Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 29 marca 2025 15:19
Reklama

Bez respektu dla rywali

5 listopada, siatkarze tomaszowskiej Lechii, rozegrali mecz siódmej kolejki w ramach pierwszoligowych zmagań. Naszym rywalem, w wyjazdowym meczu, były czwarty zespół rozgrywek tj. Norwid Częstochowa.

Reklama

Sobotni mecz był jednostronnym widowiskiem. Lechia w pierwszym secie w pełni kontrolowała wydarzenia na boisku. Nasza drużyna szybko osiągnęła wynik pozwalający realnie myśleć o wygranym secie. Przy stanie 12:8 trener gospodarzy, Radosław Panas, próbował jeszcze ratować sytuację, ale Lechia  utrzymała przewagę i z biegiem wydarzeń na parkiecie – powiększyła ją do sześciu „oczek”. Po udanej akcji ofensywnej Kamila Gutkowskiego po bloku tomaszowianie mieli pierwsze powody do radości.

 

W drugiej partii szybkie prowadzenie 5:2 objął Norwid. Po ataku Adama Wdowiaka siatkarze z Częstochowy prowadzili już 10:6. Trener gości Bartłomiej Rebzda nie czekał i szybko zażądał przerwy. Ta przyniosła pozytywny skutek i wyhamowani częstochowianie zaczęli popełniać błędy techniczne.

 

Lechia mozolnie, ale skutecznie odrabiała straty. Po dwóch błędach Nowickiego, lechiści wyszli na prowadzenie 12:11 i tym razem to Panas poprosił o przerwę w grze. Założenia byłego siatkarza Reprezentacji Polski, oraz Mostostalu Kędzierzyn Koźle, czy też AZS Częstochowa nie przyniosły spodziewanej korzyści. Lechia zdominowała drugą część seat i wygrała go 25:18.

 

W trzeciej partii nasi zawodnicy nie powtórzyli błędów z drugiego rozdania i to oni rozpoczęli od dominacji na parkiecie. Przy wyniku 2:5 szkoleniowiec gospodarzy ponownie zatrzymał mecz, ale Lechia kontynuowała swoją mozolną pracę, mającą doprowadzić ją do zwycięstwa. Tylko na chwilę rywal zdołał pokazać swoje bardziej drapieżne oblicze i doprowadzić do wyrównania 12:12.

 

Kolejny fragment meczu należał do gości. Tomaszowianie dobrzy grali na siatce, a kilka punktowych bloków, w końcowym fragmencie seta, wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 24:17. Mecz zakończył autowy atak Damiana Koguta.

 

Statystyki pomeczowe były bezlitosne dla graczy Częstochowy. Drużyna popełniła aż 12 błędów serwisowych (przy 6 naszych), 23 błędy techniczne (przy 12 naszych), oraz siedem błędów w ataku (Lechia zaledwie 3).  Także na bloku Norwid ustępował Lechii. Zielono czerwoni zaaplikowali rywalom w trzech setach dziewięć punktów po tym elemencie gry. Punktowo w ataku mecz wygraliśmy 40:36, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

 

W tabeli Lechia awansowała na trzecie miejsce, Norwid natomiast spadł na siódme. Nasza strata do lidera (Ślepsk Suwałki) oraz wicelidera (Krispol Września) to zaledwie cztery oczka.

 

[reklama2]

 

Norwid Częstochowa – KS Lechia 0:3 (19:25; 18:25; 17:25)

 

KS Lechia: Gosciański, Neroj, Ogórek, Błoński, Buniak, Frąc, Gutkowski, Janikowski, Kącki, Miniak, Musiał

Norwid: Kraś, Nowosielski, Wrzeszcz, Zieliński, Gromadzki, Kogut, Kryński, Maruszczyk, Miarka, Mucha, Smolarczyk

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Snarki 05.11.2017 08:33
Jest szansa aby zamieszczać tabele?

Reklama
05.11.2017 11:55
Jest

Opinie

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Przydomowe oczyszczalnie stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem jeśli chodzi o domy jednorodzinne, ale nie tylko. Wielu właścicieli tego typu nieruchomości rozważa budowę takiej instalacji u siebie. Z jakim kosztem jest związana taka inwestycja, co warto wiedzieć na poszczególnych etapach jej realizacji i na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy! Własną oczyszczalnię ścieków można wybudować jeśli nie posiada się możliwości przyłączenia gospodarstwa domowego do zbiorczej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jest to o wiele lepsza alternatywa niż tradycyjne szambo, którego posiadanie wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Przyjrzymy się więc bliżej temu, na czym polega model działania przydomowej oczyszczalni.Data dodania artykułu: 25.03.2025 11:24
Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Statystyczny Polak wytwarza średnio 376 kg odpadów komunalnych rocznie; najmniej mieszkaniec Podkarpacia (250 kg), a najwięcej mieszkaniec Opolszczyzny (480 kg) - wynika z opracowania Instytutu Ochrony Środowiska. Gminy miejskie wytwarzają najwięcej, a gminy wiejskie najmniej odpadów.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:51
Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie

Zmęczonych czuje się 70 proc. polskich rolników, a 62 proc. uważa, że są pozostawieni sami sobie - wynika z badania organizacji More in Common. Wskazano również, że 38 proc. rolników zadeklarowało, że ich gospodarstwa dotknęły susze, a 16 proc. powodzie.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:36
Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama