Ten rodzaj terapii określa się w literaturze medycznej jako rehabilitację robotyczną. Jest to nowa, dynamicznie rozwijająca się gałąź w dziedzinie fizjoterapii. Klasyczna rehabilitacja wspierana przez tzw. roboty rehabilitacyjne oraz urządzenia wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości stwarza nowe możliwości szczególnie osobom z chorobami neurologicznymi (choroba Parkinsona czy udar mózgu), u których na skutek choroby funkcja kończyn dolnych lub górnych została w znacznym stopniu ograniczona.
W przypadku schorzeń ortopedycznych takich jak złamania np. szyjki kości udowej rehabilitacja z zastosowaniem nowych technologii umożliwia wczesne uruchamianie pacjenta na etapie pionizacji i nauki chodu. Jak najszybsze rozpoczynanie rehabilitacji ma szczególne znaczenie w przypadku złamań kończyn, zabiegów operacyjnych lub urazów komunikacyjnych, gdzie ból i unieruchomienie wywołują niekorzystne zmiany w narządzie ruchu, wydłużając czas do osiągnięcia pełnej sprawności.
Robotyka wspiera klasyczną rehabilitację. Wszystko za sprawą odpowiednio dobranego sprzętu, który uzupełnia działanie klasycznej rehabilitacji. Jednym z takich urządzeń jest robot Luna. Regularne zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia pozwalają zapobiegać wielu następstwom chorób neurologicznych ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Terapia szczególnie polecana jest osobom z zaburzeniami chodu po udarze mózgu, urazie czaszkowo-mózgowym, przy stwardnieniu rozsianym, czy w chorobie Parkinsona.
Obecnie trwają zapisy na pobyty opiekuńczo - rehabilitacyjne, które realizowane są na zasadach komercyjnych. Więcej informacji o programach zajęć oraz kontakt do rezerwacji miejsc można znaleźć pod adresem: www.comfortlife.com.pl lub telefonicznie 608 412 974
Napisz komentarz
Komentarze