Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 listopada 2024 19:15
Reklama
Reklama

Przestrzeń do zrewitalizowania. Umowa podpisana

We wtorek, 10 października 2017 roku, Starostwo Powiatowe podpisało umowę o udzielenie dotacji, która pomoże sfinansować rewitalizację części terenu po dawnej szkole "budowlance". Zlokalizowane tu zostanie Centrum Animacji Społecznej, które przejęło zadania dawnego "emdeku".

Wniosek i koncepcję zrewitalizowania części obietów po dawnej "Budowlance" przygotował Referat Pozyskiwania Środków Pomocowych w tomaszowskim Starostwie Powiatowym.  Raz jeszcze warto podkreślic pracę i zaangażowanie pracowników tego własnie wydziału. Projekt zakłada rozwój potencjału społeczno-gospodarczego obszaru rewitalizowanego przy ulicy Farbiarskiej w Tomaszowie Mazowieckim poprzez utworzenie Centrum Animacji Społecznej. Projekt uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w wysokości 15,8 mln zł.

 

W ramach inwestycji przewidziano realizację 4 budynków, przestrzeni publicznej i infrastruktury technicznej. Powstanie kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, work-out, skatepark, plac zabaw dla dzieci z siłownią dostosowaną do potrzeb osób z ograniczoną zdolnością ruchową.

 

W nowoczesnym Centrum Animacji Społecznej będzie dostępna przestrzeń do działania organizacji pozarządowych. Uzyskają one dostęp do wynajmu przestrzeni biurowych i magazynowych, bezpłatnej możliwości korzystania z sali konferencyjnej oraz salki do co-workingu. W innym budynku realizowana będzie funkcja sportowa (np. zajęcia wspinaczkowe, kulturystyczne, gry zespołowe), edukacyjna (np. języki obce, zajęcia plastyczne, muzyczne, komputerowe, fotograficzne) i kulturalna (np.  koncerty,  spektakle, szkolenia, akademie i  wystawy).

 

W sferze gospodarczezaplanowano utworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości poprzez przystosowanie lokali do działalności. Dodatkowymi czynnikami wpływającymi na tą sferę będzie doradztwo prowadzone dla osób bezrobotnych w zakresie otwierania własnej działalności gospodarczej. 

 

 

To kolejny przykład na to, że budowanie dobrego  klimatu wokół spraw istotnych na różnych szczeblach samorządu daje pozytywne rezultaty. No i oczywiście dobrze przygotowany wniosek, który przejdzie pozytywną ocenę formalną i merytoryczną. O zrewitalizowaniu tych terenów rozmawialiśmy od wielu miesięcy. To dziesiątki godzin rozmów z marszałkiem Witoldem Stępniem i innym członkami Zarządu Województwa. Dzięki temu Tomaszów wzbogacił się o kolejne kilkadziesiąt milionów złotych pochodzacych z funduszy unijnych. Bęą to dobrze wydatkowane pieniądze -  mówi radny sejmiku województwa łódzkiego, członek komisji Budżetu i Finansów oraz Rozwoju Regionalnego, Gospodarki Przestrzennej, Transportu i Komunikacji, Arkadiusz Gajewski. 

 

 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że mówiąc o rewitalizacji "Budowlanki" nie należy miećna myśli budynku widocznego na poniższej fotografii /obecność mężczyzn w mundurach jest nieprzypadkowa, ponieważ mieściły się tutaj koszary/. Kilkakrotnie przeznaczony do sprzedaży nie znalazł chętnego nabywcy. Wstępnie ustalono, że ulokuje w nim swoją siedzibę filia łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego. Czy do tego dojdzie? Czas pokaże. 

 

 

Przy okazji podpisania umowy o dofinansowanie rwitalizacji tej części miasta warto przypomnieć nieżyjącego już Grzegorza Haraśnego, byłego wiceprezydenta Tomaszowa Mazowieckiego i lidera Platformy Obywatelskiej, który pracował nad koncepcją Rewitalizacji Centrum Miasta. Jednym z jej elementów było przywrócenie życia tomaszowskim Bulwarom. Kładki nad rzeką to była właśnie jego popmysł. 

 

Miałem przyjemność pracować z Grzegorzem nad tymi koncepcjami. Pomysł opierał się na przejęciu od powiatu całej przestrzeni po zllikwidowanej Budowlance i stworzenia razem z Bulwarami przestrzeni rekreacyjnej, która stanowiłaby jeden ciąg między mostami na ulicy Legionów z jednej strony a Nowowiejską z drugiej. Szkoda, że nie udało się tego zrealizować. Cieszę jednak, że będzie realizowana jego koncepcja odnowienia parku a powiat ze swej strony dołączy do niej ze swoim projektem - opowiada Bartłomiej Matysiak, obecnie członek Zarządu Powiatu. 

 


Przestrzeń do zrewitalizowania. Umowa podpisana

Przestrzeń do zrewitalizowania. Umowa podpisana

Przestrzeń do zrewitalizowania. Umowa podpisana

Przestrzeń do zrewitalizowania. Umowa podpisana

Przestrzeń do zrewitalizowania. Umowa podpisana

Przestrzeń do zrewitalizowania. Umowa podpisana

Przestrzeń do zrewitalizowania. Umowa podpisana

Przestrzeń do zrewitalizowania. Umowa podpisana

Przestrzeń do zrewitalizowania. Umowa podpisana

Przestrzeń do zrewitalizowania. Umowa podpisana


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
znajomy 16.10.2017 14:49
Panie Janku, naprawdę warto poświęcić 18 minut na wysłuchanie "managera" , "prawdziwego katolika", "troskliwego ojca narodu", człowieka który docenia swoich podwładnych i ma " największą a wręcz nieograniczoną wiedzę we wszystkich dziedzinach"

Ajdejano 14.10.2017 20:03
Jestem przykry i upierdliwy i jednak powrócę do tego zdjątka powyżej. Ten CZŁONEK zarządu Ogórek, tak "na oko" , w tym krawacie i w tej ładnej koszuli, z tymi ładnie ułożonymi dłońmi, wygląda całkiem przyzwoicie i jest taki uroczysty, a nawet dystyngowany ( wytłumaczyć człowiekowi - jakby nie znał znaczenia tego ostatniego słowa). Natomiast ten wicestarosta Kowalczyk - tragedia. Stoi jak ten zwykły, nieuczesany, pospolity człowiek z miną jakiegoś straceńca, a to przecież jest WICESTAROSTA ! Co innego - Basia. Zawsze służbowo kwitnąca i wzbudzająca zachwyt u swoich zielonych-koniczynkowych wyborców z Kwiatkówki i z okolic. I tak trzymać !!!

Ajdejano 14.10.2017 13:04
Panie Mariuszu: może i wysłuchałbym tych banialuków tych, pożal się Boże , lokalnych (wojewódzkich i powiatowych) kacyków, ale szkoda na to czasu. Oni już usilnie "pracują" na SWÓJ sukces w wyborach samorządowych w 2018 roku. Podkreśliłem słowo "SWÓJ", ponieważ ich wybór - to nie będzie mój wybór i większości wyborców, ale być może - Pański wybór (zwłaszcza ten z PO). To jest - KICHA KASZANA !!!

Znajomy 13.10.2017 08:49
Panie Janku niech Pan wysłucha jeszcze całe wystąpienie na tej konferencji- warto.

Ajdejano 12.10.2017 17:44
Powyższe zdjęcie jest bardzo pouczające. Ono przedstawia pełny skład Zarządu Powiatu. Zarząd Powiatu to jedno z ciał samorządu powiatowego, który został powołany TYLKO I WYŁĄCZNIE MIESZKAŃCÓW-WYBORCÓW powiatu tomaszowskiego. Zatem - w jakiej kolejności powinni się prezentować ci, pożal się Boże, nasi samorządowi reprezentanci ? Starosta, wicestarosta, nasza Basia kochana, Matysiak i na samym końcu - słynny Ogórek. Dlaczego Ogórek na samym końcu ? Bo jest zwykłym samorządowym cieniakiem bez jakiegokolwiek doświadczenia. Jednak, oni stoją zupełnie inaczej - wg partyjnego klucza. Kukliński PiS (starosta, teologia ogólna, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), słynny Ogórek PiS - członek zarządu i były pracownik gospodarczy w starostwie (zamki do drzwi, wstawianie szyb i takie inne, wykształcenie (?), Basia PSL - członek zarządu, jakieś-tam "załocne" studia w Lublinie, Kowalczyk PSL - wicestarosta, wykształcenie (?), Matysiak PO - członek zarządu, wykształcenie (?). Na tym przykładzie widać, że w lokalnym wsiowym samorządzie (tak jest wszędzie) kwitnie dziadostwo, czyli lokalna zafajdana partiokracja. Oni nigdy nie czuli się samorządowcami - przedstawicielami wszystkich wyborców, tylko swój wybór do samorządu traktują WYŁĄCZNIE jako polityczny łup swojej lokalnej partyjnej sitwy i swój własny cwaniacki sukces. Oni nas mają głęboko w tylnej części ciała. I potem, np. synalek kogoś z zarządu powiatu - nagle jest kierownikiem administracyjnym jednej ze szkół. Spoko: parę następnych przykładów mamy za swoimi brudnymi uszami i podamy w swoim czasie ! NIECH ŻYJE LOKALNA SAMORZĄDNOŚĆ !!!

Zomb czasu 11.10.2017 22:18
mechanik samochodowy, wizualnie, mocno się posunął w czasie. Żal patrzeć na przemijanie, dotyczy wsztstkich.

tomaszowiak 11.10.2017 15:01
Napisano; >mówiąc o rewitalizacji "Budowlanki" nie należy mieć na myśli budynku widocznego na poniższej fotografii< tzn mowa jest o trzypiętrowym budynku w którym mieściła się szkoła. Czy mam rozumieć że ten budynek nie będzie objęty rewitalizacją? tylko te budynki pomocnicze dawnej szkoły?

slawek 11.10.2017 11:31
pani Skrzydlewska musiała chwalić twórców projektu ze starostwa bo Sz.Pan Starosta zapomniał. Chociaż później coś powiedział o tym, że udało się z nich coś "wydobyć" - dobry pan, ludzki pan. Fajnie, że pan Matysiak przypomina faktycznego pomysłodawcę projektu zagospodarowania Bulwarów. Grześka Haraśnego. Sz.Pan Starosta chyba zapomniał albo może nie wie??

slawek 11.10.2017 11:11
mam wrażenie, że Sz.Pan Starosta mówi chyba o czymś czego chyba nawet nie przeczytał ale to pewne - wstęgę będzie przecinał. Panią naczelnik geodezji mógł ten gentelmen chociaż przedstawić. Słabo Sz.Pan Starosta wierzy w ludzi ze starostwa jest rozczarowany ale jest wierzący (fajny twór) i przerażony realizacją projektu. Mówi o zapóźnieniach ale chyba zapomina, że był kiedyś Prezydentem TM z PO, a Starostą pan Kagankiewicz (kiedyś z PO teraz z koalicji PIS) więc jeżeli poprzedni0 była era kamienia łupanego to się do tego SZ.Pan Starosta chyba przyczynił (ale pewnie już zapomniał). A pani naczelnik geodezji o premii/nagrodzie pewnie może zapomnieć (się nie zgodziła ze Starostą i miała rację).

Prophet 11.10.2017 07:14
Nie było żadnej osoby duchownej. To źle wróży.

slawek 11.10.2017 11:13
dawno nic od Starosty nie dostali za piątala to sie może obrazili??

Reklama
Polecane
Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla LegiiSzkoda straconych punktów
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama