Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 lutego 2025 22:56
Reklama
Reklama

Będą się ścigać, będą utrudnienia

22 kwietnia rusza kolarski wyścig „Szlakiem walk mjr Hubala”. Jego pierwszy etap, w postaci kryterium ulicznego, odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim. Kolarze będą się ścigać na odcinku 68 kilometrów w ścisłym centrum miasta. Oznacza to, że przejadą 20, prawie 3,5 kilometrowych pętli. Centrum, na czas wyścigu, zostanie zamknięte.

Dla osób przemieszczających się po mieście przygotowano objazdy. Do centrum dojechać będzie można ulicą Farbiarską, o ile Zarząd Dróg Powiatowych nie rozpocznie budowy ronda na skrzyżowaniu z ulica Legionów.

 

Kolarze pojadą ulicami: pl. T. Kościuszki, al. J. Piłsudskiego, J. Bema, oraz Fabrycznej i Legionów. Zamknięte zostaną wszystkie skrzyżowania na trasie wyścigu  oraz wloty  następujących ulic przylegających do Alej Marszałka Józefa Piłsudskiego: Grunwaldzka, Krzyżowa, Zgorzelicka i Jerozolimska. Warto zauważyć, że utrudnienia pojawią się już w piątkowe przedpołudnie, kiedy w Tomaszowie odbywa się największy ruch.  

 

Objazdy dla pojazdów zostały już przygotowane. Od strony wjazdu z trasy S8 przy jednostce wojskowej, ruch poprowadzony zostanie w prawo w ulicę Bema, w którą będzie można skręcić tylko w prawo.

 

Jadąc ul. Legionów od ronda generała Władysław Andersa będzie można skręcić w prawo w ul. Farbiarską.

 

 

Przejezdna będzie natomiast ulica Świętego Antoniego, mimo, że kolarze będą w okolicach pomnika Naczelnika zawracać ostro 20 razy. Pętla zostanie zabezpieczona bandami ochronnymi.  Całkowite zamknięcie tej części ulicy zablokowało by miasto w sposób dramatyczny. 

 

 Na czas trwania wyścigu zamknięte zostaną też przejścia dla pieszych w strefie centrum. Nie będzie można przejść przez plac Kościuszki  i aleje Marszałka  Józefa Piłsudskiego.  

 

Według szacunków organizatorów, utrudnienia potrwać mogą  do 6. Tymczasem główny wyścig wystartować ma o godz. 17.00, a wcześniej  ścigać się będą młodzi kolarze. Zakończenie wyścigu zaplanowano około godz. 19.00.

 

Będą także problemy z parkowaniem. Zamknięte zostaną wszystkie parkingi na trasie wyścigu.  Wyznaczone natomiast zostaną miejsca do parkowania dla kilkudziesięciu pojazdów, należących do obsługi wyścigu.

 

Zrezygnowano natomiast ze startu honorowego przy jednostce wojskowej, w czasie którego kolarze mogliby zaprezentować się kibicom. Od pomysłu odstąpiono, ponieważ zostałby zablokowany wyjazd  do trasy S-8. Dlatego zawodnicy  wystartują z Placu Kościuszki, gdzie odbędzie się prezentacja ekip 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

@ 11.04.2016 17:54
W dobrym układzie cala grupa może rozciągnąć się na całą trasę 3,5 km. Cała trasa jest bardzo niebezpieczna ze względu na ostre zakręty. Prawdopodobnie może dojść do kilku wywrotek - karamboli. Gratulacje dla organizatorów w wybraniu trasy.

zdzih 11.04.2016 19:18
Dziwi mnie tak małe kółko - powinno być minimum 6-8km. Zwykle w takim wyścigu jadą najpierw auta sponsorów, potem piloci w samochodach i na motorach, potem peleton, a z nim wozy techniczne i dziennikarze. Taka kawalkada ma zwykle ok. 1km jak nie więcej. Chyba, że przy kryterium będzie inaczej i będzie pilot i kolarze, a ekipy nie w samochodach tylko rozstawione na trasie.

Lynott 11.04.2016 16:57
do@1 to kolarstwo szosowe a nie górskie

varan 10.04.2016 18:25
Proponuję przy każdym przejściu dla pieszych postawić osobę zabezpieczającą, która będzie zezwalała na przechodzenie na druga stronę w odpowiednim momencie. Trudno wyobrazić sobie że pieszy będzie zmuszony do kilkukilometrowego objazdu, a w zasadzie "obejścia". 3,5 km pętla bedzie objeżdżana około 5 min, więc będzie około 3 minut aby bezpiecznie przejść przez przejście. W przypadku "porwania" peletonu czas może się skrócić do 40-60 s, ale to wciąż wystarczająco dużo aby bezpiecznie przejść 7-8 metrową jezdnię. Inaczej ludzie będą przechodzić na "dziko" i dopiero wtedy może dojść do tragedii. ps. Wyścig rusza 21.IV - prolog w Skarżysku Kamiennej. Informacje o wyśigu: http://www.majorhubal.pl/index...amp;id=263

Marcin 10.04.2016 15:10
Szkoda że nie przejadą przez Starzyce, miałbym widok z okna a tak to muszę objazdami dojechać do trasy wyścigu.

12.04.2016 23:12
A spacerkiem nie łaska. Pogoda piękna.

Opinie

Ekspert: media społecznościowe to szerokie audytorium, ale o sile przekazu decyduje algorytm

Media społecznościowe należą do prywatnych firm, które mogą wpływać na siłę przekazu, nad czym użytkownicy nie mają kontroli. Używanie ich przez polityków jako głównego kanału komunikacji z obywatelami może podważać zaufanie do mediów tradycyjnych – uważa politolog i medioznawca dr Wojciech Maguś z UMCS.Data dodania artykułu: 22.02.2025 10:22
Ekspert: media społecznościowe to szerokie audytorium, ale o sile przekazu decyduje algorytm

Grypa szaleje, a Polacy nie słuchają zaleceń. Eksperci alarmują. W lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń

Podczas przeziębienia lub grypy 40,1% Polaków mierzy temperaturę ciała dopiero po wystąpieniu objawów gorączkowych. 27,9% chorych robi to raz na dobę, a 21,3% – kilkakrotnie w ciągu 24 godzin. Do tego 77,5% rodaków nie notuje uzyskanych pomiarów. Zaledwie 7,4% badanych zapisuje je i 2,6% robi to dość sporadycznie. Eksperci komentujący wyniki raportu alarmują, że Polacy najwyraźniej nie słuchają zaleceń lekarzy. Z kolei GIS informuje, że tylko w styczniu br. zachorowało na grypę ponad 300 tys. osób, a w lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń. Od początku stycznia hospitalizowano z rozpoznaniem grypy i jej powikłań ok. 23 tys. pacjentów. Natomiast od września ub.r. zmarło z tego powodu ok. tysiąca osób. Jednak Polacy jakby nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji.Data dodania artykułu: 21.02.2025 17:33
Grypa szaleje, a Polacy nie słuchają zaleceń. Eksperci alarmują. W lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń

MRPiPS: jest projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności

Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności oraz uporządkowania systemu świadczeń - poinformowało w piątek ministerstwo rodziny. Resort dodał, że nowy system uwzględnia postulaty osób z niepełnosprawnościami, w tym orzekanie przez specjalistów z danych dziedzin.Data dodania artykułu: 21.02.2025 17:21
MRPiPS: jest projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Czy tak powinno wyglądać Liceum

Czy tak powinno wyglądać Liceum

Od kilkunastu lat na oświatowej mapie powiatu tomaszowskiego funkcjonuje zespół szkół "katolickich". Jego integralną częścią jest też liceum. Szkoły prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe im. Św. Ojca Pio. Liceum nadano imię Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Zasłynęło jakiś czas temu, że żaden uczeń w nim nie zdał egzaminu maturalnego. Biorąc pod uwagę liczbę uczniów, może nie jest to nawet jakoś specjalnie problematyczne. Problemów należy szukać gdzieś indziej. Przyjrzeliśmy się dokumentom, które dotyczą funkcjonowania liceum w okresie minionych kilku lat. Wniosek nasuwa się jeden. To Liceum po prostu należy zlikwidować.
Kucharski szacuje: 2, 4 a może 10 milionów. To już prawdziwy kabaret.

Kucharski szacuje: 2, 4 a może 10 milionów. To już prawdziwy kabaret.

Internetowe szaleństwo trwa. Nagonka na prezydenta miasta i jego rodzinę, którą zainspirował (jak sam się przyznał na swoim profilu internetowym) radny Kazimierz Mordaka, rozkwita w najlepsze. Tomaszowski przedsiębiorca na swoim facebooku nie czuje zażenowania, za to przyciąga niemal wszystkich tomaszowskich hejterów. Każdego, kto ma inną opinię Pan Kazimierz Mordaka blokuje. Intencje są dosyć oczywiste. Piotr Kucharski jest w swoim żywiole. W każdym kolejnym wpisie "dokręca śrubę". W ciągu dwóch dni z domu letniskowego zrobił willę z podziemnym garażem. Jej wartość w szybkim czasie urosła już do 4 milionów złotych. Aż strach pomyśleć, co będzie dalej. Radny przysłał do nas też wniosek o sprostowanie naszego artykułu na temat wyjazdu do Wisły ludzi, których prześmiewczo określiliśmy mianem "Mordaka Patrol". Popatrzcie zresztą sami, czego domaga się Kucharski. Chciałbym też, jako redaktor naczelny portalu podkreślić, że nie mamy problemu z publikacją sprostowań. Ne mogą one jednak być oparte na czyimś widzimisię ale na udokumentowanych faktach.
Reklama
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama