Najistotniejszym celem tej akcji było zwiększenie świadomości mieszkańców o możliwości przekazywania 1% podatku na rzecz tomaszowskich organizacji pożytku publicznego.
- W ramach kampanii zorganizowano 11 dyżurów księgowych pracujących w tomaszowskich OPP - Mówi Anna Przybyłkowicz z Biura Partnerstwa i Rozwoju. - Podczas tych dyżurów wypełniono 82 deklaracje podatkowe, które w rozliczeniu ogólnym dały kwotę 1% podatku 1.034,40 zł. Niektórym może ta kwota wydać się mała, ale pamiętajmy, że to była jedna z wielu możliwości wsparcia lokalnych organizacji posiadających status pożytku publicznego. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie włączyli się w organizację kampanii.
Tomaszowscy urzędnicy podkreślają, że możliwość przekazania 1% organizacjom pozarządowym w ramach rozliczeń podatkowych, to niepowtarzalna szansa na wsparcie działalności społecznej.
Nawet niewielka kwota może wspomóc prowadzenie działań zmierzających do zorganizowania wielu form pomocy (np. organizacja imprez kulturalnych, rekreacyjno - sportowych, rehabilitacja osób niepełnosprawnych, remont w świetlicy środowiskowej, wypoczynek dla dzieci i młodzieży, badania profilaktyczne, schronienie dla osób bezdomnych czy też pomoc dla zwierząt). Możliwości jest bardzo wiele.
Możliwość przekazywania 1% podatku funkcjonuje u nas już od kilku lat. W tym czasie korzystać z tej formy wsparcia nauczyli się korzystać zarówno jej beneficjenci, jak i darczyńcy. Wciąż jednak większość pieniędzy wpływa na konta dużych, ogólnopolskich organizacji, które stać na duże kampanie reklamowe.
- My, wspólnie z żoną staramy się dosyć starannie wybierać cel, na jaki przekazujemy nasz 1% - mówi Bartłomiej Matysiak, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. - Najczęściej szukamy konkretnego dzieciaczka, mieszkającego w Tomaszowie, który wymaga finansowania leczenia bądź rehabilitacji.
Napisz komentarz
Komentarze