Wystąpił zespół Pro Domo w składzie:
Tadeusz Lubicki - gitara elektroakustyczna, wokal,
Karol Swarbuła - akordeon, wokal,
Adam Bieganowski - gitara elektryczna,
Bartłomiej Trojak - instrumenty perkusyjne,
Angelika Nowak - wokal,
Iwona Podskok - wokal.
12 marca 2017 roku zespół zagrał w Ośrodku Kultury "Tkacz" filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Honorowym gościem była Danuta Mec-Wypart, o dwa lata starsza siostra Bogusława Meca, która opowiadała o wspólnym dzieciństwie. Bogusław Mec tak naprawdę urodził się w Brzustowie w gminie Inowłódz. Rodzeństwo wiele czasu spędzało w ogrodzie przy kościele ewangelicko-augsburskim przy ulicy św. Antoniego, gdzie wtedy proboszczem był ksiądz Waldemar Gastpary. W kościele były organy, a któregoś dnia ksiądz podarował czteroletniemu Bogusławowi skrzypce. Ojciec pastorowej, Robert Kożusznik był jego pierwszym nauczycielem. Pierwszym utworem, jakiego mały Boguś nauczył się grać, było "Pojedziemy na łów". Rodzeństwo uczęszczało do Szkoły Podstawowej nr 1, nauczyciele zauważyli duszę artystyczną Bogusia, widzieli, że najbardziej lubi rysunki i śpiew.
Po ukończeniu szkoły odstawowej, Bogusław Mec pobierał naukę w Liceum Pedagogicznym i tam z kolegami, wśród których byli między innymi; Bolesław Goździk, Andrzej Majzel, Wojciech Kosiński, Dzidek Skiba, Wojciech Pociejkin, stworzyli zespół "Szare Koty".
W 1969 roku Bogusław Mec piosenką "Zabłąkany kataryniarz" tekst i muzyka, Bogusław Mec, wygrał "Giełdę piosenki" w Łodzi i od tego czasu rozpoczął piosenkarską karierę.
Program Tadeusza Lubickiego był hołdem złożonym Bogusławowi Mecowi, znakomitemu tomaszowskiemu piosenkarzowi.
Napisz komentarz
Komentarze