Inicjatorem wizyty było Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Seminarium zostało zrealizowane w ramach projektu „Modelowe Rady Działalności Pożytku Publicznego”.
Dobre praktyki związane z działalnością naszej Rady zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem. - Cieszymy się, że możemy zaprezentować działalność Tomaszowskiego modelu współpracy z organizacjami pozarządowymi i że jest on dobrym wzorem do powoływania rad w innych regionach kraju - mówi Anna Przybyłkowicz – sekretarz Rady.
W Tomaszowie funkcjonuje obecnie prawie 300 stowarzyszeń i ich oddziałów. Zajmują się niemal każdym rodzajem i formą ludzkiej aktywności. Zrzeszają hobbystów, pasjonatów, sportowców, ale i ludzi, których łączą podobne problemy, czy (niestety) choroba. Tomaszowskie organizacje są niezwykle aktywne, prowadzą działalność edukacyjną, warsztaty terapii zajęciowej, zajęcia sportowe. Ich oferta skierowana jest do osób w każdym wieku. Zarówno miasto, jak i powiat każdego roku przeznaczają na dofinansowanie ich działań setki tysięcy złotych.
- Uczestnictwo w seminarium dało nam powód do dumy z dotychczasowych działań i stało się również motywacją do realizacji dalszych inicjatyw - wspomina Monika Malczewska – Zastępca Przewodniczącej Rady a równocześnie dowódca Jednostki Strzeleckiej 1002 ZS STRZELEC OSW.
Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego w Tomaszowie Mazowieckim została powołana jako pierwsza w województwie łódzkim i ma duży bagaż doświadczeń w realizacji swoich celów. Dotyczą one nie tylko zapisów ustawowych obowiązków, ale również są ukierunkowane na realizację inicjatyw oddolnych. To również organ opiniujący działalność lokalnych władz samorządowych.
Napisz komentarz
Komentarze