Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:17
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Mogą wyburzać i budować

Nie mamy ostatnimi czasy możliwości uczestniczenia w obradach Rady Miejskiej, dlatego też na portalu naszTomaszow.pl nie pojawiają się szczegółowe relacje z posiedzeń, jakie mieliśmy dotąd w zwyczaju publikować. Być może do poprzedniej formuły kiedyś jeszcze wrócimy. Najprawdopodobniej będzie to jednak dopiero po jesiennych wyborach samorządowych. Mimo to informacje o ciekawszych projektach pojawiać się w serwisie oczywiście będą. Prezentować będziemy też niektóre spośród składanych interpelacji.

 

Ten punkt obrad ostatniej sesji zainicjowała wypowiedź prezesa powołanej spółki, w którą zamienił się dotychczasowy Miejski Zakład Komunikacyjny, Jarosława Jopka. Prezes pochwalił się m.in. 180 tysiącami złotych zysku  za pierwsze pięć miesięcy tego roku. Zabawne to dosyć, że firma otrzymuje z budżetu miasta 4,2 miliona złotych rocznej dotacji i nie funkcjonuje w warunkach gospodarki rynkowej. Przy okazji okazało się też, że problemem w Polsce jest wyleasingowanie nowych autobusów.

 

Serię właściwych pytań rozpoczął Jacek Kowalewski, który zażądał od prezydenta Rafała Zagozdona aby zrobił „finansowy rachunek sumienia”. Chodziło o nieodpłatne udostępnienie basenu w okresie wakacyjnym dla tomaszowskiej młodzieży. Prosił też o skrócenie okresu corocznego zamknięcia basenu, które zazwyczaj przypada w czasie letniej kanikuły. Radny zwrócił uwagę, że basen Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, czyszczony i konserwowany był przez 2,5 dnia.

 

Arkadiusz Gajewski dopytywał o temat przebudowy toru łyżwiarskiego. Prezydent, odpowiadając, przypomniał o środkach na remont maszynowni, jakie ma wyasygnować ministerstwo sportu. Co do zadaszenia toru, Rafał Zagozdon stwierdził, że chęci do jego budowy miasto posiada. Prezydent zwrócił uwagę na chaos informacyjny generowany przez resort sportu.

 

Wacława Bąk zauważyła, że posadzone niedawno drzewa na rewitalizowanym Placu Kościuszki przyjęły się tylko dwa. Radna pochwaliła dekoracje kwiatowe na skwerze przed Urzędem Miasta.

 

Do głosu powrócił Jacek Kowalewski, by skrytykować pomysł wyłożenia Placu Kościuszki płytami granitowymi. Przywołał przykłady Torunia oraz Piotrkowa, gdzie podobnego materiału użyto do wyłożenia ciągów pieszych. Według radnego płyty w krótkim czasie będą szpecić miasto, ponieważ niemożliwym jest ich utrzymanie w odpowiedniej czystości.

 

Tomasz Wawro pytał o mieszkania dla osób wysiedlonych z ulicy Barlickiego, oraz o planowane inwestycje na tym terenie. Wawro podkreślił też brak zabezpieczenia gruzowisk. Wiceprezydent Grzegorz Zań wyjaśnił, że to właściciel ma obowiązek utrzymywać nieruchomość we właściwym stanie. Poinformował też, że inwestor ma pozwolenie na rozbiórkę oraz na budowę galerii handlowej.

 

Krystyna Wilk chciała dowiedzieć się, czy powstaną weneckie mostki nad rzeką Wolbórką. Wiceprezydent potwierdził, że w projekcie znajdują się mostki, które jednak nie mogą prowadzić do nikąd.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
05.07.2014 01:54
a co ze stadionem?

o'kej 04.07.2014 09:43
jak zwykle informacje dot. budowy galerii handlowej wzdłuż ul. Barlickiego są lakoniczne i enigmatyczne zarazem: " inwestor ma pozwolenie na rozbiórkę oraz na budowę galerii handlowej". Kiedy otrzymał to zezwolenie? Jaki ma termin na podjęcie i zakończenie prac? CZY KTOŚ Z WŁADZ MIASTA INTERESUJE SIĘ TĄ SPRAWĄ - KTO PERSONALNIE ZA TO ODPOWIADA???? Kto płaci za bardzo częste interwencje Straży Pożarnej na opuszczonych i kompletnie zdewastowanych terenach? Ile te zdarzenia dotychczas kosztowały? Takie zbywanie mieszkańców Tomaszowa ogólnie sformułowanymi informacjami świadczy co najwyżej o niekompetencji i postępującej arogancji władzy miejskiej. Miejscowe media też jakoś niemrawo biorą się za ten temat - o co w tym wszystkim chodzi??? Pierwsze, już historyczne dzisiaj zdarzenia, dotyczące budowy GALERII MAZOVIA zostały zbojkotowane i zablokowane przez Stowarzyszenie Kupców. Od tego czasu w Tomaszowie wybudowano i uruchomiono chyba sześć nowych supermarketów, a kolejne są już w fazie budowy. To KUPCOM nie przeszkadza??? Osobiście uważam, że "inwestor " galerii handlowej musi brać pod uwagę to co się stało i poważnie zastanowić się nad sensem budowy kolejnego kompleksu handlowego w naszym tętniącym życiem mieście...

aa 04.07.2014 10:28
Słusznie prawisz.

Beti 04.07.2014 11:16
zbliżają się wybory a wiadomo że temat Galerii zasze był odgrzewaną kiełbaską wyborczą tuż przed kampanią do wyboru władz miasta. Tomaszowianie pogodzili się już z tym że tutaj Galerii nie będzie, natomiast za te interwencje Straży Pożarnej niech płaci właściciel tych terenów skoro nie potrafi zabezpieczyć tego bajzlu przed lumpami wszelkiej maści. Myślę że tym też powinno zainteresować się Straż Miejską, niech sypią mandatami za ten nieporządek w centrum miasta, nieporządek który prowokuje półmózgi do podpaleń!

102 09.07.2014 11:29
Przecież własciciel terenu płaci podatki w miescie, wiec czemu ma placic za interwencje strazy

Ajdejano 03.07.2014 17:55
Śmieszne sprawy: Po pierwsze: Jopek opowiada o "zysku" spółki komunalnej przy dotacji (innymi słowy: otrzymaniu darmochy) z budżetu miasta w wysokości kilku milionów złotych ? To tylko przypomnę Prezesowi Jopkowi, że (wg encyklopedii) - "zysk stanowi realny zarobek przedsiębiorstwa i jest przedmiotem materialnego zainteresowania, a także źródłem dochodów właścicieli, załogi przedsiębiorstwa oraz finansowania jego rozwoju." Dlatego, to co opowiada prezes - to żaden zysk, tylko beznadziejne planowanie przewidywanych kosztów spółki i spodziewanych wpływów do spółki. Całość komunalnej dotacji nigdy nie powinna być traktowana jako przychód wypracowany przez komunalną spółkę, a ten "zysk" winien być natychmiast zwrócony miastu i przeznaczony na inne ważne miejskie cele. Komunalni i spółkowi "ekonomiści" - ponownie do szkół się zgłosić. Po drugie: już widzę taki wenecki mostek na Wolbórce, na którym wiceprzewodnicząca randkuje z przewodniczącym, a pod tym weneckim mostkiem przepływa gondolą prezydent i przygrywa im na mandolinie tomaszowską serenadę. Chyba poproszę moją ciotkę, aby mi wydziorgała makatkę z takim widoczkiem. Po trzecie: ten pomysł z tymi płytami z jasnego granitu - to mógł być pomysł jedynie jakichś bezmózgowi, które nie mają zielonego pojęcia, że każda kropla oleju, paliwa i każdego innego gówna na trwałe zanieczyści te granitowe jasne płyty. Teraz jeszcze tylko potrzeba restrykcyjnej uchwały rady miasta, nakazującej jazdę przez pl. Kościuszki jedynie autami bez najmniejszych wycieków. Głupota i brak wyobraźni tych, co przyjmowali projekt z taką płytą - są nieograniczone.

<> 03.07.2014 15:15
Oczyma wyobraźni widzę te weneckie mostki nad Wolbórką. Szczegolnie przydałyby się takie na Warszawskiej, Legionów, Szczęśliwej, czyli wszędzie tam gdzie jest nadmierny ruch samochodów ... :))) Oj, chyba coś nie tak ...

TA 02.07.2014 22:12
A do czego jest potrzebna funkcja prezesa w tym Zakładzie,z tak mizernym dochodem,wystarczy zatrudnić jakiegoś rencistę na pół etatu i dochód automatycznie wzrośnie.

02.07.2014 16:07
Słuchałem wystąpienia prezesa i trzeba powiedzieć że się nie napocił w tej kilkuminutowej wypowiedzi. No cóż spółka działa za krótko choć zakład całymi latami :) Przy takim nędznym zysku powtórzę swój postulat -> zrobić komunikację darmową, niewiele więcej niż obecnie trzeba będzie dopłacić a jaka ulga dla ludzi.

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama