Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 lutego 2025 19:39
Reklama
Reklama

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 4 - W powiecie różnie bywa

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy, że w kolejnym artykule, prezentującym poziom wynagradzania urzędników i kierowników jednostek podległych samorządowi, przedstawimy zarobki osiągane przez poszczególnych dyrektorów szkół podległych miastu. Postanowiliśmy jednak pracowników sfery edukacyjno - kulturalnej odłożyć o kolejny tydzień i zająć się wynagrodzeniami naczelników i kierowników referatów w Starostwie Powiatowym. Oczywiście, podobnie, jak to miało miejsce w przypadku pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miasta jawność informacji publicznej ograniczona jest tylko do urzędników wydających decyzje administracyjne.

Na początek, zanim przejdziemy do opisu konkretnych osób i stanowisk kierowniczych, warto napisać kilka zdań o średniej płacy osiąganej przez urzędników poszczególnych szczebli. Zgodnie z informacją, jaką przekazał starosta Piotr Kagankiewicz na żądanie radnej Małgorzaty Nowak, kształtują się one następująco:

 

- zatrudnieni w ramach umowy interwencyjnej - 1.556 złotych.

- młodszy referent - 1.617

- pomoc administracyjna - 1.649

- referent - 1.935

- podinspektor - 2.555

- informatyk - 2.721

- geodeta - 2.968

- inspektor - 3.123

- starszy geodeta - 3.534

 

Przeciętne wynagrodzenie wszystkich urzędników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę  w tomaszowskim Starostwie Powiatowym wynosi 2.807 złotych.

Starosta odmówił natomiast radnej przekazania informacji na temat wysokości wynagrodzeń poszczególnych osób kierujących jednostkami oraz zajmujących samodzielne stanowiska ze względu na ochronę danych osobowych. Wiadomo jedynie, że średnia pensja na tych stanowiskach kształtuje się na poziomie 4.717 złotych.

 

Mocno zróżnicowane są także średnie wynagrodzenia w poszczególnych wydziałach Starostwa.  Najwyższe obejmują Referat Zarządzania Kryzysowego (4492) a najniższe Wydział Architektury i Budownictwa (2.368) oraz Wydział Komunikacji i Transportu (2.409). Piotr Kagankiewicz stwierdza jednak, że dane nie są „porównywalne”, ponieważ zróżnicowanie wynika między innymi stąd, że są wydziały o stosunkowo stabilnej kadrze oraz takie, w którym zatrudnieniu są pracownicy o krótkim stażu pracy, bez dodatku za wieloletnią pracę.

 

Zapoznać się z wynagrodzeniami naczelników Wydziałów nie jest więc proste a w większości przypadków wręcz niemożliwe. Tylko nieliczne osoby figurują w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Paweł Malejszefuje najniżej opłacanemu wydziałowi w Starostwie. Jako nadzorujący działaniami z zakresu architektury i budownictwa otrzymuje rocznie wynagrodzenie 65.257 złotych. Uwzględniając tzw. „trzynastkę” w sposób uśredniony możemy przyjąć, że miesięczna pensja brutto wynosi 5.019 złotych.

 

Naczelniczka wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Danuta Misiak legitymuje się roczną pensją w wysokości 64.492 złote (4.960 - miesięcznie). Średnie wynagrodzenie miesięczne, podległych jej pracowników, to 3.133 złote. Więcej zarabia tylko personel obsługujący radnych (3.256) oraz osoby zatrudnione w referacie prawnym (3,616) i budżetu (3,334).

 

Wydziałem Geodezji i Gospodarki Gruntami kieruje Adelajda Karp. Główny geodeta powiatowy zarabia rocznie 77.499 złotych (5.961). Pracownicy jej wydziału otrzymują natomiast po 2.997 złotych. 

 

Stanisława Lis, naczelnik wydziału Organizacji, Kadr i Spraw Obywatelskich, otrzymuje rocznie 66.421 (5,109). Dodatkowym wynagrodzeniem jest w jej przypadku nieopodatkowana dieta radnej w wysokości 19.695 (1,790). Pracownicy OKiSO otrzymują natomiast średnio 2993 złotych.

 

Katarzyna Banaszczak, jako szefowa powiatowego Wydziału Edukacji, Kultury i Spotu otrzymała w 2011 roku wynagrodzenie rzędu 66.445 złotych (5,111). Dodatkowo pełni też z politycznego nadania funkcję członka rady nadzorczej Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, za co otrzymała w ubiegłym roku 18.602 złote (1550). Warto przy tym pamiętać, że także inne partie mają w szpitalnym organie nadzorczym swoich działaczy. Dwoje z nich reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość i po jednej osobie Platformę Obywatelską i SLD. W kierowanym przez Katarzynę Banaszczak pracownicy zarabiają po około 2688 złotych.

 

Były wójt Inowłodza, Cezary Krawczyk, zajmuje obecnie stanowisko naczelnika wydziału komunikacji i Transportu. Za niepełny rok 2011 otrzymał z tego tytułu wynagrodzenie w wysokości 54.992 złotych. Dodatkowo jest radnym sejmiku województwa łódzkiego z nieopodatkowaną dietą 27.582 oraz trafił do rady nadzorczej jednej ze spółek będących w gestii Platformy Obywatelskiej (1330 zł. miesięcznie). Jak wspominaliśmy na wstępie pracownicy tego (obleganego przez interesantów) wydziału otrzymują jedne z najniższych wynagrodzeń.

 

Równie interesujące są wynagrodzenia pracowników jednostek podległych powiatowi. Elżbieta Kudlik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zarobiła w ubiegłym roku w ramach stosunku pracy 101.000 złotych. Jej zastępca Arkadiusz Gajewski jedynie 65.971 złotego. Trudno powiedzieć, skąd wzięła się w tym przypadku różnica 35%. Widocznie radny Rady Miejskiej jest osobą mniej zasłużoną w walce z powiatowym bezrobociem. 

 

79.964 zarobił natomiast Jacek Kilman, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych a 87.421 Andrzej Więckowski, kierujący Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Niestety tylko te osoby zobowiązane są do składania oświadczeń majątkowych. W biuletynie informacji publicznej nie znaleźliśmy też danych pozwalających nam na dokonanie porównań przyrostu wynagrodzeń w okresie minionych pięciu lat. 

 

Czytaj także poprzednie części naszej analizy wynagrodzeń

 

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 1 - Zostań dyrektorem

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 2 - Lepiej być prezesem

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 3 - W urzędzie jak na grzędzie

"Głodowe" pensje samorządowców


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kuba 23.06.2012 10:00
dlaczego nie ma wpisu o Arku G.?

M.K 22.06.2012 15:04
A ja ...mając wykształcenie wyższe-ale niestety będąc bez pracy -pobieram zasiłek z MOPS na przetrwanie w w wysokości 120 zł miesięcznie...

....) 22.06.2012 10:08
Totalna bzdura Prosze napisać prawde a nie zawyżać pensje!!!!!!

zaciekawiony 21.06.2012 08:36
a może jeszcze przedstawicie pensje jednostek podległych pod starostwo? bo tam to są głodowe pensje pracowników, a dyrektorzy zarabiają za dużo...

daaaaaai 20.06.2012 21:54
i chyba nie nazywa sie "Pracownicy OKiSO" tylko jakoś inaczej :) SOO

:) 20.06.2012 21:50
hahaha.... dobry żart :)

Bo sie nie chciało poszukac 20.06.2012 21:23
Prawda?

Opinie

Wiceszef MON: kluczowe elementy "Tarczy Wschód" to fortyfikacje, systemy antydronowe i rozpoznawcze

Program "Tarcza Wschód" oparty jest na trzech kluczowych elementach: fortyfikacjach i zaporach przeciwpancernych, systemach antydronowych i rozpoznawczych, oraz wsparciu lokalnych społeczności rozbudową potrzebnej infrastruktury, np. drogowej - powiedział w Sejmie wiceszef MON Cezary Tomczyk.Data dodania artykułu: 22.02.2025 10:29
Wiceszef MON: kluczowe elementy "Tarczy Wschód" to fortyfikacje, systemy antydronowe i rozpoznawcze

Ekspert: media społecznościowe to szerokie audytorium, ale o sile przekazu decyduje algorytm

Media społecznościowe należą do prywatnych firm, które mogą wpływać na siłę przekazu, nad czym użytkownicy nie mają kontroli. Używanie ich przez polityków jako głównego kanału komunikacji z obywatelami może podważać zaufanie do mediów tradycyjnych – uważa politolog i medioznawca dr Wojciech Maguś z UMCS.Data dodania artykułu: 22.02.2025 10:22
Ekspert: media społecznościowe to szerokie audytorium, ale o sile przekazu decyduje algorytm

Grypa szaleje, a Polacy nie słuchają zaleceń. Eksperci alarmują. W lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń

Podczas przeziębienia lub grypy 40,1% Polaków mierzy temperaturę ciała dopiero po wystąpieniu objawów gorączkowych. 27,9% chorych robi to raz na dobę, a 21,3% – kilkakrotnie w ciągu 24 godzin. Do tego 77,5% rodaków nie notuje uzyskanych pomiarów. Zaledwie 7,4% badanych zapisuje je i 2,6% robi to dość sporadycznie. Eksperci komentujący wyniki raportu alarmują, że Polacy najwyraźniej nie słuchają zaleceń lekarzy. Z kolei GIS informuje, że tylko w styczniu br. zachorowało na grypę ponad 300 tys. osób, a w lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń. Od początku stycznia hospitalizowano z rozpoznaniem grypy i jej powikłań ok. 23 tys. pacjentów. Natomiast od września ub.r. zmarło z tego powodu ok. tysiąca osób. Jednak Polacy jakby nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji.Data dodania artykułu: 21.02.2025 17:33
Grypa szaleje, a Polacy nie słuchają zaleceń. Eksperci alarmują. W lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Kolejny pisowski spadochroniarz w szpitalu

Kolejny pisowski spadochroniarz w szpitalu

Od kilku miesięcy piszemy o tym, że nasz szpital, będzie przechowalnią pisowskich działaczy tracących intratne synekury. O tym, że w tomaszowskim szpitalu zatrudniono kolejnego spadochroniarza PiS dowiedzieliśmy się... z reportażu TVN. Tym razem jest to Radosław Marzec, związany z Janiną Goss (znaną z pożyczek udzielanych J. Kaczyńskiemu). Będzie on pełnił funkcję rzecznika spółki, ale jak zapewnia, wicestarosta Włodzimierz Justyna, nie będzie to jego jedyne zadanie. Marzec to radny Rady Miejskiej w Łodzi. Zajmował też szereg stanowisk bez wątpienia z politycznego nadania. O karierze zawodowej niewiele z Internetu się dowiemy. Poza tym, że był szoferem wspomnianej wcześniej łódzkiej skarbniczki PiS orz po Prezesa Skry Bełchatów. Do grudnia był też przewodniczącym Klubu Radnych. Złożył rezygnację, kiedy porządki w łódzkim PiS zaczęła robić Agnieszka Wojciechowa Van van Hekelom.
Ponad 16 mln zł dofinansowania. Remont zabytkowej kamienicy. Budowa nowego bloku

Ponad 16 mln zł dofinansowania. Remont zabytkowej kamienicy. Budowa nowego bloku

Gmina – Miasto Tomaszów Mazowiecki w październiku 2023r. złożyła dwa wnioski do BGK o otrzymanie dofinansowania w ramach Funduszu Dopłat do budowy jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Barlickiego 22 (22 lokale mieszkalne) przy wnioskowanej kwocie wsparcia 7,133 mln zł oraz do przebudowy kamienicy przy ul. Barlickiego 20 (17 lokali mieszkalnych) przy wnioskowanej kwocie wsparcia 9,052 mln zł. Łączna kwota wnioskowanego i przyznanego wsparcia to 16,185 mln zł, co stanowi 80% szacowanych kosztów obu inwestycji.
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: JagodaTreść komentarza: A w sprawie s12, która w wariancie południowym to jakaś masakra milczy...Źródło komentarza: Dariusz Klimczak w Tomaszowie: wkrótce przedstawię projekt usprawnienia procesów inwestycyjnychAutor komentarza: ***Treść komentarza: Teraz się przypomniało jak inni przy władzy, że na dworcu syf! Przepraszam a co wasz PiS i największy ulubieniec -Macierewicz, zrobił wcześniej w tej kwestii dla Tomaszowa? 💩. 😀Źródło komentarza: 300-metrowy peron i przejście podziemne powstanie na stacji kolejowej w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: KasiaTreść komentarza: Dobry wpis ale zapomniała Pani dodać że koniecznością na Dworcu jest okienko z kasą biletową! To prawdziwe utrapienie dla podróżująch tomaszowian.Źródło komentarza: 300-metrowy peron i przejście podziemne powstanie na stacji kolejowej w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: Wszystko ładnie i pęknie, ale szkoda, że tak mało ludzi korzysta. Czemu ? Bo minister infrastruktury Dariusz Klimczak odpowiedzialny za transport nawala z robotą, za którą bierze niemałe pieniądze. Multum przejazdów, jednak 80% z przesiadką w Koluszkach bądź Łodzi. Nawet do stolicy oddalonej o zaledwie ponad 100 km jest przesiadka. Przecież to komiczne, ale co takiego "szanownego" ministra może obchodzić ?! On w porównaniu do 'szarego obywatela" śmiga sobie samochodem ładowanym/tankowanym za nasze podatki. Jedynie kiedy korzysta z transportu publicznego to czas przed wyborami, kiedy to trzeba się pokazać jak Pan Trzaskowski poruszający się tramwajem jeden przystanek pod publiczkę i moment, w którym dziennikarze mogą cyknąć fotkę na okładkę swojego żałosnego szmatławca. A zwykli ludzie niech sobie radzą, oczywiście tuż po wyborach. Ta sytuacja miała miejsce właśnie po objęciu stanowiska przez Pana Klimczaka. Jeszcze w roku 2023 mieliśmy kilka połączeń bezpośrednich, lecz to się wówczas zmieniło, a Koalicja wpiera nam same dobre zmiany, choć już dobrze wiemy, że ich nie ma pod każdym względem. Mam nadzieję jednak, że rodacy któregoś pięknego dnia, wezmą sprawy w swoje ręce i przestaną wspierać oszustów i złodziei. Prace nad projektem jak zwykle zaczynają się w III kwartale, kiedy to przebudowa będzie stała od IV kw. 2025 r. do końca I kwartału 2026 r. z powodu warunków atmosferycznych, przez co również będzie trwała zapewne do końca 2027 r. o ile i w tym terminie się wyrobią. Kończąc, niech nasz dworzec rośnie w siłę, bezpieczeństwo oraz piękno i wygodę dla podróżujących ludzi.Źródło komentarza: 300-metrowy peron i przejście podziemne powstanie na stacji kolejowej w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: tTreść komentarza: Może mieszkańcy miasta ocenią czy takie dodatkowe skrzydła mieszkalne komponują się z wciśniętą kamienicą zabytkową. Czy modernizacja - remont zabytkowej kamienicy nie wpłynie na charakter elewacji i całego budynku (czy konserwator będzie nadzorował wszystkie działania na każdym etapie).Źródło komentarza: Dariusz Klimczak w Tomaszowie: wkrótce przedstawię projekt usprawnienia procesów inwestycyjnychAutor komentarza: obywatel TMTreść komentarza: Co się spodziewać po wyborcach skoro większość to przybysze z wiosek. Starych tomaszowian coraz mniej, wieś rządzi miastem, wybierając tzw. swoich.Źródło komentarza: Radni chcą nocnej prohibicji. Koalicja ponad podziałami
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama