Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 listopada 2024 19:16
Reklama
Reklama

Moc atrakcji na Tygodniu Antoniańskim

Prezentujemy szczegółowy program obchodów "Tygodnia Antoniańskiego". Przygotujcie się na mmoc wydarzeń

Otwarcie Jarmarku Antoniańskiego (13 czerwca 14.30)

11 domków, rękodzieło artystyczne, potrawy ludowe, prezentować się będą m.in. gminy i Koła Gospodyń Wiejskich. Wystawcy mogą zgłaszać się do końca maja. Zapisy przyjmowane są w starostwie. Stoiska użytkowane są bezpłatnie przez Wystawców:

   13-17.06.2016 r. (poniedziałek – piątek) w godz. 13.00-19.00,

   18.06.2016 r. (sobota) w godz. 11.00-19.00.

 

Rajd pieszo – rowerowy „Ocalić od zapomnienia” (Krajowe Stowarzyszenie Seniorów Pasja) – 13 czerwca godz. 8.00

Rajd pieszo – rowerowy „Ocalić od zapomnienia” organizowany jest przez Krajowe Stowarzyszenie Seniorów Pasja. Drużyny mogą składać się od 5 do 10 osób. Zgłoszenia przyjmowane są w każdy wtorek, w godz. 15.00-17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Ostrowskiego 14

Zadaniem drużyny będzie odnalezienie miejsca pamięci narodowej lub miejsca pochówku znanego i cenionego mieszkańca Tomaszowa. W dniu rajdu (13 czerwca) w godz. 08.00-12.00 drużyny wykonają prace porządkowe w wybranych przez siebie miejscach pamięci. W godz. 12.00-14.00 będą mogły pobierać wiązanki i znicze w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. O godz. 16.00 będzie miało miejsce podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku.

 

 

Rozpoczęcie Warsztatów muzyczno- wokalnych  „Od śpiewu chorałowego do muzyki gospel” (parafia NMP w Tomaszowie Maz. ul.  Słowackiego13/19; warsztaty potrwają do 18 czerwca i zakończą się koncertem) – 14 czerwca (imprezy dodatkowe 14-18)

 

Warsztaty aktorskie już trwają - ich celem będzie przygotowanie scenariusza i spektaklu "Antoniańskie impresje". Prowadzi je Karina Góra.

 

Warsztaty scenograficzne prowadzone będą przez Mirosława Bernackiego w terminie 23 maja - 10 czerwca w filii O.K. "TKACZ". Ich celem jest analizowanie rycin, które przedstawiają życie ludzi w czasach X-XI w. w tym celu, aby można było wspólnie przygotować kostiumy i scenografię do spektaklu o życiu św. Antoniego. Zapisy w O.K. "TKACZ" u Pana Bernackiego.

 

Warsztaty malarskie w terminie 1 - 10 czerwca również poprowadzi Mirek Bernacki. Pod jego fachowym okiem tomaszowianie poznają techniki malarskie, które zostaną wykorzystane 16 czerwca podczas happeningu "Malujemy Chrzest Polski". Przypomnijmy, że będziemy malować przygotowany na warsztatach naturalnych rozmiarów szkic obrazu Jana Matejki "Zaprowadzenie chrześcijaństwa".

 

 

Spektakl Miejskiego Teatru „Trzcina” pt. „Antoniańskie Impresje”  w kościele św. Trójcy na pl. Kościuszki – 1 czerwca – dwie odsłony (o 15 i 18)

Spektakl „Antoniańskie impresje” wyreżyseruje Karina Góra i wystawi Miejski Teatr „TRZCINA”. Inspiracją do scenariusza stało się życie urodzonego w Lizbonie Ferdynanda Bulonne’a, czyli Antoniego Padewskiego. Jak wiemy, specyfiką Teatru „TRZCINA” jest konwencja teatru ruchu, zatem czeka nas zapewne kolejne ciekawe teatralne doświadczenie.

Konferencja pt. „1050-lecie Chrztu Polski w wymiarze ogólnopolskim i regionalnym”aula Urzędu Miasta w Tomaszowie Maz.). Organizator: Archiwum Państwowe w Piotrkowie Tryb., Polskie Towarzystwo Historyczne – Koło w Tomaszowie Maz., Instytut Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Archiwum Archidiecezjalne w Łodzi – 15 czerwca (10-16)

 

 

Finały Konkursów wiedzy o św. Antonim  (przedszkola i szkoły podstawowe klasy 1-3) – 16 czerwca

 

Św. Antonii patronem mojego miasta i powiatu. Konkurs plastyczny. Prace laureatów zostaną zaprezentowane m.in. na jarmarku antonińskim na pl. Kościuszki lub w Miejskiej Bibliotece.

Drugi konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6. Jest to konkurs wiedzy o św. Antonim.

Trzeci konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów, również sprawdzana jest ich wiedza, tym razem dotycząca Chrztu Polski.

Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowało również starostwo  („Dzieje narodu i państwa polskiego w 1050 rocznicę chrztu Polski”)

 

 

Happening malarski „Zaprowadzenie chrześcijaństwa” (Plac Kościuszki) – 16 czerwca (16-18)

 

Akcja  „MALUJEMY CHRZEST POLSKI” to happening malarski przygotowany przez Mirosława Bernackiego oraz uczestników zajęć Pracowni Malarstwa i Grafiki w O.K. „TKACZ”. Przygotowany naturalnych rozmiarów szkic obrazu Jana Matejki „Zaprowadzenie chrześcijaństwa” zostanie ustawiony na płycie Placu Kościuszki i pomalowany przez tomaszowian. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego malowania. Zapewnione zostaną farby, pędzle i fachowy instruktaż.

Pokaz pojazdów zabytkowych Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych WETERAN (Plac Kościuszki) – 16 czerwca (16.00) i parada pojazdów 18 czerwca (18.00)

 

W związku z 30-leciem istnienia Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych „Weteran” organizowany jest jubileuszowy zlot pojazdów nad Zalewem Sulejowskim. Członkowie organizacji i zaproszeni goście zaprezentują pojazdy (głównie motocykle, może się trafić zabytkowy samochód) w dniu 16 czerwca na ciągu pieszo – rowerowym na środku Al. Piłsudskiego oraz podczas parady ul. św. Antoniego, Placem Kościuszki, Al. Piłsudskiego oraz Legionów (bez wstrzymywania ruchu). Policję poinformowali.  Przewidywana liczba pojazdów: 30 – 60 sztuk.

 

 

Program artystyczny Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie (17 czerwca)

Na program artystyczny Miejskiego Centrum Kultury składają się występy uczestników zajęć we wszystkich filiach MCK. Wystąpią wokaliści, tancerze, uczestnicy zajęć akrobatycznych oraz teatralnych. Program będzie przeglądem tego, co na co dzień dzieje się w tomaszowskich placówkach kultury.

Wystąpi m.in. TM Brass to grupa 6 młodych muzyków grających na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych. Trąbka, saksofon, puzon, tuba, instrumenty perkusyjne. Zespół będzie wykonywał znane utwory muzyki rozrywkowej w opracowaniu instrumentalnym a także wokalno-instrumentalnym (śpiew Adam Wiączek)

Projekcja filmu o św. Antonim (telebim) (17 czerwca godz.  20.00)

Projekcja filmu o życiu św. Antoniego Padewskiego przygotowana zostanie przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „TRZCINA”. Na Placu Kościuszki zostanie ustawiony telebim i wzorem kina letniego wspólnie obejrzymy film w reżyserii, aby przybliżyć tomaszowianom postać patrona miasta i powiatu.

 

 

Koncert Miejskiego Chóru pod przewodnictwem Katarzyny Borowskiej (18 czerwca godz. 19.00)

Za datę powstania Chóru Miejskiego można uznać 6 marca 2016 roku. Obecnie w chórze śpiewa 35 osób. Jest to chór pokoleniowy, który tworzą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, dorośli oraz seniorzy. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w czwartki od 18.00 do 20.00. Nadal zachęcamy do zapisów, zwłaszcza męską część mieszkańców.

3 maja chór miał okazję po raz pierwszy zaprezentować się mieszkańcom miasta podczas uroczystości miejskich z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Kolejny występ zaplanowany jest na 20 maja podczas Gali Jubileuszowej Galerii „Arkady”.

Chóru Miejskiego nie zabraknie również podczas Tygodnia Antoniańskiego 18 czerwca. W wykonaniu chóru można będzie usłyszeć następujące utwory:

  1. „Dona nobis pacem” (kanon) - anonim
  2. „Dudabda” - Lorenz Majerhofer
  3. „ Can’t help falling in love” z rep. Elvisa Presleya
  4. „Wiosenny wiatr” – kanon angielski

 

 

Koncert muzyki gospel (18 czerwca godz.20)

Soul Connection Gospel Group to jeden z najdłużej działających chórów gospel w Polsce. Grupa narodziła się w listopadzie 2002 roku i niedawno świętowała swoje dziesięciolecie. Chór składa się z 20 osób - wokalistów i instrumentalistów. W repertuarze znajdują się utwory reprezentujące różne odmiany muzyki wywodzącej się z tradycji czarnych kościołów amerykańskich: od spirituals, poprzez traditional gospel, aż do współczesnych – contemporary gospel. Zdarzają nam się również inne muzyczne eksperymenty.

 

Działalność.  W ostatnich latach występowaliśmy z zespołem Sorry Boys na festiwalu TOP Trendy w Sopocie oraz festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Niedawno byli również częścią świątecznego projektu 21 Allstars, w którym wzięli udział popularni artyści.

 

 

Koncert Piotra Rubika z Chórem i Orkiestrą – 19 czerwca (20.00)

 

Koncert „The best of” Piotr Rubika to koncert największych przebojów kompozytora. Słuchacze usłyszą najbardziej lubiane przez publiczność utwory, wśród których nie zabraknie takich hitów jak „Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Psalm dla ciebie” czy „Miłość to słowa dwa” pochodzącego z ostatniej płyty artysty „Pieśni szczęścia ” . Wraz z Piotrem Rubikiem wystąpią soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Ewa Prus, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz, narrator Jakub Wieczorek oraz muzycy z orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry i Wrocławski Chór Akademicki.

 

 

Koncert muzyczny „Mocni w Duchu”

 

Zespół Mocni w Duchu jest zawodową drużyną ewangelizacyjną. Prowadzą rekolekcje, koncerty, duże wydarzenia halowe i plenerowe, warsztaty muzyczne i taneczne oraz nagrywają płyty. Ich terytorium działań jest głównie Polska, choć każdego roku ewangelizują także w Unii Europejskiej i Ameryce. Zespół liczy około 40 osób. We wspólnocie Mocni w Duchu, która spotyka się przy kościele Jezuitów w Łodzi, formują się i wzrastają. Ich duchowością jest połączenie duchowości ignacjańskiej z duchowością charyzmatyczną.

Zespół Mocni w Duchu posługuje wraz z kapłanem - jezuitą. Obecnie odpowiedzialnym za zespół jest o. Remigiusz Recław SJ.

 

 

Rajd rowerowy i pieszy Tomaszów - Spała - Inowłódz (Powiatowe Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów)

 

Impreza otwarta, skierowana głównie do członków PSERiI oraz osób starszych. Uczestnicy pokonają trasę z Tomaszowa Maz przez Spałę i Królową Wolę do Inowłodza pieszo lub na rowerach. Zabezpieczony jest autokar, który w każdej chwili może zawieźć osoby chcące uczestniczyć tylko w 1 etapie rajdu lub braknie im sił. Impreza zakończy się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

 

 

Koncert estradowy Jacka Szyłkowskiego

 

Koncert Jacka Szyłkowskiego, propagującego polską muzykę. Składać się będzie z dwóch części: cz. 1: „Utkany z Boga” patriotyczno-religijna, nawiązująca do życia i posługi św. Jana Pawła II, cz. 2: „Piosenka przypomni ci” rozrywkowa. Organizatorem koncertu jest Krajowe Stowarzyszenie Seniorów „Pasja”.

 

 

Marsz osób niewidomych z kijkami nordic-wolking śladami tomaszowskich kapliczek

   /Koło Nr 21 Polskiego Związku Niewidomych/

 

To spotkanie turystyczno-kulturowe osób niewidomych i niedowidzących oraz ich opiekunów i przewodników. Głównym jego celem jest integracja osób z dysfunkcją wzroku połączona z odwiedzeniem miejscowych kapliczek. Marsz poprzedzi instruktaż z techniki chodzenia z kijkami głównie osób niewidomych przy wykorzystaniu uprzęży. Spotkanie zakończy się wspólnym ogniskiem.

 

Harcerski rajd turystyczno – krajoznawczy „Antoniańska wędrówka po Ziemi

             Tomaszowskiej” (Hufiec ZHP Tomaszów Maz. - rozpoczęcie 3 dniowego rajdu)

 

3-dniowa impreza obejmująca obok wędrówki pieszej także spływ kajakowy, jazdę rowerami, grę terenową i spotkania przy ognisku i muzyce. Trasa rajdu przebiegać będzie od Tomaszowa przez Spałę, Teofilów, Inowłódz, Królową Wolę, Konewkę do Nagórzyc. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy wiekowe pokonując trasy w grupach integracyjnych na punktach kontrolnych będą mieli okazję poznać i wykazać się wiedzą z zakresu historii, patriotyzmu i krajoznawstwa. Rajd skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, zwłaszcza ze środowiska harcerskiego. Uczestnicy będą mieli zapewniony nocleg i wyżywienie.

 

 

VII Ogólnopolski Rajd Kajakowo-Rowerowy „Pilica – Rzeka która łączy –

    śladami świętych i królów” (rozpoczęcie 2-dniowego rajdu) – Klub Sportowy Amber

 

Spływ kajakowy na trasie Smardzewice – Tomaszów – Spała – Inowłódz – Zakościele. Uczestnicy zwiedzą ponadto najciekawsze zabytki naszego powiatu leżące na trasie spływu. W ramach imprezy odbędą się konkursy historyczne, regaty kajakowe, pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla uczestników zapewniony będzie transport, sprzęt, nocleg i wyżywienie. Pierwszy dzień zakończy ognisko integracyjne z gitarą.

 

Spływ kajakowy „Od św. Antoniego do św. Idziego”  (Przystań PCK) – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego

 

Spływ kajakowy na trasie Tomaszów Maz. - Inowłódz. Rozpoczęcie na przystani miejskiej, zakończenie w Inowłodzu na plaży i powrót autokarem do Tomaszowa Maz. Zapisy przyjmuje sekretariat MDK do dnia 15 czerwca. Uczestnikami na spływie mogą być wszystkie osoby chcące aktywnie uczcić przyjęcie za patrona Św. Antoniego. oraz 1050 rocznicę chrztu Polski.

Na miejscu w Inowłodzu uczestnicy dołączą do tworzonej „masy kajakowej” (próby zebrania) 950 kajaków na 950 lecie Inowłodza.

 

Tomaszowski Rally Sprint - Automobilklub Tomaszowski

 

Impreza rajdowa skierowana do kierowców amatorów i miłośników motoryzacji. Odbędzie się przy Przystani na ul. PCK.

 

Historyczny rajd TUTW (Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

Impreza składać się będzie z dwóch rajdów: rowerowego (na trasie Tomaszów – Spała – Ciebłowice – Jeleń - Smardzewice) i z kijkami nordic walking (lasami spalsko-rogowskimi wzdłuż rezerwatów Kruszewiec, Starodrzew Lubocheński). Grupy obydwu rajdów spotkają się w Nadleśnictwie Smardzewice. Z rajdu zostanie przygotowana wystawa fotograficzna, której wernisaż odbędzie się w MOK.

 

Pełen program godzinowy 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
sb 14.05.2016 21:18
Chyba mój przełożony nie będzie mi kazał stać z napojami dla spragnionych, tzw wyznaczony ochotnik, przymusowy wolontariat. Bo jak nie to kara Panie PrezydĘcie

mtb 13.05.2016 22:16
czy katecheci będą mieć wolne w szkołach czy normalnie pracują ? czy przygotują szkolne programy artystyczne i opiekę ?

katarzyna 13.05.2016 21:53
Będzie się działo

Jaro 28 13.05.2016 21:20
Wszystko pięknie i ładnie, tylko czy nie uważacie że "to święto" nie jest organizowane ze zbyt dużym rozmachem ??? To wszystko chyba zbyt wiele kosztuje. Kto za to zapłaci ?? Oczywiście my - podatnicy, którzy będą mogli iść do kościoła i pomodlić się do św. Antoniego. Coś mi się wydaje, że teraz w Tomaszowie Maz. nic nie będzie ginąć, ze względu na patrona i oczywiście wypchanych urzędnikami autobusów, które podążały do Padwy (oczywiście za swoje i na urlopach ma się rozumieć). Pozdrawiam

Ja 14.05.2016 17:16
Organizuja to trzy instytucje. Wiec koszty ida na trzy. Razem mozna wiecej.

jam 14.05.2016 19:07
Chyba chciałeś powiedzieć razem można roztrwonic więcej . Już się mówi że petenci odchodzą z kwitkiem. To trio tłumaczy się brakiem pieniędzy do końca roku. Można tylko śpiewać ludową piosenkę ...Przepijemy naszej babci domek cały. .....

# 14.05.2016 19:42
Powiat płaci w "ZŁOTYCH POLSKICH", miasto płaci w "ZŁOTYCH POLSKICH", a kościół w walucie kościelnej "BÓG ZAPŁAĆ".

YETI 13.05.2016 18:21
No przygotowania idą pełną parą. Wszystkie siły w urzędach skoncentrowane na przygotowaniach do wielkiego tygodnia. Spróbujcie złapać kogoś z zarządu miasta czy starostwa. Są bardzo zapracowani.

Ja 13.05.2016 20:31
A od kiedy miasto ma zarzad?

pawcio 13.05.2016 18:09
Nareszcie będzie koncert LUXTORPEDY...przyjadą metale z okolicznych miast,będzie pogo,będzie się działo!!!

pis 13.05.2016 17:56
Czyli po prostu wiocha

@ 13.05.2016 16:23
Czy od 13 do 19 czerwca 2016r. wszystkie parkingi (miejsca parkingowe) będą bezpłatne.

Stachu 13.05.2016 14:30
ECH, kolejna blokada miasta, już łatwiej w Unewlu przez centrum przejechać jak u was przez ten Plac zatkany.

kinomaniak 13.05.2016 14:26
A kiedy Kino na leżakach? przed wyborami było a teraz?

gosc 13.05.2016 22:44
Kino na leżakach (Plac Kościuszki) 29 maja, 29 czerwca, 19 lipca. Póki co.

Ng 13.05.2016 13:50
Rozumiem, że ta "moc atrakcji" zamyka się w pokazie starych pojazdów i koncercie Rubika? I to ZALEDWIE w tydzień -.-

Ja 13.05.2016 17:50
Czytanie ze zrozumieniem nie boli. Jest caly program, na kazdy dzien. Bedzie tez luxtorpeda. I super. Pamietam jak tu narzekano, ze nuda, ze nic sie nie dzieje... teraz sa imprezy, robia drogi, inwestuja, romawiaja z ludzmi... nadal zle...

ateista 13.05.2016 13:23
Witko i Kukliński jak Neron, tylko Igrzyska dla gawiedzi....... a potem i tak wszystko spłonie

Reklama
Polecane
Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla LegiiSzkoda straconych punktów
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama