Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 12:37
Reklama
Reklama

"Batman", "Avatar 2", "Inni ludzie" – filmowy rok 2022 pod znakiem superprodukcji i festiwalowych odkryć

Superprodukcje, takie jak "Batman" i "Avatar 2", filmy pretendujące do Oscarów i Złotych Globów, najważniejsze odkrycia ubiegłorocznych festiwali oraz nowe filmy polskich twórców – to wszystko czeka na nas w kinach w 2022 r. W repertuarze nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych widzów.

Najbliższe miesiące będą obfitować w produkcje, które powalczą o Oscary i Złote Globy. Choć nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zostaną ogłoszone dopiero na początku lutego, już teraz w przewidywaniach krytyków wysoką pozycję zajmuje "Belfast" Kennetha Branagha. To uhonorowana nagrodą publiczności na festiwalu w Toronto opowieść, której akcja rozgrywa się pod koniec lat sześćdziesiątych w Irlandii Północnej. Jej głównym bohaterem jest pochodzący z robotniczej rodziny chłopiec Buddy (w tej roli Jude Hill), który staje się świadkiem konfliktu o podłożu etniczno-politycznym. Film trafi do polskich kin pod koniec lutego. A jeszcze w styczniu zaplanowano premierę typowanego do nagród kameralnego dramatu "C’mon C’mon" Mike’a Millsa. Uhonorowany Oscarem za tytułową rolę w "Jokerze" Joaquin Phoenix gra tu dziennikarza radiowego, który podróżuje przez kraj razem ze swoim bratankiem. Nieco później w kinach pojawi się psychologiczny thriller "Zaułek koszmarów" Gullermo del Toro i Kim Morgan z Cate Blanchett, Willemem Dafoe, Richardem Jenkinsem i Bradleyem Cooperem.

Luty i marzec przyniosą – kolejno - "Cyrano" Joego Wrighta o zakochanym w swojej kuzynce Cyrano de Bergeracu oraz "Córkę" Maggie Gyllenhaal, którą światowa publiczność zobaczyła we wrześniu podczas 78. festiwalu w Wenecji. Gyllenhaal otrzymała wówczas nagrodę za najlepszy scenariusz. Stworzona na kanwie książki włoskiej pisarki Eleny Ferrante pod tym samym tytułem historia ukazuje losy pochodzącej z Wielkiej Brytanii 40-letniej Ledy (w tej roli Olivia Colman), która przyjeżdża do greckiego kurortu na samotne wakacje i poznaje tam młodą matkę kilkuletniej córki. Jak podsumowała reżyserka w Wenecji, "Córka" to film "o wszystkich odcieniach macierzyństwa". "Chcieliśmy pokazać zarówno ogromną radość i miłość – bo sądzę, że Leda jest pełna miłości do swoich dzieci – jak również prawdę o ciemności i desperacji, które także zawierają się w rodzicielstwie" – mówiła.

W najbliższych miesiącach w repertuarze kin znajdą się tytuły, które podbiły najważniejsze światowe festiwale. W styczniu polska publiczność będzie mogła obejrzeć uhonorowany canneńską Złotą Palmą "Titane" Julie Ducournau, czyli przepełniony scenami przemocy obraz łączący elementy horroru, cyberpunkowego thrillera i traktowanego a rebours rodzinnego dramatu. Film opowiada o Alexii, której życie po wypadku samochodowym ratuje operacja wszczepienia w skroń tytanowej płytki. Obok grającej tę postać Agathe Rousselle na ekranie zobaczymy Vincenta Lindona. Kontrowersje po światowej premierze w Cannes wzbudziła również zawierająca sceny seksu w zakonie i lesbijskiej miłości "Benedetta" Paula Verhoevena. Na Lazurowym Wybrzeżu pokazano także "Wszystko poszło dobrze" François Ozona, czyli poruszającą historię o relacji ojca i córki z André Dussollierem i Sophie Marceau w rolach głównych.

Wiosną na wielkim ekranie pojawią się kolejne filmy z konkursu głównego canneńskiego festiwalu: "Red Rocket" Seana Bakera, "Najgorszy człowiek na świecie" Joachima Triera i "Historia mojej żony" Ildiko Enyedi. Pierwszy z nich opowiada o byłym gwiazdorze porno, który wraca w swoje rodzinne strony. Drugi zaś ukazuje 30-letnią kobietę usiłującą poukładać swoje życie uczuciowe. Za kreację w tym filmie Renate Reinsve odebrała w Cannes nagrodę dla najlepszej aktorki. Z kolei laureatka Złotego Niedźwiedzia z 2017 r. za "Duszę i ciało" przygotowała dla widzów adaptację książki Milána Füsta o kapitanie żeglugi, który niedługo po ślubie zaczyna podejrzewać żonę o zdradę. "Füst napisał tę książkę w Budapeszcie podczas II wojny światowej, kiedy jego życie było zagrożone. Nie była to więc dla niego historia o miłości, ale o poszukiwaniu tego, jak żyć naszym maleńkim, bardzo kruchym życiem. Na ponad 400 stronach pisze o tym, że próba kontrolowania życia jest złym podejściem, że trzeba zaakceptować i docenić to, że życie jest nieuchwytne, tajemnicze" – powiedziała Enyedi, cytowana przez "The Hollywood Reporter".

Prócz tego do Polski zawitają prezentowane na festiwalu w Wenecji "Matki równoległe" Pedra Almodóvara i "Hazardzista" Paula Schradera. Jedną z głównych bohaterek nowego filmu hiszpańskiego twórcy jest fotografka spodziewająca się dziecka, która spotyka w szpitalnej sali nastolatkę przerażoną wizją samotnego macierzyństwa. Z kolei scenarzysta "Taksówkarza" zrealizował historię o byłym śledczym wojskowym wciągniętym w szpony hazardu. Hitem weneckiego festiwalu był również "Oskarżony" Yvana Attala, czyli opowieść o chłopaku pochodzącym z zamożnej rodziny, który zostaje oskarżony o gwałt. W obsadzie znaleźli się m.in. Ben Attal i Charlotte Gainsbourg, prywatnie syn i partnerka życiowa reżysera. Tymczasem na festiwalu w San Sebastian entuzjastycznie przyjęto m.in. ukazujące losy telewizyjnej ewangelistki "Oczy Tammy Faye" Michaela Showaltera. Film, który przyniósł grającej główną rolę Jessice Chastain nominację do Złotego Globu dla najlepszej aktorki w dramacie, pojawi się u nas na początku lutego.

Filmowych emocji w 2022 r. dostarczą nam także superprodukcje, wśród nich "Avatar 2" Jamesa Camerona, który zadebiutuje w kinach w grudniu. Wcześniej, na początku marca, odbędzie się premiera "Batmana" Matta Reevesa. Jak wyjawił reżyser, postać Bruce’a Wayne’a - grana przez Roberta Pattinsona – została zainspirowana liderem Nirvany Kurtem Cobainem. "Kiedy piszę, słucham muzyki, a kiedy pisałem pierwszą scenę, włączyłem +Something In The Way+ Nirvany. To piosenka, która zapowiada zupełnie inne podejście do Batmana niż kreacje Christiana Bale’a czy Bena Afflecka. Podejście inspirowane ikoną grunge’u z lat dziewięćdziesiątych" – podkreślił w rozmowie z "Empire". Dodał, że Bruce Wayne nie będzie już tym "playboyem, którego widzieliśmy wcześniej, ale postacią, która przeszła wielką tragedię i została samotnikiem".

W 2022 r. do kin wejdą nowe filmy polskich twórców. Jeszcze w styczniu będzie można obejrzeć "Sonatę" Bartosza Blaschkego. Historia uzdolnionego muzycznie chłopca, u którego błędnie zdiagnozowano autyzm, została doceniona nagrodą publiczności podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zapewniła także grającemu główną rolę Michałowi Sikorskiemu statuetkę za najlepszy debiut aktorski. Również zimą w kinach zadebiutuje "Gierek" Michała Węgrzyna, biografia I sekretarza PZPR z lat 1970-1980. W roli tytułowej wystąpił Michał Koterski. Obok niego w obsadzie znaleźli się m.in. Małgorzata Kożuchowska, Rafał Zawierucha, Jan Frycz, Cezary Żak i Agnieszka Więdłocha.

W marcu na wielkim ekranie pojawią się nagrodzone w konkursie filmów mikrobudżetowych gdyńskiego festiwalu "Piosenki o miłości" Tomasza Habowskiego. Wyczekiwana jest zaplanowana na ten sam miesiąc premiera filmowej adaptacji "Innych ludzi" Doroty Masłowskiej w reżyserii Aleksandry Terpińskiej. To utrzymana w konwencji rapowego musicalu opowieść o Kamilu (granym przez Jacka Belera), 30-letnim mieszkańcu warszawskiego blokowiska, który wdaje się w romans z 40-letnią Iwoną (Sonia Bohosiewicz) mieszkającą w luksusowym penthousie kupionym na kredyt. Twórcy obrazu mają już na swoim koncie m.in. nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI, otrzymaną na 25. festiwalu filmowym w Tallinnie, a także statuetki za najlepszy debiut reżyserski, główną rolę męską i montaż, przyznane podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni.

Wrzesień przyniesie film "Śubuk" Jacka Lusińskiego o kobiecie samotnie wychowującej autystycznego syna. Zobaczymy w nim Małgorzatę Gorol, Aleksandrę Konieczną i Andrzeja Seweryna. Pod koniec tego miesiąca w kinach pojawi się też "Johnny" Daniela Jaroszka przybliżający historię ks. Jana Kaczkowskiego z perspektywy jego podopiecznego Patryka Galewskiego. Duchownego zagra Dawid Ogrodnik, a Galewskiego – Piotr Trojan. Z kolei w październiku spodziewamy się animacji malarskiej "Chłopi" Doroty Kobieli, współtwórczyni "Twojego Vincenta". Jak zapowiada Next Film, obraz "zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści". "Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski. Muzykę do filmu stworzy wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski" – czytamy na stronie internetowej dystrybutora filmu.

Prawdopodobnie w 2022 r. swój nowy film zaprezentuje publiczności duet Małgorzata Szumowska i Michał Englert, który jesienią wszedł w fazę postprodukcji. W roli głównej w "Infinite Storm" zobaczymy Naomi Watts. "Scenariusz Josha Rollinsa został oparty na historii Pam Bales – przewodniczki górskiej i pielęgniarki, która w pojedynkę przeprowadziła akcję ratunkową podczas burzy śnieżnej. Jej heroiczna postawa pierwotnie została opisana w artykule +High Places: Footprints in the Snow Lead to an Emotional Rescue+ przez Ty Gagne. Polski duet wyreżyseruje film dla wytwórni Bleecker Street oraz Sony Pictures Woldwide" – informował w lutym dystrybutor obrazu Kino Świat.

W nadchodzących miesiącach nie zabraknie propozycji dla najmłodszych widzów, wśród nich "Skarbu Mikołajka" Juliena Rappeneau, czyli trzeciej części filmowych przygód bohatera znanego z książek René Goscinny'ego i Jeana-Jacques'a Sempégo. Tym razem chłopiec wyruszy na poszukiwania skarbu, dzięki któremu będzie mógł uniknąć przeprowadzki na południe kraju. Na dzieci czekają również premiery m.in. "Hotelu Transylwania: Transformanii" Dereka Drymona i Jennifer Kluski, czyli animowanej opowieści o potworach w ludzkiej skórze, "Sing 2" Gartha Jenningsa o misiu koali i jego gwiazdorskiej paczce oraz "To nie wypanda" Domee Shi o nastolatce, która pod wpływem silnych emocji zamienia się w rudą pandę. (PAP)

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie
Były nauczyciel odpowie m.in. za prezentowanie pornografii młodzieży Przed sądem rejonowym w Oświęcimiu 4 grudnia ma ruszyć proces byłego nauczyciela jednej z tamtejszych szkół, który odpowie m.in. za prezentowanie pornografii nastolatkom i naruszenie ich nietykalności cielesnej – dowiedziała się PAP w krakowskiej prokuraturze okręgowej.Data dodania artykułu: 20.11.2024 18:37Były nauczyciel odpowie m.in. za prezentowanie pornografii młodzieży Polacy coraz częściej chcą się rozwodzić. Potwierdzają to eksperci. Widać to też po danych z sądów W trzech kwartałach tego roku do sądów okręgowych w całej Polsce wpłynęło blisko 62 tys. pozwów rozwodowych. To o 1,5% więcej niż w analogicznym okresie 2023 roku, kiedy było ich prawie 61 tys. Najwięcej pozwów złożono do sądów w dużych miastach. W całej Warszawie odnotowano ich łącznie 5,8 tys. Z kolei w Poznaniu było 3,9 tys. takich przypadków, a w Gdańsku zaobserwowano ich 3,4 tys. Eksperci nie są zaskoczeni tymi danymi. Jednocześnie wskazują, że spada liczba zawieranych małżeństw. Można zatem postawić tezę, że w strukturze społecznej zachodzą istotne zmiany.Data dodania artykułu: 20.11.2024 18:30Polacy coraz częściej chcą się rozwodzić. Potwierdzają to eksperci. Widać to też po danych z sądów ZUS: od stycznia 2025 r. można składać wnioski o rentę wdowią Od 1 stycznia 2025 r. będzie można składać wnioski o rentę wdowią. Przeznaczona jest dla wdów i wdowców mających prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno to renta rodzinna po zmarłym małżonku – poinformowała ZUS.Data dodania artykułu: 20.11.2024 18:27ZUS: od stycznia 2025 r. można składać wnioski o rentę wdowią
Korzyści dla chorych leczonych nieinwazyjną wentylacją mechaniczną w warunkach domowych dzięki zastosowaniu telemonitoringu - pierwsze polskie badanie Telemonitoring chorych leczonych nieinwazyjną wentylacją mechaniczną w warunkach domowych (NIV) może poprawić jakość leczenia, szczególnie w kluczowym, tj. początkowym okresie stosowania terapii. Może również przyczynić się do bardziej optymalnego wykorzystania zasobów kadry medycznej, dzięki zastąpieniu części wizyt domowych zdalnym monitorowaniem stanu pacjenta. Telemonitoring umożliwia także wprowadzenie mierników jakości prowadzonej terapii w postaci monitorowania podstawowego parametru jakości wentylacji, jakim jest compliance pacjenta, czyli przestrzeganie zaleceń odnośnie czasu stosowania terapii. Wskazują na to wnioski z badania przeprowadzonego na 152 chorych zrealizowanego przez polskich badaczy.Data dodania artykułu: 20.11.2024 10:55Korzyści dla chorych leczonych nieinwazyjną wentylacją mechaniczną w warunkach domowych dzięki zastosowaniu telemonitoringu - pierwsze polskie badanie Domański o wolnej Wigilii: złe rozwiązanie; dla gospodarki to koszt ok. 4 mld zł Będę przedstawiał argumenty, że pomysł wolnej Wigilii jest złym rozwiązaniem; dla polskiej gospodarki byłby to koszt 4 mld zł, a dla budżetu państwa 2,3 mld zł - ocenił w środę minister finansów Andrzej Domański. Jest to krok niepotrzebny - dodał.Data dodania artykułu: 20.11.2024 10:37Liczba komentarzy artykułu: 1Domański o wolnej Wigilii: złe rozwiązanie; dla gospodarki to koszt ok. 4 mld zł Święty Mikołaj zarobi nawet do 250 zł na godzinę Najbardziej opłacalnym zawodem w świątecznym okresie jest Święty Mikołaj, który może zarobić od 31 do 250 zł na godzinę - informuje Personnel Service, który zbadał zarobki w świątecznych zawodach. Mikołaje zarobią więcej na imprezach firmowych, mniej - w galeriach handlowych.Data dodania artykułu: 20.11.2024 10:31Święty Mikołaj zarobi nawet do 250 zł na godzinę
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklamamuzyczny spektakl Metamorfozy
„Idź pod prąd” „Idź pod prąd” 21 listopada, widzowie cyklu Kultura Dostępna będą mogli natomiast obejrzeć polski film „Idź pod prąd” przedstawiający historię zespołu KSU, który przez dekady tworzył muzykę wyrażającą bunt i niezależność. Druga połowa lat 70. XX wieku. Kilku nastolatków z Ustrzyk Dolnych, na czele z charyzmatycznym i niezdyscyplinowanym uczniem ustrzyckiej zawodówki, Siczką, postanowiło zostać punkami i grać punk rocka. Druga połowa lat 70. XX wieku. Kilku nastolatków z Ustrzyk Dolnych, na czele z charyzmatycznym i niezdyscyplinowanym uczniem ustrzyckiej zawodówki, Siczką, postanowiło zostać punkami i grać punk rocka. Zainspirowali się usłyszanym w zagranicznej radiostacji zespołem Sex Pistols i nową kulturą „punk”. Na początek wysyłają do Radia Wolna Europa list z prośbą o więcej „muzyki wolnych ludzi” na antenie. Ku ich zdumieniu list zostaje odczytany w audycji na żywo, a stacja zaczyna emitować cotygodniowy program dotyczący muzyki punk. Oczywiście ani Siczka, ani reszta chłopców nie ma pojęcia o tym, jak wielką rzecz zapoczątkuje ta skromna audycja i jak wielkie, mroczne moce wyruszą przeciwko nim! List odczytany w Wolnej Europie został zauważony przez przedstawicieli PRL-owskiego aparatu represji. Oficer SB, Jerzy Majak przesłuchując Siczkę jasno daje do zrozumienia, że Ustrzyki Dolne to nie Londyn i na terenie jego gminy żadnego „punka” nie będzie.Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna.Data rozpoczęcia wydarzenia: 21.11.2024
Repertuar kina Helios Repertuar kina Helios Fantastyczne kontynuacje światowych hitów: „Paddington w Peru” i „Gladiator 2” już w ten piątek zagoszczą na ekranach kin w całej Polsce! Ponadto na widzów Heliosa czekają świąteczne produkcje jak „Listy do M. Pożegnania i powroty” oraz „Czerwona jedynka”, a także popularne seanse specjalne! Jesienne wieczory to idealny moment, by w towarzystwie rodziny i przyjaciół zanurzyć się w filmowych emocjach, które pozostaną w pamięci na długo.Kultowy miś w czerwonej czapce i niebieskim płaszczyku powraca na wielkie ekrany w animacji „Paddington w Peru”! Paddington wraz ze swoją rodziną Brownów postanawia wyruszyć w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej do Peru, aby odwiedzić swoją ukochaną ciocię Lucy. W tym celu wszyscy udają się do umieszczonego nieopodal lasu deszczowego Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi. To jednak dopiero początek niezwykle ekscytującej przygody, w trakcie której odkryją wiele tajemnic. Przed nimi podróż życia, która poprowadzi ich od amazońskiej dżungli aż po górskie szczyty Peru!Poza uroczym Paddingtonem, w repertuarze kin sieci Helios znajdzie się także druga odsłona epickiej sagi o władzy, intrygach i zemście – „Gladiator 2”, w reżyserii Ridley’a Scotta. Lucjusz jako dziecko był świadkiem śmierci Maximusa z rąk swojego wuja Commodusa. Teraz decyduje się walczyć w Koloseum jako gladiator, aby przeciwstawić się dwóm cesarzom, rządzącym Rzymem żelazną pięścią. Z wściekłością w sercu i z nadzieją na lepszą przyszłość Cesarstwa Lucjusz musi spojrzeć w przeszłość, aby znaleźć siłę i honor, by zwrócić chwałę Rzymu jego ludowi.Wielbiciele świątecznego klimatu powinni zarezerwować sobie czas na seans filmu „Listy do M. Pożegnania i powroty”. Mel rozwija własną mikołajową firmę, lecz nie bez kłopotów. Karina i Szczepan pragną spędzić spokojne Święta, jednak dołączają do nich niespodziewani goście. Synek Mikołaja, Ignaś rusza w pościg za utraconym prezentem i duchem Świąt… W obsadzie znalazła się plejada gwiazd, takich jak: Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant czy Piotr Adamczyk, jak również powracający po latach do serii Maciej Stuhr oraz Roma Gąsiorowska.Helios poleca także świąteczną komedię „Czerwona jedynka”, w której Święty Mikołaj niespodziewanie znika z Bieguna Północnego. Miejscowy szef ochrony, agent E.L.F. rozpoczyna poszukiwania, jednak musi zaangażować do nich doświadczonego tropiciela. Ten drugi cieszy się jednak złą sławą łowcy nagród, a ich współpraca nie należy do najłatwiejszych… Tradycyjnie, poza regularnym repertuarem sieć zaprasza kinomanów na liczne projekty specjalne. W niedzielę, 17 listopada, o godz. 10:30, w kinach Helios zagoszczą Filmowe Poranki z konkursami, a mali widzowie będą mogli zobaczyć najnowszy zestaw odcinków pozytywnej bajki „Baranek Shaun”. Na dzieci, poza porcją filmowych emocji, czekają konkursy i niespodzianki przed seansem. 18 listopada, w ramach projektu Kino Konesera, w wybranych kinach wyświetlony zostanie norweski dramat „Armand”, w którym drobny szkolny incydent między dwoma chłopcami rozpala konflikt między rodzicami i nauczycielami. Dochodzi do eskalacji problemu, gdzie prawda miesza się z kłamstwem...ss 21 listopada, widzowie cyklu Kultura Dostępna będą mogli natomiast obejrzeć polski film „Idź pod prąd” przedstawiający historię zespołu KSU, który przez dekady tworzył muzykę wyrażającą bunt i niezależność. Druga połowa lat 70. XX wieku. Kilku nastolatków z Ustrzyk Dolnych, na czele z charyzmatycznym i niezdyscyplinowanym uczniem ustrzyckiej zawodówki, Siczką, postanowiło zostać punkami i grać punk rocka.Bilety na jesienne seanse dostępne są w kasach kin Helios, w aplikacji mobilnej oraz na stronie www.helios.pl. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a  także zaoszczędzić w ramach unikalnej oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 15.11.2024
"A może byście tak najmilsi wpadli na JAZZ do Tomaszowa"? "A może byście tak najmilsi wpadli na JAZZ do Tomaszowa"? Zapraszamy na pierwszy koncert z cyklu JESIEŃ NAD VOLBÓRKĄ, który odbędzie się w piątek 22.11.2024 roku o godz. 19:00 w Galerii Sztuki Arkady w Tomaszów Mazowiecki.Horntet to kwintet jazzowy, demokratyczny kolektyw złożony z pięciu wyróżniających się i jednych z najbardziej obiecujących polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia.Nominowani do nagrody Fryderyk 2024, zwycięzcy niemal wszystkich konkursów jazzowych w Polsce (m.in. Jazz nad Odrą 2023), zdobywcy 2 miejsca na prestiżowym European YoungArtists’ Jazz Award w Burghausen 2024, wielokrotnie doceniani przez krytyków i dziennikarzy muzycznych w kraju i zagranicą. Począwszy od roku 2019 i założenia zespołu z inicjatywy pianisty Bartłomieja Leśniaka, muzycy stale pracowali nad swoim własnym,wspólnym, rozpoznawalnym stylem opartym o autorskie kompozycje, będące mieszanką mainstreamu, muzyki free, ale też współczesnej muzyki klasycznej z zachowaniem słowiańskiego mianownika, będącego kontynuacją stylu określanego jako Polish Jazz. W 2023 zespół pewny kierunku, który obrał, wydał swój debiutancki album pt. „Horntet”.Skład zespołu:● Szymon Ziółkowski - saksofon altowy i sopranowy● Robert Wypasek - saksofon tenorowy i sopranowy● Bartłomiej Leśniak - fortepian● Mikołaj Sikora - kontrabas● Piotr Przewoźniak - perkusjaBilety:przedsprzedaż 45 plnw dniu koncertu 60 plnKarnet na trzy koncerty w ramach "Jesień nad Volbórką" - 100 pln.Informacje: 690 904 690Zapraszamy 1 Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.11.2024
Reklama
Reklamamuzyczny spektakl Metamorfozy
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: NDWTreść komentarza: W Ujeździe trwa wojna od 2010 roku, kiedy to obecny Pan Burmistrz został radnym, obecnie Pan Burmistrz jest beneficjentem działań rozpoczętych przez Panów Wójtow Korzeniowskiego i Goździka za kadencji, których do Gminy Ujazd zawitały takie firmy jak Kreisel, Eurobox, Euroglas i jeszcze kilka mniejszych. Czas pokaże w jakim stanie Pan Pawlak zostawi Gminę Ujazd, a ten moment zbliża się bardzo szybko.Źródło komentarza: A w Ujeździe wojna trwa nieprzerwanieAutor komentarza: hipokrytaTreść komentarza: Warto zweryfikować ile czasu w dn.24 grudnia br. p.Domański będzie siedział w pracy.Źródło komentarza: Domański o wolnej Wigilii: złe rozwiązanie; dla gospodarki to koszt ok. 4 mld złAutor komentarza: bejcTreść komentarza: Kiedyś molestowała nas swoimi złotymi myślami" kiki" a teraz ten upi "aj.upa"Źródło komentarza: Hołownia: pierwszego dnia prezydentury zwołałbym RBN i powołał Radę GospodarcząAutor komentarza: P O TTreść komentarza: Koniec świata, najwiekszy hejter ,podrzgacz w gminie Ujazd oskarża innych w czym jest mistrzem świata;)naprawdę niesamowite;)Źródło komentarza: A w Ujeździe wojna trwa nieprzerwanieAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Ależ jesteś Pan żałosny.Źródło komentarza: Hołownia: pierwszego dnia prezydentury zwołałbym RBN i powołał Radę GospodarcząAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Wkur.... mnie to, w jaki sposób ten były redaktorzyna i prezenter programów rozrywkowych w tv pcha się do tego, aby koniecznie być Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej. Ten w połowie Białorus!!! Już mamy: wnuczka dziadka z wehrmachtu (ryży donek), w połowie Ukraińca (Bodnar) i jeszcze nam potrzeba Białorusa oraz na szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego jakiegoś sowieta. Ameryka!!! Kur...., cud świata!!!Źródło komentarza: Hołownia: pierwszego dnia prezydentury zwołałbym RBN i powołał Radę Gospodarczą
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama