Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 29 marca 2025 17:24
Reklama

Narkotyki w oku miejskiej kamery

Miejski monitotoring od kilku lat jest sukcesywnie rozbudowywany. Montowanych jest coraz więcej doskonałej jakości kamer, które wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Obejmując urząd Prezydenta Miasta, Marcin Witko zwracał uwagę, że monitoring praktycznie u nas nie istnieje. Funkcjonowały zaledwie 3-4 kamery, które już wówczas nie były technologicznymi rarytasami. Obecnie strzeże nas 110 kamer, a centrum ich obsługi na bieżąco współpracuje z policjantami i strażnikami miejskimi.

Miesiąc temu Urząd Miasta Tomaszów Mazowiecki podpisał z Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim porozumienia w sprawie współpracy w zakresie miejskiego monitoringu i bezpieczeństwa. Efekty pracy kamer i stale prowadzących obserwację osób są wyraźne i namacalne niemalże każdego dnia. Potwierdza to ilość ujawnionych sprawców wykroczeń i przestępstw. 

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z kolejnym przykładem tego rodzaju efektywnej współpracy Centrum Monitoringu z Powiatowym Stanowiskiem Kierowania w komendzie Policji. 6 sierpnia oko kamery zwróciło się w kierunku mężczyzna, który jak się później okazało posiadał przy sobie narkotyki. Zatrzymany do kontroli usiłował wprowadzić w błąd interweniujących policjantów. Jego starania okazały się jednak nieskuteczne 

Usłyszał zarzut posiadania zabronionych środków psychoaktywnych, za który grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zdarzeniemiało miejsce w godzinach nocnych. Około godziny 21:30, dyżurny tomaszowskiej Policji otrzymał informację od operatorów monitoringu miejskiego, iż na terenie Placu Kościuszki grupa kilku osób może zażywać niedozwolone substancje. Nie tracąc tych osób z pola widzenia operatorzy przekazywali bieżący stan sytuacji. W tym czasie na miejsce skierowane zostały dostępne patrole. 

Już po chwili mundurowi dotarli na miejsce. Grupa przebywających w centrum miasta osób, na widok radiowozu, próbowała się przemieścić i rozproszyć. Jedna z z nich, schowała się przed policjantami za betonowym filarem. 

Okazał się nią być 26 letni tomaszowianin. Pozostałe siedem osób to kobiety i mężczyźni z terenu województwa łódzkiego w wieku od 18 do 32 lat. 

Podczas weryfikacji ich tożsamości, operatorzy monitoringu za pośrednictwem dyżurnego przekazali, iż mężczyzna który schował się za filarem na widok policyjnego radiowozu, wyrzucił wcześniej za pobliską bramę jakiś niewielki przedmiot.

Policjanci zweryfikowali informację sprawdzając wskazane miejsce, gdzie ujawnili torebkę foliową z białym proszkiem, którą zabezpieczyli. To dało podstawy do zatrzymania 26-latka, który był nietrzeźwy, a jego badanie wykazało że miał w wydychanym powietrzy ponad 1,3 alkoholu. 

Zabezpieczony proszek o wadze bliskiej 0,5 grama poddano badaniu na testerze narkotykowym, który wykazał, że to zabroniony prawem mefedron.  


W powyższym przypadku znaczenie ma nie tyle ilość zabronionej substancji jaką posiadał mężczyzna, lecz sam fakt reakcji na popełnione przez niego przestępstwo. Właśnie dzięki tak skoordynowanym działaniom służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, mieszkańcy miasta mogą czuć się bezpieczni.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ścieków głównego nurtu 06.09.2023 22:02
0,5 grama - dobra czołówka na tvp1 np. Wiadromości

Edek 06.09.2023 21:54
A kto odważy się włączyć czytnik zanieczyszczeń powietrza na placu Kościuszki

Madkapolka 09.08.2023 12:00
0,5 grama zabiło by pół Tomaszowa a I grube miliony pln do skarbu państwa nie wpłynęłyby

Taxi 08.08.2023 21:45
Dziwne że na parkingu koło Budowlanki są kamery i jakoś nikt nie interweniuje gdy grają w piłkę po 22 a wiadomo czy nic nie wciągają pokazujecie i chwalicie się jakimiś słabymi sesancjami a trzeba popatrzeć w monitoring i posługiwać się telefonami komórkowymi a nie radiostacją gdzie każdy ma skanery

Opinie

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Przydomowe oczyszczalnie stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem jeśli chodzi o domy jednorodzinne, ale nie tylko. Wielu właścicieli tego typu nieruchomości rozważa budowę takiej instalacji u siebie. Z jakim kosztem jest związana taka inwestycja, co warto wiedzieć na poszczególnych etapach jej realizacji i na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy! Własną oczyszczalnię ścieków można wybudować jeśli nie posiada się możliwości przyłączenia gospodarstwa domowego do zbiorczej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jest to o wiele lepsza alternatywa niż tradycyjne szambo, którego posiadanie wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Przyjrzymy się więc bliżej temu, na czym polega model działania przydomowej oczyszczalni.Data dodania artykułu: 25.03.2025 11:24
Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Statystyczny Polak wytwarza średnio 376 kg odpadów komunalnych rocznie; najmniej mieszkaniec Podkarpacia (250 kg), a najwięcej mieszkaniec Opolszczyzny (480 kg) - wynika z opracowania Instytutu Ochrony Środowiska. Gminy miejskie wytwarzają najwięcej, a gminy wiejskie najmniej odpadów.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:51
Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie

Zmęczonych czuje się 70 proc. polskich rolników, a 62 proc. uważa, że są pozostawieni sami sobie - wynika z badania organizacji More in Common. Wskazano również, że 38 proc. rolników zadeklarowało, że ich gospodarstwa dotknęły susze, a 16 proc. powodzie.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:36
Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama