1000 zł to cena wywoławcza od której rozpocznie się licytacja. To nie duża kwota, gdy weźmiemy pod uwagę ceny za jakie sprzedawane są obrazy Panfila. Potrafią osiągnąć pułap 3000 zł i więcej. „Motyw z Prowansji”, bo tak zostało zatytułowane dzieło, przedstawia widok na klasztor.
- Klasztor w Prowansji to szczególne miejsce dla malarzy. To tam spędził większość życia oraz stworzył swoje najlepsze prace Vincent Van Gogh – tłumaczy Józef Panfil.
Józef Panfil urodził się w 1958 roku w Tomaszowie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Swoje dzieła prezentował na ponad dwudziestu wystawach indywidualnych w Lublinie, Łodzi, Nadrzeczu k/Biłgoraja, Oslo, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Toruniu, Tomaszowie Mazowieckim, Włocławku oraz Zamościu.
Brał udział w kilkudziesięciu wystawach krajowych – pokonkursowych, środowiskowych i poplenerowych. Uczestniczył w prezentacjach sztuki polskiej za granicą: w Grecji, Niemczech, Norwegii, Francji, Włoszech i USA.
Malarstwo Józefa Panfila odwołuje się do tradycyjnie rozumianego warsztatu i repertuaru form. Pomimo tego, artysta potrafi na nowo zobaczyć i zinterpretować to, co przed nim widziało już wielu. Artysta prowadzi seminaria z malarstwa i rysunku na Wydziale Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.
Panfil jest laureatem kilkunastu konkursów malarskich, ważniejsze z nich to: Grand Prix na III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Prowincja" we Włocławku (1998 r.), II nagroda na XV Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa im. J. Spychalskiego w Poznaniu (1988 r.), II nagroda na Konkursie Malarskim im. J. Spychalskiego w Poznaniu (1989 r.), Grand Prix na V Triennale Portretu Współczesnego w Radomiu (1989 r.), wyróżnienie na II i III Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu (1989 r., 1997 r.)
Prace Józefa Panfila znajdują się w zbiorach: Muzeum Historii Miasta Łodzi, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, zbiorach Galerii Sztuki BWA w Piotrkowie Trybunalskim i Częstochowie, Kolekcji Fundacji Malarstwa Polskiego w Lesku, w kolekcji Krystyny i Wiesława Ochmanów oraz w innych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
[reklama2]
Aukcja na rzecz Marty Biedrzyckiej odbędzie się w przerwie koncertu charytatywnego 13 marca w sali widowiskowej kina Włókniarz. Wcześniej obraz będzie można obejrzeć w holu kina. Organizatorzy oraz autor zachęcają do wzięcia udziału zarówno w koncercie, jak i w licytacji.
- Chciałbym, aby obraz osiągnął wysoką cenę, ponieważ pieniądze trafią do potrzebującej osoby. Jeżeli mógłbym w jakiś szczególny sposób zachęcić ludzi do wzięcia udziału w licytacji, to może użyję takich słów: Dobrzy ludzie, którzy z dobrego serca zamierzacie licytować mój obraz i pomóc Marcie, mam nadzieję, że stanie się on szczególną pamiątka waszej dobroci. Gdy na niego kiedyś spojrzycie, przypomni się wam ten szczególny moment, kiedy zdecydowaliście się pomóc – mówi Józef Panfil.
My również przyłączamy się do słów artysty i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w licytacji.
Także:
Napisz komentarz
Komentarze