Sobotnie eliminacje wyłoniły najlepsze dwanaście pań i osiemnastu panów, którzy zagrali w niedzielnych finałach. Eliminacje były jednocześnie walką par. Po zsumowaniu wyników dwóch zgłoszonych zawodników i zawodniczek okazało się, które duety są najlepsze.
W sobotę padły znakomite wyniki. Najlepszy był Maciej Krzyżostaniak z Wrzosu Sieraków, który uzyskał 606 pkt. Tylko o dwa oczka gorszy był Śliwiński, dodatkowo Mocarski strącił 572 kręgle. Łączny wynik tomaszowian 1176 punktów dał im pierwsze miejsce w parach.
Druga miejsce za jęła para, Artur i Sebastian Piosikowie z Polonii 1912 Leszno. Przewrócili oni o dziesięć kołków mniej.
Inna tomaszowska para, Dębicki i Rumiński, z wynikiem 1108 pkt zajęła dziewiętnastą pozycję.
W niedzielę na kręgielni już nie było sześćsetek. Jedynym, który zbliżył się do tego wyniku był Śliwiński. Tomaszowianin w finale strącił 598 kręgli i łączny wynik 1201 punktów dał mu tytuł mistrzowski. Wyprzedził Krzyżostaniaka, który był o osiem kołków gorszy.
Większość finalistów kulała słabo. Dlatego Mocarski, który po eliminacjach był dopiero trzynasty, w niedzielę poprawił swój wynik i 579 kręgli dało mu awans na siódme miejsce.
0 pechu może mówić Michał Dębicki, który zajął dziewiętnaste miejsce. Strącił 563 kołki, czyli tyle samo co osiemnasty Mateusz Knitter z Tucholanki. Tomaszowianin ostatnie miejsce w finale przegrał gorszymi zbieranymi. Rumiński uzyskał 545 pkt, które dały mu 35 miejsce.
Po raz kolejny w mistrzostwach nie startowały tomaszowianki. Nasze kręglarki wolą sięgać po sukcesy w zawodach amatorów.
- Cieszymy się bardzo ze znakomitego występu Śliwińskiego, który potwierdzi! swą przynależność do krajowej czołówki - mówi prezes klubu Jan Śnioszek. - Jest on od dawna podstawowym kręglarzem Pilicy i dobrze, że nie rezygnuje z uprawiania tego sportu, który jest niedoinwestowany. Liczymy, że taki wielki sukces, którym jest podwójne mistrzostwo Polski, przypomni władzom miasta i powiatu, ze kręglarstwo jest sportem godnym upowszechniania, a co roku przynosi tomaszowskiemu sportowi medale krajowego czempionatu praktycznie we wszystkich kategoriach wiekowych. Sport wyczynowy. w tym także kręgle, jest jednak drogi.
Śliwiński zdobył drugi tytuł indywidualnego mistrza Polski (pierwszy w 2008 r.) i drugi raz w parach. Wcześniej w 1996 roku z Jackiem Grabowskim.
Źródło: KS Pilica
Napisz komentarz
Komentarze