Tymczasem tak, jak wielu jest pracowników tak wiele jest różnych mitów o ich pracy. A to, że mało pracują, a to, że głównie parzą kawę, a to, że są niemili dla klientów. Które z tych informacji są prawdziwe, a które koniecznie należy wrzucić do worka z mitami?
Oto nasze krótkie zestawienie:
Mistrz parzenia kawy - pracownik biurowy utożsamiany jest z kimś, kogo jedynym porannym zadaniem jest przygotowywanie pysznego, ciepłego napoju. Kawka w firmie smakuje przecież dwa razy lepiej. Zwłaszcza, kiedy nikt nam nie przeszkadza.
Współcześni pracownicy biurowi na parzenie kawy wcale nie mają tak dużo czasu. Mit ten, który swoje korzenie zapuścił mocno ma w czasach PRL-u powinien już dawno zostać obalony. Podobnie zresztą jak ten o nic nierobiących pracownikach bibliotek.
Biuro to miejsce firmowych romansów - fakt to tam zdarzają się one dosyć często. Czy jednak w innych miejscach do nich nie dochodzi. Pracownicy biurowi nieszczęśliwie zostali obdarowani tym piętnem. Być może to właśnie ta nieszczęsna ocena powoduje, że do zdrad dochodzi tam częściej niż w innych miejscach.
Pracownik biurowy nie zarabia zbyt dużo - nieprawda. Profesja ta rozszerza się bowiem na tak wiele specjalności, że trudno nawet określić jednoznacznie widełki ich średniego wynagrodzenia.
Pracownik biurowy zajmujący się kwestiami marketingowymi może zarabiać więcej niż Pani w biurze kadrowym. A jednak i jednego i drugiego pracownika określimy wspólnym przymiotnikiem kogoś, kto zajmuje się organizacją biura.
W pracy biurowej zdarza się również i tak, że inne pieniądze otrzymują dwie inne osoby zajmujące podobne stanowisko.
Praca w biurze jest spokojna i bezstresowa - nieprawda, i tutaj zdarzają się nieprzyjemne telefony klientów firmy, i tutaj szef przychodzi nie w humorze i tutaj mamy więcej zadań niż czasu do ich spokojnego wykonania. Praca za biurkiem to często ciężka harówka za stosem dokumentów lub z głową w programach komputerowych. Milion małych rubryczek do wypełnienia. Okienek, do których skrupulatnie wprowadzasz liczbę po liczbie. Najgorsze jest to, że zakończenie jednego monotonnego zadanie rozpoczyna najczęściej konieczność wykonania kolejnego, jeszcze trudniejszego i bardziej wymagającego.
Aby otrzymać pracę w biurze wystarczy dobrze obsługiwać komputer. Niestety nie. Pracownik biurowy to wizytówka dla firmy. Tym samym konieczne jest, aby osoba zatrudniona na tym stanowisku posiadała miłą prezencję, znała co najmniej jeden język obcy w stopniu bardzo dobrym oraz by była komunikatywna. W biurze nie zawsze pracujemy tylko z komputerem. W naszej pracy bardzo często spotykamy się też z osobami, które trafiają do naszej firmy z zewnątrz.
Praca w biurze jest nudna - nie zawsze. Wszystko zależy od tego, jakie nastawienie do Twojej pracy będzie miał Twój pracodawca oraz jakie stanowisko otrzymasz. Pracownicy biurowi bardzo często mają takie same obowiązki jak inne osoby zatrudnione np. w działach marketingu lub sprzedaży. Często wyjeżdżają na szkolenia oraz kursy, by poszerzyć swoje umiejętności. Dużo też uczą się na co dzień podczas wykonywania na pozór schematycznych obowiązków.
Natalia staśkowiak Źródło: ile zarabia pracownik biurowy. |
Napisz komentarz
Komentarze