Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 listopada 2024 19:13
Reklama
Reklama

Weź udział w warsztatach

Wszystkie osoby chcące rozwinąć swoje zdolności manualne zachęcamy do udziału w warsztatach „Grafiki projektowej”, jakie organizowane są przezTomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Zajęcia współfinansowane są w ramach dotacji pochodzącej z budżetu miasta. Patronat nad programem objął serwis NaszTomaszów.pl. Warsztaty obejmować będą wybrane techniki grafiki warsztatowej: miedzioryt, mozaikę oraz batik.

 

Zajęcia mają charakter częściowo odpłatny. Koszt uczestnictwa w nich wacha się od 50-75 złotych, jednak w cenę wliczone są koszty materiałów niezbędnych do realizacji zajęć. Uczestnicy będą mogli zabrać z sobą wykonane prace. Każdej z technik poświęcone będą trzy spotkania trwające w sumie od 8 do 12 godzin.

 

Warsztaty poprowadzą instruktorzy, absolwenciAkademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

 

Anna Maria Jurewicz zajmuje się malarstwem, drzeworytem, książką artystyczną, działalnością dydaktyczną. Nauczyciel Rysunku i Malarstwa w Liceum Plastycznym w Tomaszowie Mazowieckim a równocześnie prowadzi warsztaty z zakresu akwareli, linorytu, kaligrafii oraz papieru czerpanego. Jest laureatką nagrody Galerii AMCOR Rentsch w XXIV konkursie im. W Strzemińskiego w Łodzi oraz  stypendystką programu „Najzdolniejsza Młodzież” 2006-2007 „Lokalnego Funduszu Roku 2000”.

 

Bartłomiej Michalski od 2008 jest asystent instruktorem w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi. Twórca grafik, rysunków oraz dzieł wykonanych metodą papieru czerpanego. Jego prace można było oglądać m.in. na  Międzynarodowym Biennale Małej Formy Graficznej w Łodzi (2011) oraz Guanlan International Print Biennia w Chinach (2007)

 

 

Marzena Łukaszuk pracuje jako asystent w Pracowni Rysunku prof. Zdzisława Olejniczaka na ASP w Łodzi. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, papierem czerpanym, grafiką (druk wypukły, litografia) oraz ilustracją. Jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY (International Board Books for Young People) od 2006 roku. Laureatka m.in. Exhibition of Children's Book Illustrators w Bolonii,  VII Biennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki WOZOWNIA w Toruniu, Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki. W 2006 r otrzymała Stypendium im. Tadeusza Kulisiewicza.

 

Izabela Pelska-Stopczyk- ukończyła Policealne Studium Fotograficzne, studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa.  

 

Warto również wspomnieć kilka słów o samych technikach, jakich będzie można nauczyć się w czasie trwania warsztatów.

 

Miedzioryt, to jedna z najstarszych i najszlachetniejszych technik graficznych umożliwiająca wykonanie i powielenie nakładu  grafik. Technika wymaga specjalistycznych narzędzi. -  Dlatego też przywieziemy i ustawimy specjalną prasę i stworzymy pracownię graficzną dla uczestników - wyjaśniają organizatorzy. - Zapewnimy również odpowiednio przygotowaną farbę i oczywiście szlachetny, bawełniany papier.

 

Uczestnicy zajęć mają zdobyć umiejętności pozwalające na samodzielne działania twórcze w dziedzinie grafiki warsztatowej. Efektem ma być wykonanie nakładu grafik oraz własnego exlibrisu.

 

Batik, to artystyczne barwienie tkanin naturalnych (bawełnianych, lnianych, jedwabnych i płóciennych) woskiem, parafiną i barwnikami. - Uczestnicy poznają wybrane aspekty barwienia tkanin oraz przykłady sposobów ozdabiania tkanin - reklamuje zajęcia Miejski Ośrodek Kultury. - Zasadniczym elementem zajęć będzie wykonanie własnych batików: zanurzenie tkaniny w gorącej kąpieli barwnikowej, nanoszenie na wzór woskowego filtra oraz malowanie farbami do tkanin, odbarwiaczami, stemplami itp.

 

Warsztaty zakończy prezentacja prac uczestników zajęć. Batikowe tkaniny mogą być „samodzielnymi obrazami” ale można także z nich wykonać ozdoby – ubrania, torby itp

 

 Mozaika, jest jedna z najstarszych technik. Niegdyś wykonywana m.in. z kamieni szlachetnych i półszlachetnych i szklanych płytek. Efektem zajęć będzie przygotowanie mozaiki (z gipsu ceramicznego) pod okiem artysty plastyka, który pomoże uwzględnić specyfikę techniki przy tworzeniu kompozycji, dobór faktury i kolorów na wszystkich etapach od projektowania, po przygotowanie do ekspozycji.  

  

Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie karty zgłoszenia do dnia 16 kwietnia 2012 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. W przypadku dużego zainteresowania o przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

 

Dodatkowych informacji udziela koordynator warsztatów plastycznych Bożena Gajda, tel.  (044) 724 42 93.

[reklama2]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ooo 14.04.2012 12:41
ooo kasa w łape i na warsztaty...nic za darmo...

Reklama
Polecane
Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla LegiiSzkoda straconych punktów
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama