Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 05:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 4 - W powiecie różnie bywa

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy, że w kolejnym artykule, prezentującym poziom wynagradzania urzędników i kierowników jednostek podległych samorządowi, przedstawimy zarobki osiągane przez poszczególnych dyrektorów szkół podległych miastu. Postanowiliśmy jednak pracowników sfery edukacyjno - kulturalnej odłożyć o kolejny tydzień i zająć się wynagrodzeniami naczelników i kierowników referatów w Starostwie Powiatowym. Oczywiście, podobnie, jak to miało miejsce w przypadku pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miasta jawność informacji publicznej ograniczona jest tylko do urzędników wydających decyzje administracyjne.

Na początek, zanim przejdziemy do opisu konkretnych osób i stanowisk kierowniczych, warto napisać kilka zdań o średniej płacy osiąganej przez urzędników poszczególnych szczebli. Zgodnie z informacją, jaką przekazał starosta Piotr Kagankiewicz na żądanie radnej Małgorzaty Nowak, kształtują się one następująco:

 

- zatrudnieni w ramach umowy interwencyjnej - 1.556 złotych.

- młodszy referent - 1.617

- pomoc administracyjna - 1.649

- referent - 1.935

- podinspektor - 2.555

- informatyk - 2.721

- geodeta - 2.968

- inspektor - 3.123

- starszy geodeta - 3.534

 

Przeciętne wynagrodzenie wszystkich urzędników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę  w tomaszowskim Starostwie Powiatowym wynosi 2.807 złotych.

Starosta odmówił natomiast radnej przekazania informacji na temat wysokości wynagrodzeń poszczególnych osób kierujących jednostkami oraz zajmujących samodzielne stanowiska ze względu na ochronę danych osobowych. Wiadomo jedynie, że średnia pensja na tych stanowiskach kształtuje się na poziomie 4.717 złotych.

 

Mocno zróżnicowane są także średnie wynagrodzenia w poszczególnych wydziałach Starostwa.  Najwyższe obejmują Referat Zarządzania Kryzysowego (4492) a najniższe Wydział Architektury i Budownictwa (2.368) oraz Wydział Komunikacji i Transportu (2.409). Piotr Kagankiewicz stwierdza jednak, że dane nie są „porównywalne”, ponieważ zróżnicowanie wynika między innymi stąd, że są wydziały o stosunkowo stabilnej kadrze oraz takie, w którym zatrudnieniu są pracownicy o krótkim stażu pracy, bez dodatku za wieloletnią pracę.

 

Zapoznać się z wynagrodzeniami naczelników Wydziałów nie jest więc proste a w większości przypadków wręcz niemożliwe. Tylko nieliczne osoby figurują w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Paweł Malejszefuje najniżej opłacanemu wydziałowi w Starostwie. Jako nadzorujący działaniami z zakresu architektury i budownictwa otrzymuje rocznie wynagrodzenie 65.257 złotych. Uwzględniając tzw. „trzynastkę” w sposób uśredniony możemy przyjąć, że miesięczna pensja brutto wynosi 5.019 złotych.

 

Naczelniczka wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Danuta Misiak legitymuje się roczną pensją w wysokości 64.492 złote (4.960 - miesięcznie). Średnie wynagrodzenie miesięczne, podległych jej pracowników, to 3.133 złote. Więcej zarabia tylko personel obsługujący radnych (3.256) oraz osoby zatrudnione w referacie prawnym (3,616) i budżetu (3,334).

 

Wydziałem Geodezji i Gospodarki Gruntami kieruje Adelajda Karp. Główny geodeta powiatowy zarabia rocznie 77.499 złotych (5.961). Pracownicy jej wydziału otrzymują natomiast po 2.997 złotych. 

 

Stanisława Lis, naczelnik wydziału Organizacji, Kadr i Spraw Obywatelskich, otrzymuje rocznie 66.421 (5,109). Dodatkowym wynagrodzeniem jest w jej przypadku nieopodatkowana dieta radnej w wysokości 19.695 (1,790). Pracownicy OKiSO otrzymują natomiast średnio 2993 złotych.

 

Katarzyna Banaszczak, jako szefowa powiatowego Wydziału Edukacji, Kultury i Spotu otrzymała w 2011 roku wynagrodzenie rzędu 66.445 złotych (5,111). Dodatkowo pełni też z politycznego nadania funkcję członka rady nadzorczej Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, za co otrzymała w ubiegłym roku 18.602 złote (1550). Warto przy tym pamiętać, że także inne partie mają w szpitalnym organie nadzorczym swoich działaczy. Dwoje z nich reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość i po jednej osobie Platformę Obywatelską i SLD. W kierowanym przez Katarzynę Banaszczak pracownicy zarabiają po około 2688 złotych.

 

Były wójt Inowłodza, Cezary Krawczyk, zajmuje obecnie stanowisko naczelnika wydziału komunikacji i Transportu. Za niepełny rok 2011 otrzymał z tego tytułu wynagrodzenie w wysokości 54.992 złotych. Dodatkowo jest radnym sejmiku województwa łódzkiego z nieopodatkowaną dietą 27.582 oraz trafił do rady nadzorczej jednej ze spółek będących w gestii Platformy Obywatelskiej (1330 zł. miesięcznie). Jak wspominaliśmy na wstępie pracownicy tego (obleganego przez interesantów) wydziału otrzymują jedne z najniższych wynagrodzeń.

 

Równie interesujące są wynagrodzenia pracowników jednostek podległych powiatowi. Elżbieta Kudlik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zarobiła w ubiegłym roku w ramach stosunku pracy 101.000 złotych. Jej zastępca Arkadiusz Gajewski jedynie 65.971 złotego. Trudno powiedzieć, skąd wzięła się w tym przypadku różnica 35%. Widocznie radny Rady Miejskiej jest osobą mniej zasłużoną w walce z powiatowym bezrobociem. 

 

79.964 zarobił natomiast Jacek Kilman, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych a 87.421 Andrzej Więckowski, kierujący Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Niestety tylko te osoby zobowiązane są do składania oświadczeń majątkowych. W biuletynie informacji publicznej nie znaleźliśmy też danych pozwalających nam na dokonanie porównań przyrostu wynagrodzeń w okresie minionych pięciu lat. 

 

Czytaj także poprzednie części naszej analizy wynagrodzeń

 

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 1 - Zostań dyrektorem

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 2 - Lepiej być prezesem

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 3 - W urzędzie jak na grzędzie

"Głodowe" pensje samorządowców


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kuba 23.06.2012 10:00
dlaczego nie ma wpisu o Arku G.?

M.K 22.06.2012 15:04
A ja ...mając wykształcenie wyższe-ale niestety będąc bez pracy -pobieram zasiłek z MOPS na przetrwanie w w wysokości 120 zł miesięcznie...

....) 22.06.2012 10:08
Totalna bzdura Prosze napisać prawde a nie zawyżać pensje!!!!!!

zaciekawiony 21.06.2012 08:36
a może jeszcze przedstawicie pensje jednostek podległych pod starostwo? bo tam to są głodowe pensje pracowników, a dyrektorzy zarabiają za dużo...

daaaaaai 20.06.2012 21:54
i chyba nie nazywa sie "Pracownicy OKiSO" tylko jakoś inaczej :) SOO

:) 20.06.2012 21:50
hahaha.... dobry żart :)

Bo sie nie chciało poszukac 20.06.2012 21:23
Prawda?

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama