Artysta podkreśla, że wychowywał się od najmłodszych lat właśnie w Tomaszowie, dokąd trafił uciekając z rodzicami z Warszawy przed zbliżającą się Armią Czerwoną. Swoje miejsce, w którym zamieszkali znaleźli w gościnnych progach parafii ewangelickiej, z którą dzisiaj sąsiaduje właśnie budynek Starostwa. Marek Karewicz dokonując oficjalnego otwarcia wspominał między innymi spacery na Niebieskie Źródła.
Nie jest to pierwsza wystawa prac fotografika w Tomaszowie. Kilka lat temu mieliśmy możliwość oglądać fotografie przedstawiające największe gwiazdy światowego jazzu, których jest autorem.
Fotograficzny dorobek Karewicza, archiwum na które składa się ponad 2 miliony negatywów. Na jego zdjęciach występują tak znane gwiazdy światowej muzyki jazzowej jak Miles Davis, czy Ray Charles. Stworzył również projekty 1500 okładek płytowych. Jedną z nich było jedno z najważniejszych wydawnictw w historii polskiego rocka i bluesa, nagrany przez Tadeusza Nalepę i Breakout krążek zatytułowany „Blues”. „Ojciec polskiego bluesa” trzyma na niej za rękę swojego syna. Znalazły się na niej takie nieśmiertelne utwory jak: „Kiedy byłem małym chłopcem” i „Co się stało kwiatom”.
Współpracował też z Ewą Demarczyk, Stanem Borysem, Stanisławem Sojką, zespołami: Niebiesko Czarni, Czerwone Gitary i SBB. Marek Karewicz pracował także jako dziennikarz muzyczny, prezenter muzyki jazzowej. Sam grywał na trąbce i kontrabasie w zespołach jazzowych.
Napisz komentarz
Komentarze