Niestety zawody z powodu niesprzyjającej aury odbyły się z kłopotami. Silny wiatr uniemożliwił panom i paniom rozegranie biegu na 1000m.
KOBIETY:
W rywalizacji pań dużą nadzieję na medal, wiązaliśmy z występem Aleksandry Kapruziak.
W pierwszym biegu na 500 metrów nasza zawodniczka zajęła 6 miejsce ze stratą ponad półtorej sekundy do zwyciężczyni Natalii Czerwonki (MKS Cuprum Lublin). Dwie pozycje niżej uplasowała się Aleksandra Dębowska. Dziesiąta była Karolina Bosiek (IUKS 9). Karolina Gąsecka (IUKS 9) zawody zakończyła na 13 pozycji. Tuż za nią na liście końcowej znalazła się Magdalena Borek (14 miejsce; KS Pilica). Szesnastą pozycją może pochwalić się Ewelina Cieślik (KS Pilica), siedemnastą Iga Kapruziak (IUKS 9), osiemnastą Agata Jabłońska (IUKS 9), natomiast ostatnią dwudziestą Magdalena Bożyka (KS Pilica).
W biegu numer dwa na 500 metrów pań, ponownie najlepszą sprinterką okazała się Czerwonka. Aleksandra Kapruziak z powodu upadku nie ukończyła biegu. Świetnie spisała się Aleksandra Dębowska (KS Pilica), która z czasem 00.42.19 i niewielką stratą półtorej sekundy do liderki zakończyła tą rywalizację na siódmym miejscu. Dziewiątym wynikiem bieg zakończyła Karolina Bosiek (IUKS 9). Magdalena Borek z KS Pilica była dwunasta, Karolina Gąsecka trzynasta, Ewelina Cieślik piętnasta, Agata Jabłońska szesnasta, Magdalena Bożyka ostatnia osiemnasta.
Po dwóch biegach, w klasyfikacji wieloboju najlepsza z Tomaszowianek Aleksandra Dębowska plasowała się na szóstej pozycji.
Na dystansie tysiące pięciuset metrów, Dębowska kontynuowała dobre występy, kończąc dystans na ósmej pozycji. Wygrała Luiza Złotkowska. W drugiej dziesiątce znalazły się zawodniczki IUKS 9 – Karolina Bosiek (11 lokata), Karolina Gąsiecka (12 lokata), Agata Jabłońska (15 lokata), Iga Kapruziak (17 lokata). Ewelina Cieślik z KS Pilica zajęła 14 pozycję. Klubowa koleżanka Eweliny, Magdalena Bożyk nie ukończyła zawodów.
W biegu na dwukrotnie dłuższym dystansie nasze zawodniczki zamknęły klasyfikacji zajmując 9 – 14 miejsce. Podobnie było na 5000 metrów. Karolina Gąsecka była ósma, Aleksandra Dębowska dziewiąta, Agata Jabłońska dziesiąta, Ewelina Cieślik jedenasta.
Całą klasyfikacją wieloboju wygrała Luiza Złotkowska (LKS Poroniec), która zdominowała dystans pięciu kilometrów i rzutem na taśmę wyprzedziła koleżankę z reprezentacji Natalię Czerwonkę (MKS Cuprum), oraz Aleksandrę Goss (WTŁ Stegny Warszawa).
Z dziewięciu sklasyfikowanych w konkurencji wieloboju panczenistek, cztery to reprezentantki naszego miasta. Aleksandra Dębowska ostatecznie zawody zakończyła na szóstym miejscu. Karolina Gąsecka na siódmym, Ewelina Cieślik na ósmym, Agata Jabłońska na dziewiątym.
Nasze zawodniczki znakomicie spisały się w biegu drużynowym. Zespół KS Pilica w składzie Aleksandra Kapruziak, Aleksandra Dębowska, oraz Ewelina Cieślik uplasowały się na pierwszej pozycji, wyprzedzając klub MKS Cuprum Lublin, oraz zespół WTŁ Stegny Warszawa.
Wyniki z grup seniorskich, automatycznie były klasyfikowane do równocześnie rozgrywanych Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Sklasyfikowano cztery zawodniczki w tym trzy z Tomaszowa.
Bezkonkurencyjna okazała się Angelika Fudalej z AZS Zakopane, która wywalczyła aż pięć złotych medali (wszystkie dystanse i wielobój). Pięć srebrnych krążków było dziełem Dębowskiej (wszystkie dystanse i wielobój), trzy razy na najniższym stopniu podium stanęła Ewelina Cieślik (500m. 500m. wielobój), dwa razy Agata Jabłońska (3000m. 5000m.)
PANOWIE:
W rywalizacji panów obejrzeliśmy trzech naszych reprezentantów.
W pierwszym biegu na 500 metrów siódme miejsce zajęła nasza nadzieje Olimpijska – Roland Cieślak. Dystans wygrał Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica). W gronie 31 zawodników sklasyfikowano także dwóch naszych młodych zawodników – Mateusza Owczarka (26 lokata), oraz Sebastiana Króla (30 lokata).
Niestety w drugim biegu na pół kilometra żaden z naszych panczenistów nie stanął do rywalizacji. Niespodziewanie dystans wygrał Artur Nogal z LKS Poroniec zostawiając w tyle faworyta i zwycięzcę Pucharu Świata na 1500 metrów Zbigniewa Bródkę (4 lokata).
Po dwóch biegach, prowadzenie w wieloboju objął Nogal, jednak przed zawodnikami był jeszcze koronny dystans Bródki.
Do dystansu 1500 metrów przystąpiło aż 31 panczenistów. Obejrzeliśmy małą sensację. Najlepszym okazał się Jan Szymański, który o zaledwie dziewięć setnych sekundy wyprzedził Bródkę. Roland Cieślak nie ukończył zawodów. Młode wilki z Tomaszowa daleko. Mateusz Owczarek był dwudziesty czwarty, Sebastian Król dwudziesty piąty.
W biegu na 5000 metrów klasyfikacja była podobna. Szymański wygrał, Bródka uplasował się tuż za nim, Roland Cieślak nie ukończył dystansu. W gronie 21 zawodników dobrze spisał się Sebastian Król (13 pozycja). Mateusz Owczarek zawody zakończył o pięć pozycji niżej (18 miejsce)
Na morderczym dystansie 10 kilometrów, Szymański potwierdził swoją dobrą formę i ponownie okazał się najlepszy, tym samym pieczętując sukces także w wieloboju. Sebastian Król w gronie 16 zawodników zajął dziewiąte miejsce. Owczarek nie ukończył biegu.
Sebastian Król był jedynym sklasyfikowanym Tomaszowianinem w konkurencji wieloboju. W gronie trzynastu zawodnik, nasz młodziutki panczenista był 12.
W rankingu młodzieżowym nasi sportowcy nie zostali sklasyfikowani.
Jedno złoto w seniorach i aż dziesięć medali w rywalizacji młodzieżowców (8x KS Pilica; 2x IUKS 9) to cały dorobek tomaszowskiej reprezentacji podczas 27. Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim.
Napisz komentarz
Komentarze