Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 listopada 2024 19:07
Reklama
Reklama

Historyczne podsumowanie

Rok szkolny 2016/2017 to kolejny rok sukcesów uczniów Gimnazjum nr 7 na polu historii. Od lat uczniowie tej placówki osiągają wysokie pozycje w różnych konkursach historycznych. Ważne jest także, że w każdym konkursie bierze udział duża grupa uczniów zainteresowana tym przedmiotem.

Największym niewątpliwie sukcesem było wywalczenie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z Historii przez dwóch uczniów: Przemysława Kocha ( klasa III e), którym opiekuje się pani Iwona Goździk oraz Antoniego Węglińskiego ( klasa II d ) ucznia pani Marii Śledzińskiej. Odebrali oni z rąk kuratora oświaty zaświadczenia zwalniające ich z części historycznej egzaminu gimnazjalnego.

 

Natomiast laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego" zostali  Miłosz Biniek klasa II d, Dominika Hajkowska klasa I a ( uczniowie pani Marii śledzińskiej) i Przemysław Koch klasa III e (uczeń pani Iwony Goździk). Uczniowie ci otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Z inicjatywy nauczycieli historii Gimnazjum nr 7 odbył się konkurs  miejski „Tadeusz Kościuszko i losy Rzeczypospolitej w II połowie XVIII wieku”
Wzięli w nim udział  uczniowie z tomaszowskich szkół gimnazjalnych, a  patronat objął Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.


Inicjatywa konkursu związana był z przypadającą w tym roku dwusetną rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki oraz ustanowieniem przez Sejm RP roku 2017 rokiem kościuszkowskim. Celem konkursu było nie tylko poszerzanie wiedzy na temat Tadeusza Kościuszki, ale przede wszystkim integrowanie uczniów z tomaszowskich szkół gimnazjalnych i kształtowanie wśród nich postawy patriotycznej. Do konkursu przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół gimnazjalnych, a ich zadaniem było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę z historii Rzeczypospolitej oraz historii powszechnej XVIII wieku ze szczególnym uwzględnieniem biografii Tadeusza Kościuszki.


Laureatami konkursu zostali: I miejsce Maksymilian Zięba Gimnazjum nr 8, II miejsce Anna Ruszczyszyn Gimnazjum nr 6, III miejsce Tobiasz Tatar Gimnazjum nr 6, wyróżnienia uzyskali: Maciej Szwajkowski oraz Jakub Minkiewicz z Gimnazjum nr 3, a także Marcel Tomalski z Chrześcijańskiego Gimnazjum „Tomasz”. Nagrody zwycięzcom wręczała dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Halina Szczucińska. Po rozstrzygnięciu konkursu jego laureaci złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów pod miejskim pomnikiem Tadeusza Kościuszki jako wyraz  wdzięczności za walkę o niepodległość naszej Ojczyzny.
Konkurs został przygotowany przez nauczycieli historii Gimnazjum nr 7: Iwonę Goździk, Marię Śledzińską i Radosława Pająka.

 

Także historia regionu tomaszowskiego jest bliska historykom z „7”.Wzięli udział w konkursie ,,NAJPIĘKNIEJSZY ZABYTEK TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO I POWIATU", który odbywał się pod Patronatem Starosty Tomaszowskiego Pana Mirosława Kuklińskiego, Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Pana Marcina Witko i Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego. Z Gimnazjum nr 7 nagrodzono Antoniego Węglińskiego z  klasy II d, który zwyciężył  w kategorii najlepsza prezentacja multimedialna
Natomiast w kategorii najlepsza praca plastyczna drugie miejsce zdobyła Julia Pinczewska z klasy III b, a  wyróżnienie zdobyła Weronika Olech z klasy I a. Opiekunami uczniów były panie Iwona Goździk i Maria Śledzińska.
          

Zorganizowano także VIII edycję Konkursu "Żołnierze Wolności" we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. rtm Witolda Pileckiego. Laureatami zostali uczniowie Gimnazjum nr 7: Aleksandra Królik klasa  I f, Jakub Kulbat klasa I c. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest pan Radosław Pająk.

 

Za sukces można też uznać systematyczny udział uczniów  Gimnazjum nr 7 w wykładach i lekcjach organizowanych przez Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Uczniowie wysłuchali wykładów o  Józefie Piłsudskim i jego czasach, o cmentarzach wojskowych powiatu tomaszowskiego, historii buta i historii ulic w Tomaszowie Mazowieckim. Wzięli także udział w lekcji muzealnej o interesującym tytule : „Kiedy biała dama idzie spać…czyli dzień powszedni w pałacowym salonie”. Władze muzeum złożyły opiekunom z Gimnazjum nr 7 podziękowanie za liczny udział uczniów tej placówki w przedsięwzięciach muzealnych.

 

[reklama2]                

 

W bieżącym roku szkolnym Gimnazjum nr 7 organizuje także projekt historyczny „Uczymy historii najnowszej”, którego zagadnienia wychodzą poza podstawę programową nauczania historii w gimnazjum, a partnerem w realizacji jest łódzki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. W ramach tego projektu odbyły się spotkania  z pracownikami IPN na temat
- zbrodnia wołyńska
- stan wojenny
- stalinizm w Polsce w oparciu o film "Mała matura".

 

Koordynatorem projektu jest pan Radosław Pająk.


Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie

Historyczne podsumowanie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bbbbb 30.05.2017 21:36
Artykuł zawiera półprawdy i jest nieuczciwy. Sugeruje się tu, że uczniowie z Gimnazjum nr 7 są jedynymi laureatami konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich. A to nie jest prawdą. Laureatów z Tomaszowa było więcej i też wypadałoby ich wymienić.

Reklama
Polecane
Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla LegiiSzkoda straconych punktów
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama