Impreza rozpoczęła się blokiem dla dzieci, przeprowadzono liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych. Następnie rozstrzygnięty został gminny konkurs plastyczny organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Brzustowie. Po czym na scenie zaprezentował się Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy „Cekinki”. Oficjalnego otwarcia i powitania gości dokonał Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki. Po części oficjalnej rozpoczęto zmagania konkursowe Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu tomaszowskiego w „Reklamie Ziemniaka”.
W dalszej części programu na scenie podsumowano konkursy powiatowe. Komisja w składzie: Agnieszka Biniek, Leszek Ogórek, Anna Król - Pospieszny i Barbara Maciejczyk w Konkursie na Reklamę Ziemniaka, I miejsce przyznała reprezentacji Gminy Inowłódz - KGW Brzustów. Z kolei największego ziemniaka zgłosiła Pani Bożena Szczepańska z Gminy Lubochnia. Wręczone zostały również puchary zwycięzcom powiatowego konkursu w rzucie gumofilcem, który przeprowadzony został w trzech kategoriach: VIP I miejsce zajęli: Bogdan Kącki i Dariusz Klimczak, w kat. mężczyzn najdalej rzucił Pan Rafał Biniek z Tomaszowa Maz., z kobiet najlepsza była Pani Monika Drużdż z Brzustowa, a wśród dzieci: Cyprian Baranowski z Inowłodza.
W programie artystycznym na scenie zaprezentowały się Zespoły Ludowe: „Królowianie” i „Brzustowianie”. Zaś Kabaret „Weźrzesz” w programie satyrycznym rozbawił publiczność do łez. Jako gwiazda wieczoru wystąpił Zespół Ludowy „Rokiczanka” pochodzący z Rokitna w Gminie Lubartów. To grupa pasjonatów polskiej muzyki ludowej. Zespół jest muzycznym „tyglem” splatającym w sobie dwa różnorodne światy. Pierwszy z nich tworzą śpiewacy – miłośnicy kultury ludowej, poświęcający się bez reszty propagowaniu naszej polskiej tradycji.
Drugi stanowią muzycy, którzy w doskonały sposób łączą instrumentalną wirtuozerię z tradycyjnymi melodiami muzyki ludowej. Wszystkich łączy wspólna pasja działania i tworzenia. Całość stanowi swoistą, muzyczną etno-perełkę, której brzmienie od lat wyróżnia się na polskiej scenie folklorystycznej. Oryginalność utworów wynika z jasności i prostoty przekazu, bez zbędnej komplikacji sfery instrumentalnej i wokalnej z jednoczesnym położeniem najwyższego nacisku na charakter i jakość wykonania.
W role konferansjerów wcielili się: Pani Mirosława Olas i Pan Roman Rodakowski. Imprezie towarzyszyły, jak co roku: degustacja potraw ziemniaczanych oraz ognisko z pieczonymi ziemniakami, o które zadbali strażacy OSP w Brzustowie. Biesiada trwała do późnych godzin wieczornych w towarzystwie Zespołu „Quattro”.
Tekst: M. Werkowska / Foto: A. Ciołak
Napisz komentarz
Komentarze