[reklama2]
Kombinacja nieprzeciętnych osobowości muzycznych, nietypowego instrumentarium jak też muzyki, która choć głęboko tkwi w jazzie to wybiega poza wszelkie granice ogólnie znanych stylistyk. Zespół wprowadza słuchacza w świat dźwięków począwszy od wybuchów ekspresji po nostalgiczne ballady, oraz momenty nietypowych zwrotów akcji. Prócz brzmienia, skład tria jest wyjątkowy o tyle, iż Hunger Pangs nie wykorzystuje basu. „przestrzeń muzyczna jest wypełniona innymi instrumentami i brzmieniami.
Muzycy tria nieustannie pracują nad swoim rozwojem artystycznym. Dzięki aktywności, oryginalności, umiejętnościom potwierdzonym licznymi nagrodami na festiwalach, oraz współpracą ze znanymi nazwiskami na scenie jazzowej, są rozpoznawalni na Polskim i Europejskim rynku muzycznym.
Marek Kądziela to gitarzysta i kompozytor, mieszkający obecnie w Polsce. Absolwent The Carl Nielsen Academy of Music Odense (Dania). Wyróżnia się charakterystycznym brzmieniem oraz biegłością stawiając nacisk na własny styl i osobowość, które dają się rozpoznać w jego grze i kompozycjach.
Zwycięzca konkursu Noce Bluesowe w Rawie Maz. w 2000 r. ( jury w składzie W. Karolak, Stan Skibi, L. Cichoński). Laureat pierwszego miejsca w konkursie mistrzowskim gitarzystów jazzowych GUITAR CITY 2007, oraz wyróżnienia na konkursie „Jazz nad Odrą 2008”.
W roku 2009 został uhonorowany nagrodą dla największej osobowości muzycznej konkursu ”Bielska Zadymka Jaz-zowa”. Za osiągnięcia muzyczne, jako student The Carl Nielsen Aca-demy of Music został uhonorowany szwajcarsko-duńskim stypendium „Fundation Idella”.
Jest współzałożycielem jak również kompozytorem muzyki min. zespołów takich jak „INTERNATIONAL JAZZ QUINTET”, „OFF-QUARTET” (Cd released 2011), „HUNGER PANGS” oraz „KRAN” (Cd released 2009).
Marek Kądziela jest muzykiem aktywnie działającym i współpracującym ze środowiskiem duńskim, niemieckim, czeskim oraz polskim, o czym świadczą liczne nagrania i trasy koncertowe w wielu międzynarodowych składach.
O szerokiej działalności muzycznej artysty, można było dowiedzieć się z fachowej prasy muzycznej tj. „Magazyn Gitarzysta” i miesięcznik „Jazz Forum”, oraz podczas wielu audycji radiowych.
Tomasz Dąbrowski gra na trąbce i na instrumencie nazwanym przez niego ‘Balkan-Horn ‘, do tego jeszcze na fortepianie i perkusji. Jego mocne, charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie inspirowane jest folkiem wschodnio-europejskim, awangardą Berlińską i współczesną sceną muzyki improwizowanej.
Absolwent PSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale jazzu. Obecnie student wydziału kompozycji na The Carl Nielsen Academy Of Music w Odense w Danii. Na swoim koncie ma wiele nagród, m.in: Wraz ze swoim kwartetem zdobył 1 miejsce na XI Ogolnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu (2008). Na tym tez konkursie został uznany za najlepszego instrumentalistę. Przewodniczącym w jury był Zbigniew Namysłowski.
Na Festiwalu Młodych Talentów, organizowanym przez Klub Tygmont oraz Uniwersytet Warszawski - „Nadzieje Warszawy 2008", Tomasz Dąbrowski Quintet został uznany za Najlepszy Zespół. W jury zasiadali Andrzej Jagodzinski (przewodniczący), Jerzy Małek i Paweł Brodowski.
W 2009 roku Tomasz Dąbrowski otrzymał nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Konkursie w ramach XI Lotos Jazz Festival, Bielska Zadymka Jazzowa, grając z Polsko-Du ń s k im „OF F-QUARTET”.
W grudniu 2009 został zaproszony by zagrać jako jeden z 6 wybra-nych solistów z Danii w projekcie CROSSROAD z takimi postaciami jak Ole Matthiessen/Henrik Dhyrbye/Ole Streenberg, jedni z najbardziej znanych muzyków 'hard-bopowych' w Danii.
Latem 2010 wydał DVD: LIVE IN KIEV, razem z zespołem OFF-QUAR-TET, oraz Shockola+PL & Leopolis Orchestra. Koncert odbył się w ramach międzynarodowego festiwalu JazzBez w 2009 roku.
W lipcu 2011 nakładem magazynu Jazz Forum, ukazała się płyta OFF -QUAR-TET, przyjęta bardzo entu-zjastycznie przez krytyków i słuchaczy.
Aktualnie trwają pracę nad ukończeniem najnowszego nagrania w trio, ze światowej klasy muzykami. Anders Mogensen i Nils Bo Davidsen, to uznani, bardzo doświadczeni muzycy z Danii, mający na koncie współpracę z takimi nazwiskami jak m.in. Michael Brecker, Jerry Bergonzi, Tim Berne czy Marc Ducret.
Do końca 2011 roku, zrealizowane zostaną również nagrania z projektem FREE4ARTS: TOMASZ DABROWSKI / MACIEJ OBARA / AND-REAS LANG /ANDERS MOGENSEN. Nagrania poprzedzone będą trasą koncertową w Danii, Polsce i na Ukrainie.
Tomasz Dąbrowski regularnie koncertuje i nagrywa w całej Europie, grając z takimi muzykami jak m.in. Stephen Scott, Anthony Pinciotti, Bob Gulotti, Anders Mogensen, Andrew D’Angelo, Keith Hall, Przemek Dyakowski, Michał Jaros, Jacek Kochan, Tomasz Grzegorski, Tomasz Próchnicki, Andrzej Święs, Sławek Jaskułke, Maciej Adamczak, Jerzy Małek, Łukasz Poprawski, Michał Barański, Paweł Kaczmar-czyk, Kasper Tagel, Simon Krabs, Andreas Lang, Kasper Tom, Aleksander Maksymiw, Wacław Zimpel, Ihor Hnydyn, Anastasiya Litvinyuk, Marek Kądziela, Kenneth Knudsen, Gilad Hekselman, Oskar Gudjonsson [Mezzoforte], Kasper Tran-berg, Tommy Anderson; oraz taki-mi zespołami jak: ShockolaD+PL (zespół jazz-folkowy o mieszanym polsko-ukraińskim składzie), An-drzej Jagodziński Trio, Suntan Trio [DK], OFF QUAR TET [PL- DK], HUNGER PANGS [PL-DK], SYNTAX ERROR [DK], Tip Toe Big Band, DĄBROWSKI/ZUKANOVIĆ, PARRAT APARAT, Kenneth Knudsen Group.
Grał na wielu festiwal ach, np. Amiens Jazz Festival , Vinter Jazz Festival, Krokus Jazz Festival, Biel-ska Zadymka Jazz Festival, New Cooperation Jazz Festival, JazzBez, Copenhagen Jazz Festival, Havne-kulturfestival, JazZGdyni. Summer of Jazz & Blues Festival, Aarhus Jazz Festival . Ostatnio również na najstarszym Europejskim festiwalu jazzowym w Ljublianie na Słowenii, obok takich gwiazd jak William Parker, Herb Robertson i Craig Ta-born. Obecnie Tomasz regularnie koncertuje w całej Europie z międzynarodowymi projektami.
Kasper Tom należy do mło-dego pokolenia perkusistów którzy mieszają muzykę róż-nych gatunków na swój sposób, tworząc coś bardzo osobistego i oryginalnego. Absolwent Carl Nielsen Aca-demy of Music w Danii, od 2007 roku mieszkał i tworzył w Berlinie. Obecnie pracuje w Aarhus w Danii. Od 2006 roku Kasper Tom tworzy swoje własne zespoły, dla których komponuje i aranżuje.
Ma na koncie płyty z grupami PINK FEM, KRAN, QUARTz oraz FUSK, wydawane dla takich wytwórni jak m.in. Stunt Records, WhyPlayJazz, PFPI Records oraz Gateway Music.
Ostania z płyt, która ukazała się nakładem wytwórni WhyPlayJazz to nagranie zespołu FUSK, w którym prócz Kaspra grają Rudi Mahall, Andreas Lang, oraz Philipp Gropper. Muzycy uznawani za jednych z najważniejszych i najbardziej kreatywnych na Eu-ropejskiej scenie jazzu i muzyki improwizowanej.
Kasper koncertował w całej Eu-ropie, jak w USA, grając na ta-kich festiwalach jak m.in.: Co-penhagen Jaz Festival, Leverku-sener Jazztage, Jazz w Ruinach, JazZGdyni. Zarówno jako perkusista, jak i też kompozytor, Kasper ma bardzo osobiste brzmienie, time.
Czyni go to jednym z na-jbardziej interesujących muzyków jazzowych młodego pokolenia. Spośród nazwisk z którymi Kasper Tom pracował, należy wynienić takich muzyków jak: Tobias Delius, Håvard Wiik, Tom Arthurs, Axel Dörner, John Tchicai, Kasper Tran-berg, Philipp Gropper, Alexander Frangenheim, Jan Roder, Henrik Walsdorff, Uffe Steen and Mads la Cour
Napisz komentarz
Komentarze