Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 18:08
Reklama
Reklama

Zajęcia teatralne w Bibliotece

Bycie dzieckiem ma wiele zalet, jedną z nich jest to, że ma się w sobie więcej odwagi do wyrażania swoich uczuć i myśli.

[reklama2]

W dorosłym już życiu częściej zastanawiamy się: co powiedzą inni. Śmiałego występowania przed publicznością najlepiej uczyć się od najmłodszych lat.

 

Zajęcia teatralne adresowaliśmy dla uczniów szkół podstawowych. Spotkania odbywały się przez trzy dni 21-23 listopada w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

Pierwszego dnia odwiedzili nas czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6, drugiego dnia zawitała klasa piąta ze Szkoły Podstawowej nr 8, natomiast trzeciego dnia gościliśmy najmłodszych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 (klasę zerową oraz uczniów z II klasy). Starszym dzieciom przybliżyliśmy historię teatru, czytając książkę pt. „Zabawa w teatr. Przedszkolne i szkolne inscenizacje”, natomiast młodsi usłyszeli historię o tym, jak to Bolek i Lolek próbowali swoich sił aktorskich w książce Macieja Wojtyszki pt. „Teatr”.

 

Odbyła się też dyskusja nad zawodem,jakim jest aktorstwo. Dzieci stwierdziły, że osoba występująca na scenie powinna być odważna, mieć dobrą pamięć i dykcję. Wymieniliśmy znanych aktorów, którzy pochodzą z naszego miasta, jak: bracia Cezary i Radosław Pazura, Izabela Kuna czy Joanna Trzepiecińska. Następnie przyszła kolej na pracę z rekwizytem. Szary papier okazał się niezwykle twórczym materiałem. Dzieci też znakomicie odegrały scenkę zatytułowaną „W bibliotece”. Pomogły nam w tym sympatyczne łyżki-pacynki: bibliotekarz Bibliotynek oraz dwóch czytelników, którzy przyszli do placówki wypożyczyć baśnie braci Grimm oraz Hansa Christiana Andersena.Nie zabrakło też miejsca na wspólna bajkę.

 

Uczestnicy zajęć mogli wybrać sobie jednego bohatera swojej historii: słonia, rybkę czy wiewiórkę. I jeden z trzech przedmiotów: orzech, wiklinowy kosz lub morską roślinność. I o tym dzieci układały swoje historie. Powstawały oryginalne opowieści. Później uczniowie szkół podstawowych wymyślili historię o czarnym psie i białym kocie, zwierzęta zamieniły się pewnego dnia kolorami oraz małej biedronce, co zgubiła kropki. Sprawdziliśmy również, czy dzieci czytają książki. Niektórym założyliśmy na głowy przepaski z rysunkiem danej postaci literackiej, dzieci naprowadzały swoich kolegów i koleżanki na właściwą odpowiedź.

 

W drugiej części zajęć najmłodsi wykonali z pudełek, rolek po papierze toaletowym, kolorowego papieru i bibuły: bohaterów ze znanych lektur, pomogły w tym zadaniu książki z naszego księgozbioru (odpowiednie dla każdej grupy wiekowej), które służyły za znakomitą ściągawkę w tworzeniu minispektaklów. Trzy dni teatralnych zajęć szybko minęły. Kto wie: może teatr zagości w naszej bibliotece na dobre.

 

 

W czasie zajęć wykorzystaliśmy jako dekorację makiety wykonane rok temu przez dzieci podczas „Ferii w Bibliotece”, najmłodsi pracowali wówczas pod okiem Pani Małgorzaty Skiby-Skibińskiej z Piotrkowa Trybunalskiego, współautorki książki dla najmłodszych o legendach Piotrkowa pt. „Diabły, czarty i czarownice. Legendy o Piotrkowie”.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie
Kongres Sportu Powszechnego na PGE Narodowym - Inwestycja w Zdrowe Społeczeństwo W minionym tygodniu, 12 grudnia 2024 r.  w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowy odbył się Kongres Sportu Powszechnego, organizowany przez Fundację Orły Sportu w ramach programu Aktywna Szkoła, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Partnera Strategicznego - ORLEN S.A.Data dodania artykułu: 18.12.2024 12:53 e-Doręczenia obowiązkowe już w 2025 r. Już od 1 kwietnia wszystkie firmy wpisane do KRS będą miały obowiązek posiadania adresu do e-Doręczeń. Urzędy oraz zawody zaufania publicznego (m.in. adwokaci, radcy prawni, notariusze) mają jeszcze mniej czasu, bo niecały miesiąc, ponieważ ten obowiązek obejmie je już od 1 stycznia 2025 r.Data dodania artykułu: 17.12.2024 10:04 Narzędzia diagnostyczne wspierające pracodawców w promocji zdrowia personelu Ponad 53% średnich i dużych firm w Polsce deklaruje, że dba o to, by ich kultura organizacyjna znacząco sprzyjała zdrowiu pracowników. Wynika to z deklaracji kadry zarządzającej zdrowiem i dobrostanem w tych firmach, zebranych w ogólnopolskim badaniu Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera, zakończonym w listopadzie br. Reprezentatywna próba badawcza liczyła 1032 organizacje i odzwierciedlała ich strukturę branżową, kategorię wielkości zatrudnienia oraz lokalizację w podziale wojewódzkim.Data dodania artykułu: 17.12.2024 10:01
Reklama
Reklama
Sztuka – Sport – Olimpiada Na wystawie zatytułowanej „Sztuka – Sport – Olimpiada”, prezentowane są obrazy oraz sylwetki tomaszowskich olimpijczyków którzy reprezentowali nasze miasto, a tym samym nasz kraj, na olimpijskich stadionach, w różnych dyscyplinach sportowych. Tematyka sportu została przedstawiona w malarstwie, nurcie pop artu. Na płótnach przedstawione są różne dyscypliny lekkoatletyki i nie tylko. Prezentujemy dzieła Niny Habdas (1942–2003), łódzkiej malarki i graficzki, Wiesława Garbolińskiego (1927–2014), Andrzeja Szonerta (1938–1993) i Benona Liberskiego (1926–1983). Płótna powstały w latach siedemdziesiątych XX wieku, podczas Pleneru Olimpijskiego zorganizowanego w Spale koło Tomaszowa Mazowieckiego. Prezentowane obrazy zostały przekazane w darze tomaszowskiemu Muzeum w latach 70. XX wieku przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Wystawę uzupełniają informacje o Tomaszowskich Olimpijczykach, pamiątki Stanisławy Pietruszczak z XII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku (1976) oraz znaczki poczty japońskiej wydane z okazji XVIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Nagano (1998), podarowane Muzeum przez Pawła Abratkiewicza. Wystawa przypomina nam o pięknej tradycji umacniania więzi pomiędzy ideą sportu olimpijskiego a twórczością artystyczną, która może kształtować humanistyczne wartości sportu i kreować jego wizerunek w społeczeństwie. Zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach 1 sierpnia – 27 października 2024 r., w godzinach otwarcia Muzeum: od wtorku do piątku od godz. 9.00 do 16.00, w soboty i niedziele od godz. 10.00 do 16.00 (w poniedziałek nieczynne). Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.08.2024
Helios zaprasza na Maraton Sylwestrowy  Jak co roku kino Helios zaprasza na nietuzinkowego sylwestra w filmowych klimatach. Tym razem oprócz gwiazd kina, będą nas bawić również giganci muzyki. W zależności od zestawu na który się zdecydujemy, na wielkim ekranie zobaczymy Nicole Kidman, Antonio Banderas’a, a potem jeszcze Celeste Dalla Porta i Gary’ego Oldman’a lub Robbie’go Williams’a we własnej osobie oraz Boba Dylana, zagranego przez Timothée Chalamet’aW zestawie pierwszym, na początek w doskonały nastrój wprowadzi nas ROBBIE WILLIAMS, czyli prawdziwa „sceniczna małpa”. Ten film to porywający, niebanalny portret zwykłego brytyjskiego chłopaka, który podbił świat rozrywki najpierw w zespole Take That, a potem w karierze solowej. Po przerwie na powitanie Nowego Roku, jego miejsce zajmie Timothée Chalamet, który wcielił się w rolę wielkiego Boba Dylana! Gwarantujemy, że nie zabraknie doskonałej muzyki, wspaniałych emocji, zabawy i dobrego smaku, a to wszystko w niepowtarzalnej kinowej atmosferze. swoich pasażerów do ich domu…Z kolei w zmysłowym zestawie drugim gwarantujemy zabawę w towarzystwie zniewalająco pięknych kobiet i nie mniej przystojnych mężczyzn, ich nieposkromionych żądz i romansów. Na początek Nicole Kidman w filmie „BABYGIRL”, a po przerwie na noworoczny toast, również przedpremierowo film mistrza Paolo Sorrentino, „BOGINI PARTENOPE”. Będzie energetycznie, romantycznie, ale przede wszystkim bardzo zmysłowo... Wszystko to w niepowtarzalnej kinowej atmosferzeCałość dopełni skromny sylwestrowy poczęstunek przygotowany przez Puchatek obiady na dowóz oraz lampka szampana o północy.Bilety na Sylwestrową odsłonę cyklu Nocne Maratony Filmowe dostępne są na stronie: www.helios.pl, w kasach kin Helios w całej Polsce oraz w aplikacji mobilnej. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić. Do zobaczenia na nocnych seansach!Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama