Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 listopada 2024 19:15
Reklama
Reklama

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

W piątek, 13 października 2017 roku, w Lubochni odbyły się uroczystości z okazji zakończenia projektu pod nazwą "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej zlokalizowanych w gminie Lubochnia, tj. budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubochni i budynku Publicznego Gimnazjum w Lubochni oraz drogi gminnej w miejscowości Lubochnia.

Wójt gminy Lubochnia, Tadeusz Jóźwik powitał zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Dariusz Klimczak - wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Arkadiusz Gajewski - radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marek Michalak - dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Marcin Skorupiński - dyrektor Biura Sejmiku Województwa Łódzkiego. 


Wartość przedsięwzięcia to 2 988 182 złote brutto, zadanie współfinansowane było  z następujących źródeł: środki Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV, gospodarka niskoemisyjna, termomodernizacja budynków w kwocie 1 988 506 złotych oraz środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach umowy pożyczki w kwocie 847 286 złotych.

 

- Mamy dzisiaj okazję pogratulować lokalnej społeczności, na czele z wójtem Tadeuszem Jóźwikiem, gospodarności oraz zaradności. Oddano do użytku dwa poważne zadania inwestycyjne. Wykonano potężną termomodeernizację zespołu szkolno przedszkolnego. Dzieje się to w dużej mierze dzięki dobrej współpracy z samorządem województwa. Cieszę się, że jako radny sejmiku wojewódzkiego, mam w tym jakiś swój udział. Gratulujmy więc Lubchni i życzmy innym gminom, by odnosiły podobne sukcesy - mówi radny sejmiku województwa łodzkiego, Arkadiusz Gajewski. 

 

 

Modernizacja budynków obejmowała elewację zewnętrzną, czyli ocieplenie ścian zewnętrznych, naprawę rynien, ocieplenie stropów, wymianę centralnego ogrzewania na nowoczesne, energooszczędne  grzejniki, wymianę oświetlenia elektrycznego na żarówki led, wymieniono okna i drzwi.


 Do uroczystego oddania budynku czyli symbolicznego przecięcia wstęgi zaproszeni zostali: Dariusz Klimczak, Arkadiusz Gajewski, Marek Michalak, wizytator - Jolanta Banasik, proboszcz parafii Lubocheńskiej - ksiądz kanonik Tomasz Bojanowski, przewodniczący Rady Gminy Lubochnia - Tadeusz Skoneczny, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubochni - Halina Lechowska z przedstawicielem uczniów, przewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubochni - Monika Przytuła, wykonawca  Władysław Grad i wójt gminy Lubochnia - Tadeusz Józwik. 


Oddano też do użytku wyremontowaną drogę w Lubochni o długości 1200 metrów wraz z chodnikiem, zatoką autobusową i kanalizacją deszczową. Jest to już czwarte zadanie zrealizowane przy udziale środków finansowych pochodzących z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury  na lata 2016-2019 w gminie Lubochnia. Wartość inwestycji, to 2 213 012 złotych z tego 586 694 złote, to pieniądze  gminy Lubochnia. Pozostała kwota, to dofinansowanie.


 

Wójt wręczył podziękowania dla Dariusza Klimczaka, Witolda Stępnia, marszałka Województwa Łódzkiego na ręce Arkadiusza Gajewskiego i wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua na ręce Marka Michalaka,

 


Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie

Szkoła po modernizacji, droga po remoncie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zombie z przeszłości przypomnieli o sobie. 15.10.2017 15:30
Popatrzcie jak wielu ich sie ustawilo do przecinania wstęgi :)) Jeszcze jeden a byłaby za krótka :))) Tak ciągną do koryta nieudacznicy. Jak to mówią: sukces ma wielu ojców. Większości z nich wkład ograniczył się do gadania.

tomaszowianka 14.10.2017 19:31
kiedy wreszcie znajdzie się jeden mądry i podejmie decyzję ze przecina wstegę JEDNA osoba?bo ta błazenada coraz bardziej popularna w naszym kraju,.. -ogarnijcie się bo wstyd,robicie z siebie błaznów z parciem na....kibel,nie potrafiłam się powstrzymać a miałam ochotę ostrzej to ująć

Adjdejano 14.10.2017 12:37
No tak: zaczynają się przedbiegi do wyborów samorządowych w roku 2018. Tak więc: coraz częściej będziemy informowani na tym portalu i na wielu innych lokalnych wciskaczach kitu zwykłym ludziom, że: radni wojewódzcy: Arkadiusz G., Dariusz K., Marszałka Województwa - Stępnia i Wojewody Łódzkiego - Pan prof. Raua nie wymieniam, bo ich wybierają radni sejmiku (Stepień) lub premier rządu RP (Rau). Reszta (łącznie z Wójtem Gminy i z innymi wygibusami) - to lokalne zwykłe badziewie, liczące na pokazanie się na rok przed wyborami samorządowymi i złapanie jakichkolwiek punkcików. Oczywiście: nie dla społeczeństwa, tylko WYŁĄCZNIE dla swoich prywatnych celów. Oni, oczekiwania wyborców w stosunku do nich, mają w głębokim "poważaniu" . Kupa dziada - bez zelówek.

Reklama
Polecane
Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla LegiiSzkoda straconych punktów
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama