– Poprzez sport dziewczęta mogą uczestniczyć w procesie edukacyjnym i uczyć się ważnych życiowych umiejętności. Co więcej, klub jest miejscem integracji społecznej, gdzie nawiązują nowe przyjaźnie, budują relacje z rówieśnikami i rozwijają poczucie przynależności do grupy. Promujemy zdrowy styl życia, zachęcając je do regularnego uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego stylu życia. Również wspieramy je w osiąganiu celów życiowych, rozwijaniu pasji i talentów oraz radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami i trudnościami – mówi Krzysztof Filipowicz, prezes zarządu Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Dargfil.
Inicjatywa „Kolej na siatkówkę” to projekt, w ramach, którego organizowane są zajęcia sportowe w sezonie 2024/2025 dla zawodniczek Klubu Sportowego Dargfil. Grupa 50 dziewcząt w wieku 10–15 lat, dzięki darowiźnie Fundacji Grupy PKP, może rozpocząć regularne zajęcia sportowe oraz uczestniczyć w wyjazdach na zawody.
– Jako Fundacja Grupy PKP wspieramy i upowszechniamy kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży szkolnej, bo wiemy, że taka aktywność jest kluczowa dla ich zdrowia i rozwoju – podsumowuje Radosław Konieczny, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.
Według raportu z 2022 roku przygotowanego w ramach projektu Global Matrix 4.0 zaledwie 16,8% dzieci i młodzieży w Polsce jest umiarkowanie bądź intensywnie aktywna fizycznie przez przynajmniej 60 minut dziennie 7 dni w tygodniu. Dlatego też autorzy raportu rekomendują prowadzenie działań promocyjnych w zakresie znaczenia i korzyści płynących z aktywności fizycznej.
Fundacja Grupy PKP od lat wspiera inicjatywy związane z promowaniem sportowego trybu życia. W 2023 roku włączała się w m.in. w „Nietypowy bieg” – projekt organizowany przez Fundację Pocztowy Dar, współpracowała z klubem piłkarskim Pogoń Lwów stanowiącym „odrodzenie polskiego sportu we Lwowie”, a także patronowała wystawie „Kolej na relaks. Sport i turystyka w życiu kolejarzy”, którą prezentowano w Muzeum Turystyki i Sportu w Warszawie.
Napisz komentarz
Komentarze