Do tej pory w ramach projektu odbyły się spotkania z: kombatantem II wojny światowej płk Józefem Suchodolskim, żołnierzem ZWZ- AK ppłk dr Haliną Kępińską- Bazylewicz „Korą”, działaczem NSZZ „Solidarność” Zygmuntem Augustyniakiem.
Kolejnym etapem projektu była wycieczka uczestników projektu do Warszawy (21 kwietnia), w trakcie której zwiedzili: Muzeum Wojska Polskiego, Stare Miasto szlakiem powstańczej stolicy oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Ostatnim punktem wycieczki był wspólny obiad, który podobnie, jak i cały wyjazd został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe.
W wycieczce oprócz uczniów uczestniczyli ich nauczyciele historii, a także Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Beata Stańczyk. Podsumowanie projektu, którego koordynatorami są nauczyciele historii: Maciej Błaszczyk z II LO oraz Radosław Pająk z Młodzieżowego Domu Kultury zaplanowane jest na 9 czerwca.
Uczniowie uczestniczący w projekcie przedstawią efekty swej pracy, których celem jest udokumentowanie różnych „dróg do Polski…” i zastanowią się, w jaki sposób należy korzystać z doświadczeń ludzi, tworzących historię naszego kraju. Potwierdzeniem aktywnego udziału w projekcie będą specjalnie przygotowane certyfikaty, a przede wszystkim zdobyta wiedza.
- W Warszawie byłem wiele razy, ale dzisiejszy wyjazd w towarzystwie przewodnika, który opowiedział nam o miejscach, które kojarzyliśmy, ale nie znaliśmy ich historii był szczególnie dla mnie cenny. Ponadto cieszę się, że mogłem odwiedzić groby zasłużonych Polaków i w ten sposób oddać im hołd- podsumowuje wycieczkę uczeń II LO Mateusz Nita.
Napisz komentarz
Komentarze