Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 03:23
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Między nami socjalistami

Tak w skrócie można podsumować wczorajszą debatę, jaka odbyła się w auli tomaszowskiej filii Uniwersytetu Łódzkiego. Spośród czwórki kandydatów, jacy odpowiedzieli na zaproszenie studentów, tylko Arkadiusz Gajewski wypowiadał się jak polityk umiarkowanej centroprawicy i nie snuł wizji europejskiej wspólnoty oderwanej całkowicie od tego, co stanowiło od samego początku jej podstawę a co biurokraci z Brukseli zamienili w karykaturę. Chodzi oczywiście o gospodarkę. Okazuje się, że na ten temat inni kandydaci niewiele mają do powiedzenia. Niektórych wyraźnie bardziej interesuje sfera obyczajowa niż korzyści i zagrożenia płynące ze wspólnego rynku.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Na początek kandydaci wypowiedzieli się na temat zdefiniowany w haśle debaty, które brzmiało „zjednoczeni w różnorodności”. Temat na tyle ogólny, że studenci mogli wysłuchać ośmiominutowego wodolejstwa (2 minuty na odpowiedź), z którego kompletnie nic nie wynikało. Na szczęście jeden z kandydatów zauważył, że Unię Europejską nie należy traktować w sposób znany z komunistycznej „urawniłowki”.

 

 Drugie pytanie dotyczyło korzyści płynących z różnorodności dla obywatela Polski. Arkadiusz Gajewski (Platforma Obywatelska), który odpowiadał na nie, jako pierwszy podkreślał wolność podróżowania, wyboru miejsca pracy, kształtowania własnej kariery zawodowej. Jego zdaniem coraz więcej Polaków zdobywa prestiżowe posady w międzynarodowych korporacjach.

 

Odpowiadając na to pytanie Agnieszka Łuczak (Twój Ruch – Europa Plus) mówiła o nadobecności w życiu publicznym Kościoła Katolickiego oraz o skłonności polityków do przypodobywania się hierarchom kościelnym. Jej zdaniem jest to przyczyną ksenofobii i homofonii. Skrytykowała Janusza Korwina Mikke, którego popularność ma świadczyć o tym, że Polska się cofa w rozwoju. No ale na szczęście „mamy Unię Europejską, która jest oknem przez które wpływa świeże powietrze”. Wszystko pięknie, tylko że pytanie brzmiało jakie szanse z europejskiej różnorodności płyną dla młodego pokolenia Polaków.

 

Małgorzata Nowak (Polska Razem) mówiła natomiast o programach unijnych skierowanych do młodzieży, takich jak „Erazmus Plus”, poszerzających horyzonty młodych ludzi.

 

Według Dariusza Klimaczaka (PSL) Unia Europejska jest antytezą unifikacji. Różnorodność tworzy tolerancję. Mówił też o frakcjach funkcjonujących w Parlamencie Europejskim. W jego opinii w Polsce za bardzo różnimy się i do tego różnimy się zaciekle, co się wielu osobom nie podoba. I to jest jeden z powodów, dla których ludzie odwracają się od polityki.

 

Trzecim tematem debaty było bezrobocie Polski Razem rozwiązanie problemu widzi w zmianie niedostosowanego systemu edukacji i reformie szkolnictwa. Mówiła też o niedostosowaniu instrumentów rynku pracy do prawdziwych potrzeb pracodawców oraz o stażach zawodowych niskiej jakości.

 

Dariusz Klimczak uważa natomiast, że nie zawsze przyczyną emigracji z Polski jest bezrobocie. Jednak co zrobić, by poprawić sytuację na rynku pracy się nie dowiedzieliśmy. 

 

Agnieszka Łuczak przynajmniej przyznała, że nie ma gotowych rozwiązań dotyczących ograniczenia bezrobocia. Widiz natomiast wady systemu oświaty i niemocy szkolnictwa zawodowego. - Nie wszyscy muszą mieć maturę - mówiła. Po czym nieco niekonsekwentnie dodala, że doskonale na rynku pracy radzą sobie absolwenci filozofii. 

 

Arkadiusz Gajewski przywołał często stosowany cytat z Billa Clintona: gospodarka, durniu!. – Zwyczajny przedsiębiorca, który produkuje np. lizaki, potrzebuje niskich podatków, prostego systemu i tego, by mu ciągle tego systemu nie „udoskonalano”. Jeśli będzie miał warunki do rozwoju, to on stworzy miejsca pracy. Żadne „cudowne” wytwory (urzędniczej) myśli ludzkiej, w postaci ustaw, nie zmienią podstawowego faktu, że Urzędy Pracy nic nie zrobią bez przedsiębiorców. To jest jedyna droga. Wszystko inne to są tylko opowieści. - Były wicedyrektor PUP jak wzór wskazał brytyjski system, kwestionujący europejski socjalizm w sferze zatrudnienia, 

 

 

Kolejne pytanie tomaszowskich studentów dotyczyło działalności biur poselskich, których aktywność ogranicza się jedynie do organiozwania okazjonalnych wycieczek do Brukseli. 

 

Małgorzata Nowak chciałaby wspierać mlodzież w przedsiębiorczości a Agnieszka Łuczak walczyć o równe prawa kobiet i mężczyzn. 

 

Dalej kandydaci opowiadali do jakich frakcji parlamentarnych należą ich rodzime partyjne formacje. 

 

Co chcieliby osiągnąć kandydaci będąc Europarlamentarzystami? To chyba najważniejsze pytanie tej debaty. 

 

Małgorzta Nowak - chciałaby aby Unia pozostała związkiem suwerennych państw oraz zmniejszenia demokracji. 

 

Agnieszka Łuczak - jestem za tym aby w Unii wszyscy obywatele czuli się ludźmi wolnymi. Dziennikarce TIT nie podoba się, że kobiety pracujące na tych samych stanowiskach w firmie Boshoku w Polsce i Niemczech zarabiają w naszym kraju dużo mniej. Kandydatka zapomina jednoczesnie, że być może jedynie dzięki tej różnicy tego rodzaju inwestycje powstają właśnie w Polsce a zrównanie wynagropdzeń może skutkować przeniesieniem produkcji.  

 

Arkadiusz Gajewski - chciałby się skupic na rozwoju struktury teleinformatycznej. Poza tym jest przeciwnikiem rozwiązań prawnych w rodzaju ACTA. Ważna jest także jego zdaniem promocja regionu. 

 

Dariusz Klimczak - chce aby Parlament Europejski miał większe kompetencje. Chciałby zmienić dyrektywę o świadczeniu transgranicznych usług medycznych. Będzie walczył o poslkiego komisarza ds. rolnictwa. 

 

 

W serii pytań od publiczności po raz kolejny pojawił się Janusz Korwin Mikke. Tym razem za sprawą pytania zadanego Agnieszce Łuczak przez dyrektora tomaszowskiego MDK, Tomasza Zdonka, któremu wydaje się, że lider Kongresu Nowej Prawicy uważa, że przeciętna kobieta jest czymś gorszym od mężczyzny. Zaskakujące pytanie, tym bardziej, że śledząc poglądy założyciela UPR, nigdzie nie można doszukac się podobnych stwierdzeń. W ten sposób dyskusja zeszła na osoby trzecie, w dodatku nieobecne. 

 

Agnieszka Łuczak nie zna innych nazwisk Kongresu Nowej Prawicy a rozumny człowiek nie powinien na KNP głosować. Jak kandydatka odpowiada na argument, że na tę właśnie partię deklarują głosować głównie studenci wyższych uczelni i środowiska akademickie a spotkania z liderem biją wszelkie rekordy frekwencji? Cóż, okazuje się, że zdaniem dziennikarki Polacy są źle wyedukowani a studenci nie są nauczeni myślenia. Zaskaujące stwierdzeni, jeśli weźmiemy pod uwagę, że spotkanie odbywało się z inicjatywy właśnie studentów. Po raz kolejny pojawił się też wątek religii. Prowadzący debatę student musiał przypomnieć dziennikarce, że religia w Polsce jest przedmiotem nie obowiązkowym. 

 

Na koniec seria pytań na temat wiedzy o Unii Europejskiej. Dobrze wypadł w niej jedynie Gajewski. Pytania zirytowały kandydatkę Twojego Ruchu.  

 

 


Między nami socjalistami

Między nami socjalistami

Między nami socjalistami

Między nami socjalistami


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
26.05.2014 02:06
Wynik cząstkowy wyborów do PE (z jednej komisji tomaszowskiej) :) PiS - 44% PO - 33% SLD - 7% KNP - 6% ---------- Europa+ 4% PSL - 2%

Ajdejano 25.05.2014 13:01
Do wpisu nr 19: Szanowny Kolego - Twoja wypowiedź to strzał w dziesiątkę. Dlatego jedynie zacytuję Twój wpis: "Ta Łuczak to klasyczny przykład prymitywnego lewaka." I jeszcze dodam: tomaszowskiego lewaka - typowego wychowanka tomaszowskich czerwoniastych raboczich. Znalazła się - tomaszowska "wyzwolona yntelektualystka". Śmiech na sali.

Peter 23.05.2014 22:13
Też jestem ciekaw wyniku Narodowców.

AK-47 23.05.2014 18:04
Masz rację. Tyle, że JKM nie pokazuje się na konferencjach prasowych z "żelowym bratem bliźniakiem o fizjonomii Palikota". Kontrowersyjność poglądów? Dla niektórych nie wiedzieć czemu tak. Ale czy ta kontrowersyjność poglądów to kabaret?..... Jeszcze rok temu czasami zapraszali Korwina do studia w starciu jeden na dwóch trzech aby później ironizować z jego poglądów oraz ze źle maskowaną satysfakcją komentować: " Panie Januszu poparcie dla Pana w sondażach sięga 1%. ( z akcentem na ten 1% właśnie) Polacy Panu nie wierzą. Jak Pan ich chce przekonać? A JKM z wrodzonym wdziękiem ciągle odpowiadał na te zaczepki: "To dowód na to, że demokracja jest najgłupszym z ustrojów ale na razie nic lepszego nie wymyślono. A sondaże kłamią. A ludzie kiedyś zmądrzeją. Taką mam nadzieję". Ano zobaczymy..... Jest jeszcze jeden gracz na scenie też na razie mało doceniany..... to Ruch Narodowy. Jak obserwuję tych Panów z RN to myślę, że przyszłość do nich należy.Panowie Krzysztof Bosak i Robert Winnicki to nietuzinkowi ludzie. Wykształceni, oczytani, elokwentni z zasobem wiedzy, zachowujący zimną krew w starciach z innymi politykami niczym rasowi politycy. Logiczni. Młodzi! Bosak w necie nazywany jest Krzysztof "Keanu" Bosak. I nie z powodu podobieństwa do sławnego aktora. Poszukajcie na YT ich wypowiedzi. Mnie osobiście podobało się starcie Bosaka z Czarzastym. Czarzasty się zagotował.....i to był cudowny widok.

Ola 23.05.2014 14:41
Quba - może ty wystartuj - jesteś taki elokwentny i w ogóle taki wspaniały.

Quba 23.05.2014 12:21
No i niestety tak to wygląda, że startują do PE, ludzie którzy totalnie nie mają pojęcia o całej tej biurokracji unijnej, a jedyne co ich zwabiło, to ciepła posadka i kasa kasa kasa... Ta cała kampania to jest jakaś kpina, idą takie nieuki, a potem jeszcze się irytują że się im pytania zadaje na temat Unii, ludzie z czym do ludzi? Jeśli już głosować to na ludzi, którzy mają jakąś wiedzę, a nie celebrytów jak Marczuk, starych wyjadaczy jak Wojciechowski czy ludzie nie wiadomo skąd, którzy nawet podstawowej wiedzy na temat gospodarki nie mają...

Peter 22.05.2014 23:54
Żebyśmy się zrozumieli.Odnoszę się do tego jak przekaz p.Korwina odbiera młodzież i porównanie do sukcesu Palikota 4 lata temu nasuwa się samo (nie wiem czemu jest tak na młodych oburzona pani Ł ). Wtedy wielu złapało się na legalizację "ziela", inni głosowali "bo będzie śmiesznie". Niestety mam wrażenie, że teraz dla wielu kabaret ma robić p.Korwin. Czas pokaże.

AK-47 22.05.2014 21:19
Podpowiadam więc. Śmiali się z JKM gdy miał poparcie na poziomie 1%. Teraz jest demonizowany. Różnica zaś jest taka, że JKM od kilkudziesięciu lat reprezentuje te same poglądy (również w sposobie ich przekazu) w przeciwieństwie do Palikociarni....

oddac kamieniczakom ruiny 22.05.2014 21:15
prawdziwy socjalista to gość a liberał to sku... zarówno prawdziwy jak i udawany

jacek 22.05.2014 15:35
tak na marginesie to nie wiem dlaczego nie protestują feministki,ze komitety mogą zglaszac mezow zaufania a nie np.zony zaufania

jadzia 22.05.2014 14:34
gadać każdy potrafi ale robić nie ma komu

22.05.2014 12:30
Chcąc rozmawiać z p. Gajewskim zanim zada się pytania właściwe, należałoby w przedbiegach zapytać po co w ogóle startuje w tych wyborach? Na obradach rady miejskiej wygląda na bardzo przemęczonego, mało tego zwalnia się w pracy w UP argumentując fakt m.in. przemęczeniem. Wychodzi więc na to, że ubieganie się o mandat europosła, to zwykła kpina. Problemy malutkiego miasta są przecież niczym w porównaniu z wielką Europą. Wydaje mi się, że z życia politycznego takich ludzi trzeba eliminować. Nie marnujmy więc głosów na osoby, które w pewnym momencie stwierdzą, że są przemęczone i im się już nie chce, wykorzystają stołek do balowania jak Protasiewicz, czy będą wyłudzać kasę jak p. Zwiefka.

janeck 22.05.2014 10:47
Otóż mimo, iż jak twierdzi pani Łuczak nie jestem istotą rozumną, to jednak pozwolę sobie zauważyć, że prawa kobiet i mężczyzn są w naszym kraju takie same. Proszę podać przykład gdzie prawo rozróżnia płeć, jeżeli już to chyba raczej na korzyść kobiet. Pani Łuczak jest za tym aby wszyscy czuli się wolnymi, no cóż to jest właśnie klucz do sukcesu. Jak zrobić aby człowieka zniewolić, ubezwłasnowolnić, obrabować i zmusić do pracy na kogoś innego, a jednocześnie by ten czuł się wolny i zadowolony. Otóż towarzysze, koledzy pani Łuczak już od stu lat eksperymentują na tym polu, z różnym skutkiem. Co prawda w takim Związku Sowieckim wystarczyło, że człowiek czuł się zadowolony, niezadowoleni szybko zmieniali zdanie lub tracili zdolność odczuwania niezadowolenia, jak też czegokolwiek innego z resztą. Próbowano co prawda przekonywać o tym, że wszyscy towarzysze, bracia i siostry w komunizmie czy socjalizmie są wolni, ale nikt w te brednie nie wierzył. Przynajmniej u nas. Dziś dzięki mediom osiągnięto ten cel. Ludzi obrabowuje się z 80% ich zarobków, zmusza do pracy na zasiłki dla meneli, decyduje się za nich czego uczyć ich dzieci w szkołach, czy i w jakim wieku mają rozpocząć edukację, zmusza do płacenia haraczu na złodziejski system przymusowych emerytur, leczy w warunkach często gorszych od tych, które ja zapewniałem swojemu kotu u prywatnego weterynarza, bez łapówek i oczekiwania miesiącami na prosty zabieg. Filary tego systemu po upadku pierwszej komuny pozostały niewzruszone. Zmieniło się tylko to, że ludziom wmówiono, iż mamy kapitalizm i wolny rynek. Otóż nie mamy! W kapitalizmie nie ma przymusowych ubezpieczeń emerytalnych, zdrowotnych, państwo nie wtrąca się do gospodarki, a obywatel nie musi prosić urzędnika o zgodę na wybudowanie garażu na własnej działce. Żyjemy w lekko podrasowanej i zmodyfikowanej wersji tego co przerabialiśmy już przez lata i w końcu upadło, bo musiało.. Dziś ludzie wierzą, że są wolni, mają namiastkę wolnego rynku, dzięki czemu jesteśmy bogatsi co pozwala hienom pokroju pani Łuczak żerować na nich w sposób nie znany w historii. Niezależnie od tego na kogo zagłosujemy w tych wyborach dla mieszkańców tego miasta ale i całej Polski nie będzie to miało absolutnie żadnego znaczenia. Tu chodzi o coś innego. Reżim słusznie obawia się, że drobne pęknięcie, mały wyłom w tej biurokratycznej tamie blokującej nasz rozwój spowoduje w konsekwencji jej spektakularny rozpad. Dlatego ten klub oszustów i złodziei tak jednomyślnie atakuje KNP. Korwin Mikke chcąc powsadzać obecną klasę polityczną do więzień dopuszcza się straszliwej zbrodni przeciw reżimowi. JKM chce naruszyć świętą zasadę "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych". Dlatego należy niszczyć go wszelkimi sposobami, bez oglądania się na koszty. JKM i Nowa Prawica demaskuje i obnaża ten nieludzki reżim, a Internet jest miejscem gdzie każdy może dziś sam przebudzić się i wyzwolić z okowów tego swoistego matriksu. Wystarczy na początek odrzucić media głównego ścieku. Zerwijmy wreszcie tę biurokratyczną narośl, wytnijmy tego raka, tego pasożyta żywiącego się naszym kosztem. Wtedy takie miasta jak nasz Tomaszów same bez pomocy kogokolwiek zaczną się normalnie rozwijać. Ale najpierw trzeba zniszczyć ten system. Trzeba sprawić aby szyba tego ograniczającego nas terrarium pękła, zagłosujmy na Kongres Nowej Prawicy.

22.05.2014 10:08
Ta Łuczak to klasyczny przykład prymitywnego lewaka.

zdzichu 21.05.2014 23:19
JDM 13 - co według ciebie oznacza termin totalnie? Z materiału video wcale nie wynika że kandydaci nie mają zielonego pojęcia o unii - chyba że nie o tej samej debacie rozmawiamy? Jak masz jakieś newsy to się z nami podziel.

22.05.2014 07:55
Niekoniecznie mówię o tej debacie, bardziej zwracam uwagę na trend ogólny jeśli chodzi o wiedzę specjalistyczną kandydatów w tych wyborach.

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama