Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 listopada 2024 19:13
Reklama
Reklama

45 mgnień (Tomaszowskiej) Wiosny

W miniony piątek zakończyła się 45 edycja Ogólnopolskiego Integracyjnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Tomaszowska Wiosna”. W tegorocznym festiwalu wzięło udział 63 wykonawców, spośród których Jury w składzie Zbigniew Graca, Justyna Bachowska, Anna Zdonek orz Andrzej Pilecki, wyłoniło zwycięzców. Impreza, jak zwykle stała na wysokim poziomie artystycznym. Nagrody laureatom wręczali m.in. prezydent Rafał Zagozdon i znana, pochodząca z Tomaszowa aktorka, Izabela Kuna.

[reklama2]

Już po raz czwarty konkurs „Tomaszowska Wiosna” odbywał się pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku swym patronatem objęła go także euro posłanka Joanna Skrzydlewska,

 

- Głównym celem konkursu jest integracja muzycznych środowisk o różnym poziomie sprawności, ale także stworzenie możliwości wystąpienia dzieci niepełnosprawnych, zaprezentowania przez nie swoich umiejętności muzycznych oraz wspaniała zabawa zjednująca wszystkie dzieci – mówi Anna Zdonek.

 

„Tomaszowska Wiosna” pojawiła się na kulturalnej mapie Tomaszowa i kraju 45 lat temu. Inicjatorką była pani Maria Zakrzewska. Początkowo w konkursie brały udział chóry z województwa łódzkiego. Z czasem rozpowszechnił się na całą Polskę. Od 14 lat konkurs jest Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursem Piosenki Dziecięcej. Biorą w nim udział dzieci i młodzież pełnosprawna i niepełnosprawna z całego kraju.

 

Uczestnicy podzieleni są na cztery kategorie wiekowe, odpowiednio dla dzieci pełnosprawnych dla dzieci niepełnosprawnych: klasy 0 – III (6 – 13 lat), klasy IV – VI (14 – 18 lat), klasy gimnazjalne (powyżej 18 lat), klasy ponadgimnazjalne.

 

Fotogaleria

 

Tegoroczne przesłuchania uczestników miały miejsce w czwartek, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Tkacz". Młodzi piosenkarze po swoich prezentacjach otrzymywali dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki.

 

W tym roku w „Tomaszowskiej Wiośnie” wzięli udział młodzi artyści z Lublina, Kielc, Aleksandrowa Łódzkiego, Żyrardowa, Małogoszczy, Rzeczycy, Radomska, Radomia, Bełchatowa, Płocka, Czerniewic, Gidl, Lipia, Ujazdu, Piotrkowa Tryb., Lubochni, Będkowa, Torunia, Warszawy i oczywiście Tomaszowa.

 

Dla gości i uczestników organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dodatkowych.  Nie mogło  zabraknąć tradycyjnego ogniska z pieczeniem kiełbasek. Była tez możliwość skorzystania z atrakcji Parku Linowego nad Pilicą.

 

W piątek wszyscy laureaci konkursu mieli okazję zaprezentować się na koncercie, jaki odbył się w Parku Miejskim im. „Solidarności”. Przed jego rozpoczęciem wręczono nagrody, w tyym pieniężne od sponsorów za GRAND PRIX. Łącznie Jury przyznało 40 nagród. Poniżej prezentujemy listę wszystkich nagrodzonych uczestników.

 

Warto także wspomnieć, że Izabela Kuna zgodziła się poprowadzić warsztaty dla laureatów konkursu.

 

 

Nagrodzeni:

 

Zuzanna Osuchowska z Żyrardowa

-  pieniężna nagroda GRAND  PRIX –  ufundowaną przez Bank Gospodarki Żywnościowej SA.

 

Jury Młodzieżowe złożone z przedstawicieli tomaszowskich szkół i placówek,  przyznało:

 

Dziecięcemu Zespołowi Wokalnemu „APLAUZ” z MDK Tomaszów– rzeczową nagrodę GRAND  PRIX  MŁODZIEŻOWE –  ufundowaną przez Fundację Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego

 

Pozostałe nagrody:

 

I – Dominika Bałazińska z Włoszczowej

I –  Katarzyna Rychlik z MDK w Tomaszowie.

I –  Małgorzata Frontczak z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

I –  Małgorzata Nakonieczna z Kielc

I –  Klaudia Szewczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

I –  Grzegorz Cieciński z Wrocławia

I – Sławomir Klawinowski z MDK w Tomaszowie Maz.

I – Filip Gotycki ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Tomaszowie Maz.  - otrzymał nagrodę ufundowaną przez Posła do Parlamentu Europejskiego– Panią Joannę Skrzydlewską.

 

II –  Maria Markiewicz z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach

II –  Maria Majewska ze Szkoły Podstawowej Nr 16 w Piotrkowie Tryb.

II –  Wiktoria Smuga z Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach

II –  Aleksandra Gwadera z Ośrodka Kultury „Tkacz” w Tomaszowie Maz.

II – „Trio” z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

II –  Jacek Uchański z Ćmielowa

II –  Natalia Piasecka z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 4 w Radomsku

 

III –  Klaudia Stańczyk z Domu Kultury w Małogoszczu

III –  Adrianna Witalewska z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 7 w Radomsku

III – Weronika Pochopień z Miejskiego Centrum Kultury Oddział Gwarek  w Bełchatowie

III – Sylwester Ksyt ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego  w Tomaszowie Maz.

III – Magdalena Wywiał z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach

III – Sylwia Gajek z Domu Kultury w Małogoszczu

III – Marta Tomczak z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

 

Wyróżnienia :

 

1. Monika Frontczak z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

2. Julia Stępień z Ośrodka Kultury „Tkacz” w Tomaszowie Maz.

3. Katarzyna Kieszek z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji Społecznej „Razem” w Tomaszowie Maz.

4. Zuzanna Borowska z Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Maz.

5. Katarzyna Skoneczna z Młodzieżowego Domu Kultury w Tomaszowie Maz.

6. Hubert Bąk z Domu Kultury w Małogoszczu

7. „Mali-Wielcy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubochni

8. Aleksandra Gabryelczyk z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku

9. Marcin Skorupski z  Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Będkowie

10. Klaudia Koścista z Zespołu Szkół w Ujeździe

11. Paulina Grad z Zespołu Szkół w Komorowie

12. Duet Wiktor Oniszk i Karolina Olędzyńska z Zespołu Szkół nr 5 w Płocku

13. Zuzanna Rodakowska z Inowłodza

14. Karolina Nowakowska z Klubu Wojskowego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku

 

Nagrody specjalne:

 

1. Mała A’Vista - za wrażenia artystyczne

2. Aleksandra Banasiak z Ośrodka Kultury „Tkacz” w Tomaszowie Maz. - za oryginalność

3. Mateusz Włodarczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Tomaszowie Maz. - za nastrojowość wykonania

4. Kinga Szczęka z Zawady - za odwagę bycia pierwszą w konkursie

5. „Wesołe promyki” z Przedszkola nr 8 w Tomaszowie Maz. - za radość wykonania

6. Karolina Adamczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Tomaszowie Maz. - za wrażenie artystyczne

7. „Owieczki” ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Kielcach - za ekspresję sceniczną i spontaniczność.

 

Jury przyznało także dwie nagrody specjalne  za piosenkę o Tomaszowie

 

I Nagrodę specjalną ufundowaną przez Prezydenta miasta Tomaszowa - Dziecięcemu Zespołowi Wokalnemu „APLAUZ”  z Młodzieżowego Domu Kultury w Tomaszowie Maz. za piosenkę Andrzeja Pachniewicza o Tomaszowie.

 

II Nagrodę specjalną ufundowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa - Wojciechowi Doleckiemu z Zespołu Szkół w Ujeździe za tekst piosenki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ktoś 26.05.2011 19:17
Szkoda wielka,że władze miasta ani sami mieszkańcy nie doceniają tego Konkursu.

Reklama
Polecane
Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla LegiiSzkoda straconych punktów
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama