Ogółem zostało obdarowanych ponad 20 000 rodzin, z czego dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy, darczyńców i osób wspierających 28 z naszego rejonu. Liderem tegorocznej edycji w Tomaszowie Mazowieckim była Małgorzata Kobalczyk.
Szlachetna Paczka wyróżnia się spośród innych projektów charytatywnych tym, że przyświeca jej idea wspierania rodzin nacechowanych postawą bohaterską, dla których wsparcie ma być impulsem do poprawy jakości życia. Organizacje, instytucje, jak i osoby prywatne mogą zgłaszać rodziny, które ich zdaniem zasługują na taką pomoc. W naszym rejonie najwięcej respondentów "Paczki" było zgłaszanych przez MOPS, GOPS-y, szkoły i fundacje, takie jak np. Fundacja Educator im. Ks. Stanisława Grada. Następnie wskazane osoby są odwiedzane przez wolontariuszy, którzy decydują o włączeniu rodziny i tworzą jej opis, który uwzględnia sytuację rodziny, określa przyczynę jej trudnego położenia i definiuje potrzeby.
Tego roku w Tomaszowie Maz. działała drużyna złożona z 13 wolontariuszy, w tym 8 weteranów - czyli takich którzy już wcześniej brali udział w Szlachetnej Paczce, oraz 5 osób, dla których to był pierwszy kontakt z projektem w takiej roli. W VII tomaszowskiej "SuperW" znalazły się między innymi liderki poprzednich edycji w osobach Anny Walczak (zeszłoroczna liderka) i Pauli Susik (liderka edycji 2015 i 2016). Ponadto Nina Jankowska, Ewa Pachnik i Anna Walczak zajmowały się sprawdzaniem i weryfikacją opisów rodzin w innych rejonach. Małgorzata Kobalczyk, która w tym roku była liderem już w latach 2013 i 2014 również dzierżyła stery Szlachetnej Paczki i był to jej 3 udział w tej roli.
Udało się włączyć 28 rodzin, dla których właściwa była pomoc Szlachetnej Paczki. Dla każdej z rodzin znalazł się darczyńca. W rolę "mikołajów" wcielały się rodziny, grupy przyjaciół, jak również instytucje i organizacje. Chwile odpakowywania prezentów z obdarowywanymi rodzinami są czymś tak niezwykłym, że nie da się tego ująć jakimikolwiek słowami.
W tym miejscu należą się ogromne podziękowania darczyńcom, bez których przecież nie byłoby "Paczki", za to że poświęcili swoje środki finansowe, czas, aby z osobistym zaangażowaniem udzielić pomocy komuś, kto jej potrzebuje.
Tegoroczna Szlachetna Paczka nie mogłaby się również udać gdyby nie wiele osób prywatnych, organizacji i instytucji.
Ogromne podziękowania należą się:
- ZSP 2 na czele z dyrekcją panią Mariolą Przybylską
- FC TM - kibicom Widzewa Łódź z tomaszowskiego fan clubu, na których po raz kolejny opierała się logistyka tomaszowskiej "Szlachetnej Paczki"
- MCK- Miejskiemu Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim wraz z dyrekcją panią Anną Zwardoń
- wychowawcom szkoły odpowiedzialnym za przygotowanie dekoracji i poczęstunku Wiktorii Kin, Martyna Jedlińska, Kamil Konecki, Roksana Mazurek, Aleksander Kostanek, Mieczysław Strojewski
- Młodzieży ze szkoły pomocnej przy obsłudze: Jakub Cuper,Natalia Nockowska, Julita Lenarcik, Kinga Latocha, Katarzyna Mękarskiej, Magdalena Kowalska
- osobom zapewniającym transport paczek: Kacper Patrulski, Renata Kubicz wraz Andrzejem i Piotrem Szadkowskim, Kamilowi Susik.
- restauracji Alchemik
- firmie Pryzmat - Jarosław Grochowski
- osobom, które wsparły Szlachetną Paczkę swoją pomocą i zaangażowaniem: Kamil Susik, Kamil Skorzycki, Adrian Kobacki, Radosław Sidwa, Ewelina Perka, Wioletta Ziółkowska, Magdalena Gutman, Agata Majewska, Aneta Sobczyńska, Bartek Walczak, Aleksander Pawełkiewicz, Angelika Czech i przyjaciele, Justyna Kacperek.
- Grupie Muszelek w Przedszkolu Samorządowym w Osiedlu Niewiadów wraz z wychowawczyniami za przygotowanie upominków dla Darczyńców.
- Instytucjom które pomogły dotrzeć do potrzebujących rodzin
- Piotrowi Kucharskiemu za zapewnienie transportu paczek do osób obdarowanych
Napisz komentarz
Komentarze