Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania hymnu szkoły. Przewodniczący samorządu szkolnego Wiktor Karczewski meldunek o gotowości wszystkich uczniów do uroczystości złożył dyrektorce szkoły Krzysztofie Knap-Misztal. Spotkanie poprowadzili: Aneta Włodarczyk - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Ujeździe i Jarosław Cielebon - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe.
W czasie uroczystości statuetką Stulecia Szkoły uhonorowani zastali: Artur Pawlak - wójt gminy Ujazd, Grzegorz Wilkowski - przewodniczący Rady Gminy Ujazd, w imieniu Rady Rodziców statuetkę odebrali obecnie pełniący funkcje przewodniczącej i wiceprzewodniczącego Rady Rodziców: Anna Krzysztofik i Tomasz Sobczak. Ponadto statuetki otrzymali także: Bernard Korzeniowski - wójt gminy Ujazd w latach 1990-2001 i Włodzimierz Goździk - wójt gminy Ujazd w latach 2002-2012 i poprzedni dyrektorzy szkoły: Leokadia Kamocka-Skorupa - dyrektor w latach 1991-2004, Sława Sinkiewicz - dyrektor w latach 1999-2019, Jacek Woicki - wicedyrektor w latach 2004-2018 i Wojciech Kociemba - dyrektor szkoły w latach 1991-2007. Statuetki odebrali też Janina i Bolesław Tomczykowie.
Po części oficjalnej uczestnicy mieli możliwość obejrzeć wspaniałą część artystyczną. Jarosław Cielebon, historyk regionalista, który w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe prowadzi Klub Tropicieli Przeszłości, opowiedział o historii szkoły. Usłyszeć mmożna było hostorie o tym jak szkoła powstała, w jaki sposób się zmieniała. Dyrektor GOK wymienił też nazwiska osób, które miały związek z powstaniem i zmianami, jakie miały miejsce w placówce obchodzącej swój jubileusz.
Na scenie wystąpił zespół taneczny działający przy szkole "Ale o co chodzi" i Formacja Rewiowa "Step by Step". Piosenki wykonywali obecni i byli uczniowie szkoły. Przygotowana też została prezentacja multimedialna złożona z fotografii związanych ze szkołą. Na ekranie pokazane były zdjęcia uczniów, którzy uczęszczali do szkoły w czasie, kiedy powstawała, z czasów II wojny światowej, po wojnie i uczniów, którzy obecnie się w niej uczą. Niewykle ciekawe były też fragmenty wspomnień absolwentów.
Napisz komentarz
Komentarze