiej z SP nr 12 w Tomaszowie Maz., a wręczył ją Dyrektor SP 12 Pan Mariusz Gońda.

 

Galę Finałową, jak co roku, uświetnili swoimi występami uczniowie SP 12. Były to impresje muzyczno - ruchowe w wykonaniu ucz. kl. I c, IVa i IVe oraz Justyny Borkowskiej, która zaśpiewała piosenkę "Dla Mamy", a układ taneczny do niej wykonała Weronika Skorupa. Wystąpili także laureaci pierwszych miejsc w kat. literackiej 1-3 i 4-6, którzy odczytali fragmenty swoich prac oraz laureatka I miejsca w kat. muzycznej 4-6, która zaśpiewała piosenkę "Jest na świecie miłość".

 

Po części oficjalnej dodatkową atrakcją dla wszystkich laureatów, ich mam, nauczycieli i zaproszonych gości był poczęstunek w postaci wspaniałego tortu, lodów, kanapek i innych smakołyków.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla LegiiSzkoda straconych punktów
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama