Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 17 kwietnia 2025 18:27
Reklama
Reklama

Brąz dla „Mechanika”

Drużyna klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, zajęła trzecie miejsce w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych na poligonie drawskim. Sukces ten stanowi swoiste podsumowanie tegorocznego szkolenia wojskowego, jego poziomu i osiągniętych przez uczniów klas wojskowych umiejętności.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP

W dniach od 5 do 8 czerwca br. na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim odbyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Wojskowych. W zawodach uczestniczyły pięcioosobowe drużyny, reprezentujące najlepsze klasy wojskowe z niemal całej Polski. Zawodnicy rywalizowali przez dwa dni w dwóch blokach tematycznych, podzielonych na zadania, wchodzące w skład Pętli Taktycznej, Dnia Inteligenta, Strzelania i Wychowania Fizycznego.

Reklama

 

W ramach Pętli Taktycznej zawodnicy musieli przebiec na czas, wyznaczony blisko sześciokilometrowy odcinek terenowy, na którym czekały na nich zadania takie jak: rzut granatem na odległość, ładowanie magazynka, składanie i rozkładanie broni, przepychanie samochodu terenowego na odcinku 20 metrów, wskazywanie azymutu do celu i pokonywanie mini toru przeszkód.

 

Dniem Inteligenta nazwany został zestaw testów, którym musieli sprostać uczestnicy mistrzostw dotyczących szkolenia sanitarnego, wiedzy o bezpieczeństwie i historii, zadań logicznych, znajomości sylwetek sprzętu będącego na wyposażeniu wojska oraz topografii. Wyszkolenie fizycznego obejmowało rzut piłką lekarską zza głowy na odległość, podciąganie na drążku, rzut piłką do kosza, skłony tułowia w przód, uginanie ramion na ławeczce i bieg zygzakiem.

 

Sprawdzian ze szkolenia ogniowego polegał na wykonaniu strzelania z użyciem amunicji ostrej z karabinka kbkAk na celność oraz strzelania indywidualnego z karabinka kbkAk na punkty. Strzelanie poprzedzały zajęcia z instruktorami, w trakcie których uczniowie ćwiczyli łączne czynności do strzelania z karabinka, zgrywanie przyrządów celowniczych i przyjmowanie postaw strzeleckich, rzut granatem z różnych pozycji, budowę broni, a także minowanie terenu.

 

Po dwóch intensywnych dniach zmagań, wojskowa drużyna z „Mechanika” w składzie: Angelika  Śmiechowicz, Bartłomiej Szporak, Adrian Jachimowski, Michał Pawlik i Dawid Trukan zdobyła w klasyfikacji generalnej Mistrzostw trzecie miejsce. Indywidualnie w konkurencji strzelania z karabinka o tytuł Mistrza Celnego Ognia zwyciężył Dawid Trukan z wynikiem 76 punktów na 100. Dużym osiągnięciem naszej uczniów było również wyróżnienie naszej drużyny przez dowódcę CSWL za przestrzeganie przepisów ubiorczych, zdyscyplinowanie i dbałość o wygląd zewnętrzny, pamiątkowymi odznakami okolicznościowymi.

 

Po trzech latach wytężonej pracy, zaangażowania w szkolenie, któremu towarzyszyło często pokonywanie własnych słabości osiągnęliśmy poziom szkolenia, który daje nam satysfakcję i zauważalne wyniki ogólnopolskie, takie jak trzecie miejsca zajmowane na mistrzostwa w Żaganiu, Ostródzie i Drawsku Pomorskim.

 

Ostatni nasz sukces nie byłby jednak możliwy bez pomocy i wsparcia Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, dzięki któremu mogliśmy wziąć udział w mistrzostwach i w efekcie uzyskać tak wspaniały wynik. Za to wszystko w imieniu Dyrekcji i uczniów klas mundurowych ZSP nr 1 serdecznie dziękujemy.

 

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

 


Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”

Brąz dla „Mechanika”


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Brygida T.Brygida T.

Dlaczego krytykujemy posłów, senatorów czy radnych? Czy jest to w ogóle sprawiedliwe? Przecież sami ich wybieramy, więc pretensje powinniśmy mieć tylko do siebie. Że zostaliśmy oszukani? No, cóż - metoda na wnuczka, czy na polityka, cóż to za różnica? Skoro wpuszczasz kogoś do mieszkania, to sprawdź kim ta osoba jest

Obecna kadencja samorządowa niedługo zatoczy pierwsze okrążenie. Za kilka tygodni minie rok odkąd radni sprawują swoje mandaty. Zapewne wiele osób zada sobie pytanie: jaki jest tego efekt? Za co tak zwani "samorządowcy" biorą publiczną kasę? Chyba nie za hejterskie wpisy w internecie, podszczuwania, czy oratorskie popisy zawierające tak samo dużo słów, jak mało jest w nich sensu? Która z osób, oddających głos w wyborach samorządowych śledzi na bieżąco poczynania radnych, przy których postawili swój krzyżyk? Kto z Was zgłosił się do własnego wybrańca z prośbą o interwencję w jakiejkolwiek sprawie? Uzyskaliście pomoc? Są to oczywiście pytania czysto retoryczne. Samorządowa patologia jest coraz głębsza. Z kadencji na kadencję, z roku na rok. Radni zajmują się sobą nawzajem, walczą o stołki i ulegają korupcji. Liczy się głównie kasa i polityczne gierki. Gdzie w tym sprawy ważne dla mieszkańców? Wczorajsze obrady Rady Powiatu Tomaszowskiego były tego dobitnym przykładem. Budziły zażenowanie i smutek. Czy można upaść jeszcze niżej? W naszej rzeczywistości niestety wszystko jest możliwe, a przecież zapewniano Was, że będzie lepiej! Nieprawdaż?

80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. (WSiP) to najstarsze polskie wydawnictwo edukacyjne i jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm działających na rynku podręczników oraz narzędzi edukacyjnych dla szkół w Polsce. Podstawę oferty stanowią tradycyjne i cyfrowe produkty dla wszystkich poziomów edukacji - od wychowania przedszkolnego, przez szkoły podstawowe, licea, technika do szkół branżowych. Firma rozwija innowacyjną platformę edukacyjną - EDURANGĘ. Dbając o najwyższy poziom przygotowywanych materiałów, WSiP nie pomija roli rozwoju zawodowego nauczycieli. Dlatego prowadzi niepubliczny ośrodek doskonalenia nauczycieli ORKE, który wspiera profesjonalnymi szkoleniami nauczycieli oraz dyrektorów szkół i placówek oświatowych.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:17
80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Europosłowie: będziemy walczyć o utrzymanie finansowania polityki spójności i polityki rolnej UE

Sprawozdawcy Parlamentu Europejskiego ds. kolejnego wieloletniego budżetu UE uważają, że pomimo nowych wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, polityka spójności oraz wspólna polityka rolna - które wykorzystują obecnie 2/3 budżetu UE - muszą być traktowane priorytetowo. „Europa musi stać się silniejsza i musi to znaleźć odzwierciedlenie w budżecie” - mówi europoseł Siegfried Mureșan.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:10
Europosłowie: będziemy walczyć o utrzymanie finansowania polityki spójności i polityki rolnej UE

Psy asystujące wspierają osoby z problemami psychicznymi

Odpowiednio przygotowany pies może być dobrym wsparciem dla osób zmagających się problemami zdrowia psychicznego i istotnym uzupełnieniem ich terapii; takie psy są już szkolone w Polsce. 7 kwietnia przypada Światowy Dzień Chorego Psychicznie.Data dodania artykułu: 07.04.2025 13:27
Psy asystujące wspierają osoby z problemami psychicznymi
Reklama
Reklama
Urodzinowa Majówka w Skansenie Rzeki Pilicy!

Urodzinowa Majówka w Skansenie Rzeki Pilicy!

Czwartek, 1 maja 2025, godz. 12:00–19:00  Skansen Rzeki Pilicy,  ul. Modrzewskiego 9/11, Tomaszów Mazowiecki Wstęp biletowany – bilety dostępne w kasie SkansenuMajówka w sercu przyrody, z zapachem świeżego chleba, śmiechem dzieci i dźwiękiem ludowej muzyki? Brzmi jak plan idealny na majowy dzień! Skansen Rzeki Pilicy świętuje swoje urodziny i z tej okazji przygotował dla Was prawdziwą ucztę atrakcji – pełną tradycji, lokalnych smaków i rodzinnej atmosfery.Od południa do wieczora teren Skansenu wypełnią stoiska pod hasłem „Chleb i coś do chleba”, gdzie będzie można skosztować regionalnych przysmaków. Swoje wyroby zaprezentują lokalni rękodzielnicy i Koła Gospodyń Wiejskich, a najmłodsi znajdą coś dla siebie na stoisku plastycznym i sportowym.Wśród drewnianych zabudowań ożyje historia – będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po zabytkowym młynie, wziąć udział w quizie o historii Skansenu i zobaczyć aż dwie wystawy: jubileuszową oraz „Młyny w dorzeczu Pilicy”.Na scenie zaprezentują się zespoły ludowe oraz uczestnicy zajęć wokalnych Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.Nie zabraknie też animacji dla dzieci i wielu niespodzianek.A na finał tego wyjątkowego dnia  o godzinie 17:00– koncert szantowy o zachodzie słońca! Wystąpi Janusz Nastarowicz & Saku Collective – będzie klimatycznie, nastrojowo i z duszą.Spędź z nami ten dzień – rodzinnie, na świeżym powietrzu, z kulturą, muzyką i pysznym jedzeniem. Takie majówki pamięta się na długo! Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.05.2025
Reklama
Reklama
Reklama
Stołki dla radnych KO ważniejsze niż sprawy mieszkańców

Stołki dla radnych KO ważniejsze niż sprawy mieszkańców

Obecna kadencja samorządowa niedługo zatoczy pierwsze okrążenie. Za kilka tygodni minie rok odkąd radni sprawują swoje mandaty. Zapewne wiele osób zada sobie pytanie: jaki jest tego efekt? Za co tak zwani "samorządowcy" biorą publiczną kasę? Chyba nie za hejterskie wpisy w internecie, podszczuwania, czy oratorskie popisy zawierające tak samo dużo słów, jak mało jest w nich sensu? Która z osób, oddających głos w wyborach samorządowych śledzi na bieżąco poczynania radnych, przy których postawili swój krzyżyk? Kto z Was zgłosił się do własnego wybrańca z prośbą o interwencję w jakiejkolwiek sprawie? Uzyskaliście pomoc? Są to oczywiście pytania czysto retoryczne. Samorządowa patologia jest coraz głębsza. Z kadencji na kadencję, z roku na rok. Radni zajmują się sobą nawzajem, walczą o stołki i ulegają korupcji. Liczy się głównie kasa i polityczne gierki. Gdzie w tym sprawy ważne dla mieszkańców? Wczorajsze obrady Rady Powiatu Tomaszowskiego były tego dobitnym przykładem. Budziły zażenowanie i smutek. Czy można upaść jeszcze niżej? W naszej rzeczywistości niestety wszystko jest możliwe, a przecież zapewniano Was, że będzie lepiej! Nieprawdaż?
Park Ostrowskich? Będzie propozycja zmiany nazwy Parku Miejskiego

Park Ostrowskich? Będzie propozycja zmiany nazwy Parku Miejskiego

Czas przywrócić pamięć o założycielu naszego miasta! - pisze na swoim profilu internetowym, Dariusz Kwapisiewicz z firmy Brand Media, którego fotografie od wielu lat dokumentują wszystkie najważniejsze wydarzenia w naszym mieście.
Reklama
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama