Przeglądając gotowe projekty domów w poszukiwaniu odpowiednich propozycji, każdy Inwestor zazwyczaj ma już precyzyjnie określone kryteria wyboru. Wraz ze zgodnością projektu z wymogami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzją o Warunkach Zabudowy równie istotne jest dobre dopasowanie pod względem optymalnego układu funkcjonalnego. Każda rodzina kieruje się własnymi kryteriami, chcąc użytkować wnętrze, które zapewni komfort wszystkim domownikom. Analizując najlepsze rozwiązania w zakresie programu funkcjonalnego, z pewnością warto wziąć pod uwagę opcję posiadania w domu dodatkowego pokoju, mając na względzie atuty, które płyną z takiego wyboru. W zależności od lokalizacji pomieszczenia w ramach bryły może ono spełniać różne funkcje. Najczęściej dodatkowy pokój w domu przeznaczony jest na sypialnię gościnną. Wówczas w pobliżu zazwyczaj projektuje się łazienkę, co zapewnia użytkownikom jeszcze większy komfort. Zaprojektowany w głębi domu dodatkowy pokój będzie także idealną przestrzenią biurową do pracy naukowej lub pracy zdalnej. Można w nim zaaranżować duże biurko oraz wkomponować regały na książki i dokumenty. W dodatkowym pokoju z powodzeniem można także urządzić wspólną bawialnię dla dzieci, by pod okiem rodziców mogły bezpiecznie korzystać z wolnego czasu i rozwijać dziecięce pasje. Budując dom, wielu Inwestorów rozważa także możliwość prowadzenia w nim działalności gospodarczej. Przy takim założeniu warto zadbać o czytelne oddzielenie części mieszkalnej od strefy przeznaczonej do pracy zawodowej, a służyć temu z pewnością będzie lokalizacja gabinetu w pobliżu wejścia. Można wybrać projekt, w którym gabinet będzie dostępny bezpośrednio z wiatrołapu, co zdecydowanie ułatwi prowadzenie w domu np. biura księgowego.
Odkryj atuty i możliwości aranżacyjne tych projektów!
Dom w wisteriach 8 (E) OZE
Wyjątkowy projekt domu z użytkowym poddaszem z kolekcji ARCHON+, wyróżniający się nowoczesną elewacją, której uroku dodaje naturalna okładzina. Uwagę zwraca narożne przeszklenie, zaprojektowane w strefie frontowej. Projekt posiada w standardzie pompę ciepła jako źródło ogrzewania oraz wentylację mechaniczną. Układ funkcjonalny domu obejmuje strefę dzienną na parterze oraz nocną zlokalizowaną na poddaszu. Gabinet znajduje się na parterze i posiada szerokie okno, doskonale doświetlające jego przestrzeń. Przewidziano tutaj wystarczającą ilość miejsca na wygodne biurko, dużą szafę, a także kącik wypoczynkowy. Tuż obok zaprojektowano łazienkę. W części dziennej domu rodzina ma do dyspozycji salon z przesuwanym wyjściem na taras, efektowną jadalnię oraz kuchnię z wyspą i spiżarnią. Poddasze oferuje dwa pokoje dla dzieci, dużą łazienkę oraz sypialnię główną z garderobą.
Dom pod brzoskwinią (GE)
To interesująca propozycja z kolekcji: projekty domów tanich w budowie Pracowni. Prosta bryła z dachem dwuspadowym efektownie prezentuje się w nowoczesnej oprawie jasnego tynku i okładziny drewnianej. W standardzie budynek wyposażono w wentylację mechaniczną. W ramach bryły zaprojektowano garaż jednostanowiskowy, częściowo wysunięty na frontowej ścianie domu. Modnie zakomponowana elewacja atrakcyjnie współgra z antracytowym dachem dwuspadowym, a boczne portfenetry sprawiają, że użytkowe poddasze jest pięknie doświetlone. Część dzienna to otwarta przestrzeń łącząca salon, jadalnię i kuchnię, której program uzupełnia spiżarnia. Od strony ogrodu zaprojektowano ustawny gabinet, którego ozdobą jest szerokie, przesuwne przeszklenie. Atutem projektu jest także bezpośrednie połączenie dodatkowego pokoju z tarasem, dzięki czemu w przerwie od pracy można płynnie wyjść do ogrodu na krótki relaks. Poddasze mieści trzy sypialnie, garderobę, łazienkę oraz pralnię.
Dom w szyszkowcach 8 (E) OZE
Reprezentacyjny budynek z poddaszem użytkowym i bezokapowym dachem dwuspadowym to wyraz nowoczesnego designu. Rama okalająca frontową i boczną elewację tworzy praktyczne zadaszenie nad strefą wejściową i nad przestronnym tarasem. Projekt posiada w standardzie energooszczędne rozwiązania, jakimi są wentylacja mechaniczna oraz pompa ciepła. Panoramiczne przeszklenia na elewacji ogrodowej dodają budynkowi lekkości wizualnej. Komfortowe wnętrze z przemyślanym układem funkcjonalnym tworzy idealną przestrzeń użytkową. Pomieszczeniem, które można zaaranżować do pracy, jest gabinet. Jego lokalizacja przypada na frontową część domu. Takie umieszczenie pokoju oddziela go czytelnie od pozostałej części parteru i daje duże możliwości aranżacyjne. Przestrzeń dzienna domu zachwyca panoramicznym otwarciem na taras i oferuje komfortowy salon, jadalnię oraz kuchnię z wielofunkcyjnym półwyspem. Cztery sypialnie, łazienka oraz dwie garderoby współtworzą strefę nocną na poddaszu.
Więcej szczegółów o zaprezentowanych projektach oraz inne interesujące propozycje dostępne są na www.archon.pl
Napisz komentarz
Komentarze