Aktualizacji dokonano mając na uwadze rozstrzygnięcie przez Instytucję Zarządzającą procedury odwoławczej realizowanej w odniesieniu do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W wyniku tej procedury wniosek szpitala umieszczony zostaje na Liście Rankingowej z liczbą punktów (66 pkt.) wymaganą do uzyskania dofinansowania. Ze względu na brak dostępnej alokacji w konkursie projekt ten sfinansowany zostanie ze środków dla działania 11.3 osi priorytetowej XI REACT-EU.
W związku z powyższym projekt pn. „Podniesienie poziomu jakości i bezpieczeństwa realizacji procedur diagnostyczno-leczniczych w chorobach zakaźnych w Tomaszowskim Centrum Zdrowia” otrzymuje dofinansowanie do wysokości 7 974 758,6 zł oraz uzyskuje status: „Projekt podstawowy (wybrany do dofinansowania)”. Projekt ten z poz. nr 32 Listy Rankingowej przesuwa się na poz. nr 31,
- Jedna pozycja a ma istotne znaczenie. Złożone odwołanie od początku pilotował senator Rafał Ambrozik. To dzięki niemu minister Puda powołał nową komisję do powtórnej oceny wniosków. W efekcie Tomaszów uzyskał jeden dodatkowy punkt. co pozwoliło uzyskać dofinansowanie - mówi prezydent Marcin Witko uczestniczący w rozmowach prowadzonych w ministerstwie przez senatora wspólnie z prezesem Wiesławem Chudzikiem.
Pozyskane dofinansowanie to spory sukces, ponieważ to chyba pierwszy projekt, który podlegał merytorycznej i formalnej ocenie i uzyskał akceptację instytucji zarządzającej funduszami. Wcześniejsze dofinansowania, jakie do pozyskiwał Powiat przyznawano wszystkim samorządom niejako według rozdzielnika. Projekt będący wcześniej na liście rezerwowej z propozycją dofinansowania na poziomie 2 milionów złotych zostanie zrealizowany w całości. Zastanawiające jest jedynie to, że pomoc zabiegał senator oraz szef innego samorządu, a przedstawiciele powiatu zachowywali się wyjątkowo biernie. Zapewne nie stanie to na przeszkodzie, by już wkrótce wszelkie zasług przypisać posłowi Macierewiczowi, czy posłance Milczanowskiej.
- To dobra wiadomość przede wszystkim dla pacjentów szpitala. Zrealizowana zostanie modernizacja infrastruktury budowlanej oddziału obserwacyjno zakaźnego a przy okazji też psychiatrycznego. Z pozyskanych funduszy docieplimy dach, wymienimy okna i drzwi oraz instalacji CO i CWU. Projekt przewiduje odkopanie fundamentów, docieplenie budynku wraz z fundamentami, zagospodarowanie terenu i usunięcie balkonów, które są w katastrofalnym stanie i stanowią jedynie zagrożenie. Remont tego budynku trwa już od dwóch lat. Teraz będzie można go w sposób kompleksowy skończyć - wyjaśnia Konrad Borowski.
Projekt i dofinansowanie umożliwią też zakup aparatury medycznej i sprzętu medycznego oraz zakup i instalację infrastruktury informatyczno monitorującej. Pojawią się też łóżka elektryczne wraz z szafkami i materacami, Przewidziano zakup kardiomonitorów i centrali monitorującej, pomp infuzyjnych, aparatów EKG, ssaków elektrycznych, urządzeń do kompresji klatki piersiowej, wózków zabiegowych, spirometrów, aparatu do znieczuleń, respiratorów, wirówki laboratoryjnej, aparatu RTG, analizatora parametrów krytycznych, myjni dezynfektora do basenów i kaczek, szaf lekowych, systemu do zdarzeń medycznych oraz systemu przyzywowego oraz sprzęt komputerowy w tym serwery i macierz.
Napisz komentarz
Komentarze