Na początek Rada podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia projektu „Wsparcie” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Program stanowi kontynuację działań prowadzonych od kilku lat przez tomaszowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W tym roku ma być on rozszerzony w zakresie osób wykluczonych społecznie. Całkowita wartość zaplanowanych działań przekracza 1,7 miliona złotych, z czego aż 1,549 miliona pochodzić będzie ze środków EFS. Uchwała przyjęta jednogłośnie i bezdyskusyjnie.
W kolejnej uchwale przekazano zadanie Powiatowi Tomaszowskiemu. Dotyczy ono organizacji wypoczynku w okresie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Tomaszowa Mazowieckiego. 1760 złotych na ten cel pochodzić będzie z tzw. funduszu kapslowego. Projekt przyjęto bez żadnego głosu sprzeciwu.
Radni podjęli uchwałę w sprawie wyznaczenia swoich przedstawicieli do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Zostali nimi Tomasz Trzonek i Tomasz Wawro. Obu panom współczujemy. Trzonek pracuje zawodowo w Specjalnym O środku Wychowawczym, pełni też funkcję kuratora sądowego. Wawro natomiast, poza pracą w MOPS, wziął na siebie członkowstwo w Komisji Mieszkaniowej, zajmującej się wnioskami o przyznanie lokali komunalnych.
Konia z rzędem temu, kto zdoła wyjaśnić zamysł planisty, który dzieląc pewien obszar miasta na działki, pozostawia w jakimś miejscu wąski pasek o powierzchni 73 metrów kwadratowych. Taka właśnie „nieruchomość” znajduje się przy ulicy Jerozolimskiej i przylegała do rzędu pawiloników zbudowanych tutaj w latach 80-tych minionego wieku. Na wniosek użytkowników wieczystych sąsiadującej posesji postanowiono działeczkę sprzedać im w trybie bezprzetargowym .
Rada rozpatrzyła też skargę pana Piotra Krzysztofika na działania Dyrektora Przedszkola Nr 16 w Tomaszowie Mazowieckim. Zdaniem skarżącego, dyrektor placówki oświatowej w sposób bezprawny pozbawił go możliwości widzenia się z córką na terenie kierowanego przez siebie przedszkola i możliwości wykonywania prawomocnego wyroku sądu w zakresie współdecydowania o losach dziecka a także odbierając mu prawo do informacji o dziecku. Badająca sprawę Komisja Rewizyjna uznała skargę za bezzasadną. Takie samo stanowisko zajęła cała Rada Miejska.
Kolejne kilkadziesiąt minut zajęła część informacyjna. Przedstawiono między innymi informacje na temat realizacji planu pracy Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego od początku kadencji w latach 2010 – 2014 oraz na temat realizacji planów pracy stałych komisji Rady Miejskiej w 2011 roku. W tym punkcie zdrowym rozsądkiem wykazał się Arkadiusz Gajewski, który poprosił by nie odczytywać w całości dokumentów, które są ogólnie dostępne, i które wcześniej były dostarczone radnym. Pozwoliło to zaoszczędzić co najmniej kilkadziesiąt minut czasu.
Napisz komentarz
Komentarze