- Nie możemy już dłużej czekać. Są już u nas ludzie, którzy by zasnąć muszą zażywać środki psychotropowe. Meble nam się przesuwają, ściany mamy popękane, ciągle prowadzimy jakieś remonty. Sprawa tak nabrzmiała, że postanowiliśmy wspólnie z sąsiadami regularnie blokować drogę - mówiła przewodnicząca nowopowołanej Rady Osiedla.
Mieczysława Goździk ostrzegała, że mieszkańcy mają zamiar wejść w spór zbiorowy z Powiatem oraz żądać odszkodowań. Zamierzają też regularnie blokować drogi co dwa tygodnie.
Odpowiadał Starosta Mirosław Kukliński. Podkreślał, że problem jest wieloletni i jest szczególnie dotkliwy dla mieszkańców Szczęśliwej - Problem możemy rozwiązać jedynie wspólnie z samorządem województwa łódzkiego. Zaproponowaliśmy zmianę oznakowania i skierowanie ruchu innymi drogami. Ciężarówki jeździłyby albo przez Spałę i ulicą Wysoką w Tomaszowie lub przez Piotrków Trybunalski. Dla ciężarówek to żaden objazd. Skierowaliśmy pisma do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Równolegle wznowiliśmy starania o budowę tomaszowskiego odcinka drogi S74, która stanowiłaby naturalną obwodnicę miasta - mówił, podkreślając, że wyprowadzenie ciężarówek z miasta jest możliwe i nie powinno być nadmiernie kosztowne.
W kolejnym punkcie radni rozpatrzyli projekt chwały w sprawie ustalenia opłat obowiązujących w 2017 roku za usunięcie pojazdu z drogi i przechowywania na parkingu strzeżonym oraz kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia, a następnie odstąpienia od usunięcia pojazdu. Stawki uległy obniżeniu ze względu na obniżkę wskaźnika wzrostu cen i usług.
Radni zgodzili się na udzielenie pomocy finansowej dla Gminy Rzeczyca na realizację przedsięwzięcia drogowego pn.: „Rozbudowa drogi gminnej nr 116353E Jeziorzec – Pugraszyn – Etap I w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.
czytaj także
Stawki warszawskie, warunki tomaszowskie
Kolejna uchwała dotyczyła szczegółowych zasad udzielania i rozmiaru obniżek oraz zwolnienia od obowiązku realizacji zajęć nauczycielom, którym powierzono stanowiska kierownicze w szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach prowadzonych przez powiat tomaszowski. Uchwałę podjęto w związku z wszczęciem postępowania nadzorczego przez Łódzki Urząd Wojewódzki, które wpłynęło do Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 20 lipca 2016 roku.
Zgodnie z przepisami organ prowadzący szkołę lub placówkę oświatową określa zasady udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycielom pełniącym stanowiska kierownicze poprzez wskazanie rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć. Rada Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim ustaliła tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dla
nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze w szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach oświatowych, czym wykroczyła poza przepisy ustawy Karta Nauczyciela
Pod obrady wróciły także uchwały likiwdacyjne Schronisko Młodzieżowe oraz MDK. Wojewoda wskazał na błąd formalny w ich treści polegający na nie właściwym określeniu czasu wejścia w życie uchwał.
Jak co miesiąc dokonano zmian w budżecie Powiatu Tomaszowskiego na 2016 rok oraz w Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tomaszowskiego na lata 2016-2038
Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim zajmie się skargą na Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Mazowieckim. Skargę złożyła pani Beata Wawrzynowska. Dotyczy ona przekroczenia terminów administracyjnych.
Napisz komentarz
Komentarze