Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 grudnia 2024 19:27
Reklama
Reklama

Apel Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego

Zwracamy się do wszystkich osób mogących posiadać informacje miejsc pochowania powstańców 1863 – 1864 związanych z naszym i okolicami (miasta, powiatu i rodzin). Obecnie tworzymy katalog powstańców i wszystkie informacje będą bardzo pomocne. Wiele osób posiada pamiątki i informacje o powstańcach w swoich rodzinach i domach. Warto by było, żeby zachować pamięć o takich osobach. Powstańcy 1863 -1864 i Legioniści Polscy walczyli o naszą wolność.

Załączony częściowy wykaz powstańców 1863 – 1864. 

Bałaban Leopold ur. w 1843 r. Gałków Duży s. Jana i Joanny Krzyżanowskiej, stolarz.

Borzęcki Paweł ur. w 1842 r. Szadek s. Józefa i Agnieszki Zbrojewskiej, śl. w 1864 r. Tomaszów Maz. s. Józefa i Agnieszki Zbrojewskiej z Ludwiką Wilczyńską c. Mikołaja i Jadwigi Pilnakowskiej, ślusarz.

Derda Wojciech ur. 11.04.1840 r. Wiaderno s. Józefa i Marianny Wojciechowskiej, śl. w 1862 r. Tomaszów Maz. z Teofilą Chudzik córką Pawła i Marianny Jastrzębskiej, wyrobnik.

Golec Wincenty syn Walentego i Emilii Nike, śl. w 1874 r. Tomaszów Maz. z Pelagią Kletzer c. Karola i Franciszki Gadendzką, zm. w 1915 r. Tomaszów Maz. (Nowy Port), sukiennik.

Goska Stanisław ur. w 1845 r. Inowłódz, syn Szymona i Marianny Baranowskiej, śl. 29.08.1875 r. Inowłódz z Marianną Politowską c. Andrzeja i Małgorzaty Niewiadomskiej, kowal.

Goździk Kazimierz ur. w 1841 r. Tomaszów Maz., s. Jana i Tekli Wilk, śl. w 1873 r. Tomaszów Maz. z Bibianną Bobe c. Jakuba i Julianny Bezler, sukiennik.

Grudziński Stanisław s. Sylwestra i Marianny Majewskiejśl. w 1863 r. Tomaszów Maz. z Katarzyną Wandą Grudzińską c. Wincentego i Eleonory Skowrońskiej, pocztylion.

Kalinowski Wojciech s. Tomasza i Marianny, śl. w 1873 r. Tomaszów Maz. z Teofilą Petroseli c. Mateusza i Marianny Karlińskiej, sukiennik.  Został wcielony do armii rosyjskiej. 

Klimecki Ignacy s. Franciszka i Marianny Dela, zm. w 1915 r. Tomaszów Maz. (Starzyce) ślusarz.

Knap Jan Karol s. Mateusza i Marianny Burzyńskiej, śl. 14.10.1860 r. Wolbórz z Ewą Ast c. Fryderyka i Katarzyny Kulińskiej, sukiennik.

Knap Stanisław ur. 03.05.1844 r. Komorniki (Wolbórz) s. Michała Katarzyny Wysmyk, 

Krajewski Ignacy ur. 19.07.1840 r. Wolbórz s. Jadwigi Krajewskiej.

Krupiński Aleksander ur. w 1841 r. Tomaszów Maz. s. Wojciecha i Katarzyny Ziemińskiej, śl. w 1866 r. Tomaszów Maz. z Emilią Fiszer c. Franciszka i Apolonii Przybyszewskiej, stolarz.

Krupiński Jakub ur. w 1843 r. s. Wojciecha i Katarzyny Ziemińskiej, stolarz.

Lesiak Andrzej s. Antoniego i Anny Męciny, śl. w 1907 r. Tomaszów Maz. z Maryanną Mielczarek c. Piotra i Seweryny Sadowskiej, służący.

Lipski Mikołaj ur. w 1838 r. Tomaszów Maz. s. Piotra i Elżbiety Gruber, uczeń tkacki.

Lipski Stanisław Jan ur. w 1833 r. Tomaszów Maz. s. Piotra i Elżbiety Gruber, sukiennik.

Łabajczyk Paweł ur. 28.12.1839 r. Łazisko (Chorzęcin) s. Mateusza i Antoniny Maxekn ?, śl. w 1873 r. Tomaszów Maz. z Wiktorią Włodarczyk c. Jakuba i Jadwigi Rybak, sukiennik.

Modrzejewski Franciszek ur. w 1836 r. Tomaszów Maz. s. Tomasza i Julianny Gesler (Gessler), śl. w 1859 r. Tomaszów Maz. z Zuzanną Koenig c. Augusta i Joanny Rober, zmarł stolarz.

Osuch Marcin s. Aleksego i Anieli Linek, śl. w 1843r. Tomaszów Maz. z Józefom Lisowską c. Szymona i Elżbiety Dobrzańskiej, zmarł 20.12.1883 r. Rawa Maz., kowal.

Rybiński Mateusz s. Wojciecha i Agnieszki Lewandowskiej, śl. w 1864 r. Tomaszów Maz. z Ewą Bald c. Michała i Krystyny Leideckiej, służący.

Schultz (Szulc) Wilhelm Henryk ur. 20.10.1835 r. w Rawie Maz., ewangelik, sukiennik

Semler (Semmler, Zemler) Aleksander Ferdynand ur. w 1844 r. Tomaszów Maz, s. Ferdynanda i Marianny Zaręby, śl. w 1874 r. Tomaszów Maz. z Anielą Wolak (Nowak) c. Ernesta i Katarzyny Osuchowskiej, 

Szlifirski Brunon ur. w 1824r. Tobiasze k/Tomaszowa Maz. s. Wojciecha i Marianny Podgórskiej.

Były żołnierz armii rosyjskiej.

Szlifirski Ryszard Konstanty ur. w 1839 r. Tomaszów Maz. s. Józefa i Marianny Śniegockiej, były urzędnik poczty w Genui.

Szmidt Józef syn Ernrsta i Barbary Szmiesznej, śl. w 1863 r. Tomaszów Maz. z Józefą Warchol c. Franciszka i Elżbiety Szczepańskiej, sukiennik.

Śmiałkowski Franciszek ur. w 1843 r. s. Stanisława i Rozalii, zm. w 1875 r. Tomaszów Maz., bednarz.

Turski Stanisław s.Karola i Natalii Hess, śl. w 1914 r. Tomaszów Maz. z Alicyą Joanną Szejffler c. Berty Szejfer.

Ziętek Antoni ur. w 1839 r. Glinik k/Lubochni s. Wawrzyńca i Agnieszki Grzyb, śl. w 1864 r.  Czerniewicach z Eleonorą Nitkawską c. Józefa i Józefy, zm. w 1898 r.

Zyszkowski Antoni ur. 06.06.1836 r. Brzustów k/Tomaszowa Maz. s. Karola i Zuzanny Piechoskiej, śl. w 1865 r. Brzeziny z Józefą Marianną Rzeszotarską c. Piotra i Antoniny Krotokiewskiej.

Zyszkowski Jan Dominik ur. w 1839 r. Tomaszów Maz. s. Karola i Zuzanny Piechowskiej, zecer-litograf.

 

Wszystkie informacje będą bardzo pomocne w opracowaniu katalogu powstańców 1863 – 1864 oraz legionistów.

Kontakt przez TPTM JW ul. Rzeźnicza 4 Tomaszów Maz. (Arkady, 6/9).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

. 23.08.2023 11:35
Jako, że brała udział jedynie inteligencja + co bardziej świadomia szlachta, a chłopi jedynie dobijali rannych powstańców by okraść ich (szczególnie buty były atrakcyjne), to nie zachowało się nic z pamiątek rodzinnych w Tomaszowie. Rodziny tych którzy przeżyli żyją w dużych miastach. Tutaj nie było i nie ma sensu trzymać żadnej nieruchomości bo miejsce nie jest ani atrakcyjne turystycznie by móc wynajmować ani przyjazne człowiekawi by chcieć samemu tu odpoczywać po tygodniu pracy w większym mieście. Za komuny dostawali nawet większe w Łodzi, Warszawie bo było budowane w opór, a ci którzy mieli wyższe wykształcenie z automatu było traktowani jako elita. Także tutaj można liczyć jedynie na widokówki syna furmana dowożącego wodę. Raczej druga strona niż ta i którą chodzi.

s 23.08.2023 20:20
Częściowo masz rację. Może podasz przykład. Czy wojny wygrywali tylko oficerowie, a niezwykłych żołnierze.

@s 24.08.2023 15:06
s 23.08.2023 20:20
Częściowo masz rację. Może podasz przykład. Czy wojny wygrywali tylko oficerowie, a niezwykłych żołnierze.
Przymusowo wcielani. Był olbrzymi opór szczególnie w okolicy żniw czy w trakcie jakichś dorocznych sadzonek (zieniaka? Co tam się jeszcze sadzi?) A tutaj przy drobnej ruchawce gdy chłop widział – choćby po wyposażeniu tych skormnych oddziałó w porównaniu do regulanrych wojsk carskich, że to jest słabe, więc kładli lachę maswo. Gdy był wjazd do wsi uzbrojonego oddziału, no to do lasu, nawet na kilka dni, potem po cichu rozglądając się na wszystkie strony powrót do nory. Instynkt zamozachowawczy, żadne tam wartości wyższe jakieś tam polskości, jakieś tam ojczyzny. Samoświadomść chłopstwu dał dopiero komunizm i dzisiaj co odważniejsi – jak ja – mają do tego szacunek. Pamiętają. Reszta plecie co tam widzi, że jest bezpieczne, modne. Łeb wygoli z jdnego boku, babę zapłodni, ważne by mieć gruza, potem może coś nowszego. Motor? Lotnię? By świat wiedział o moim „sukcesie”. Wesela na 1000 osób, imieniny po 200 osób by było poczucie że tworzy się jakąś wspólnotę – co jest iluzją i wychodzi to przy dzieleniu spadkiem, gdy skaczą sobie do gardeł, nawet najbliżsi. By było jasne, ja tego tak bardzo też nie deprecjonuje. Nigdzie na świecie tak nie jest, że każdy rozkminia wszysko, bo to jest nieustanne dręcznie się. Fizycznie obumierasz trzy razy szybciej niż reszta. Tylko tutaj rozmaiwamy o powstaniu więc powiedzmy sobie wprost: zdecydowana większość mieszkańcow Kongresówki była przeciwna powstaniu. A elity? To zależy jakie. Finansowe na pewno były przeciw. Na polskości tych ziem tylko traciły. A w II RP prywatny przemysł twekstylny zaczął zupełnie tu siadać. Produkowali głównie na wschód. A wschód z dnia na dzień – decyzją polityczną – się zamknął. Walczyła intelignecja i część szlachty ale już takiej zrewoltowanej. Dziś wyławiali by uchodźców na morzu śródziemnym, czy pomagali Ukrainkoom. Co robi reszta widzimy gołym okiem. Instynty. Tam jakiś Wołyń. O Wołyniu panie to una usłyszała 2 lata temu. Dobijajac już do 50tki. Patrioci xD.

s 24.08.2023 16:38
Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę o tamtych czasach. Czy ponad 100 powstańców z Tomaszowa Maz. walczyło w powstaniu: katolicy, ewangelicy, żydzi i inni. Nie znając historii powstańców nie można ich osądzać.

@s 25.08.2023 11:32
Jest kilka poważniejszych książek gdzie tam jest Tomaszów wzmiankowany (poważniejszych i pod wzgledem stylu, przedstawianej metodologii – która przynajmniej sygnalizuje jakiś warsztat autra), no ale to z lat PRL, więc szybko odszczekniesz, że tam cenzura więc na pewno manipulowali, umniejszali. Dziś niby nie ma cenzury, ale za pybliczne pieniądze publikuje się jednynie na tematy pożądane przez władze koloryzując (często aż do wyrzygania jak te zdjęcia Tomaszowa „Darka”, na pierwszy rzut oka dla każdego kto choć liznął coś lepszego budzi niesmak), dodając fakty, nazwiska, podnosząc bzdury do rangi wydarzeń czy nawet czasem ordynarnie zmyślając. W Polsce ma to chwilowe znaczenie, w takich małych miastach ogranicza ludzi z postrobotniczych środowisk z dostępem do wiedzy na dużo węższym poziomie niż za PRL, do zaliczenia szkolnej historii i zapomnienia. Nikt nie będzie o to dbał za kilka lat. Nie ma sensu się angażować by powielać takie bzdury. Co najwyżej pobawić się na olmipiadach ws wyklętych, by podbić swoją maturalną notę, nie musieć zdawać jednego egzaminu czy nawet dostać od razu indeks na prawo. Po pierwszych egzaminach wylecieć, no ale przynajmniej była szansa. xD Trochę takiego małego cwaniactwa.

s 23.08.2023 20:20
Częściowo masz rację. Może podasz przykład. Czy wojny wygrywali tylko oficerowie, a niezwykłych żołnierze.

Opinie
Narzędzia diagnostyczne wspierające pracodawców w promocji zdrowia personelu Ponad 53% średnich i dużych firm w Polsce deklaruje, że dba o to, by ich kultura organizacyjna znacząco sprzyjała zdrowiu pracowników. Wynika to z deklaracji kadry zarządzającej zdrowiem i dobrostanem w tych firmach, zebranych w ogólnopolskim badaniu Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera, zakończonym w listopadzie br. Reprezentatywna próba badawcza liczyła 1032 organizacje i odzwierciedlała ich strukturę branżową, kategorię wielkości zatrudnienia oraz lokalizację w podziale wojewódzkim.Data dodania artykułu: 17.12.2024 10:01 Wszystko, co musisz wiedzieć o betonomieszarkach W nowoczesnym budownictwie betonomieszarki odgrywają kluczową rolę. Zapewniają transport i jednorodność mieszanki betonowej, co ma zasadnicze znaczenie dla jakości pracy.Data dodania artykułu: 16.12.2024 16:47 Rząd nie dostrzega systemowej luki - a mógłby zyskać ponad miliard złotych z podatków i uchronić Polaków przed szeregiem zagrożeń. Teraz tracą wszyscy - państwo i konsumenci – alarmuje WEI w nowym raporcie Rząd planuje na 2025 rok rekordowy deficyt w finansach publicznych. Szukając dodatkowych źródeł i oszczędności, władze ignorują zjawisko, o którym od kilku lat alarmują eksperci – szarą strefę na rynku kasyn online. Tylko w zeszłym roku obrót na nielegalnych witrynach hazardowych oferujących kasyna online wyniósł prawie 26 mld zł, pieniądze Polaków trafiły do firm zarejestrowanych w rajach podatkowych, m.in. Curacao oraz na Malcie – podaje WEI w raporcie.Data dodania artykułu: 16.12.2024 13:47
Ruszyło głosowanie na Samochodową Premierę Roku OTOMOTO. Wybierz faworyta i wygraj 20 000 zł W ramach konkursu TYTANI OTOMOTO 2024/2025 pojawia się nowa kategoria - Samochodowa Premiera Roku OTOMOTO. To jedyna kategoria, w której zwycięzcę wybiorą fani motoryzacji w otwartym plebiscycie. Za udział w głosowaniu mogą zdobyć nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych. Głos można oddać do końca stycznia 2025 r. za pośrednictwem strony konkursowej w serwisie OTOMOTO News.Data dodania artykułu: 16.12.2024 13:19 Od 30 lat na straży bezpieczeństwa oszczędności Polaków 14 grudnia 1994 roku Sejm RP zdecydował o powstaniu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) – instytucji, która stoi na straży bezpieczeństwa oszczędności Polaków. Od początku działania BFG jest gotowy, by – jeśli zajdzie taka konieczność – wypłacić klientom banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej środki do ustawowego limitu gwarancji, który od 2010 roku wynosi równowartość w złotych 100 tys. euro.Data dodania artykułu: 16.12.2024 11:54 Raport: w tym roku mniej Polaków ma zadłużyć się na organizację Świąt Bożego Narodzenia Co dziesiąty badany deklaruje, że w tym roku zadłuży się, by zorganizować święta; kilka lat temu było to nawet 20 proc. społeczeństwa - wskazują autorzy badania "Świąteczne zadłużenie Polaków". Dodano, że paradoksalnie pożyczkę na święta najczęściej zaciągną ci lepiej zarabiający.Data dodania artykułu: 16.12.2024 11:42
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Sztuka – Sport – Olimpiada Na wystawie zatytułowanej „Sztuka – Sport – Olimpiada”, prezentowane są obrazy oraz sylwetki tomaszowskich olimpijczyków którzy reprezentowali nasze miasto, a tym samym nasz kraj, na olimpijskich stadionach, w różnych dyscyplinach sportowych. Tematyka sportu została przedstawiona w malarstwie, nurcie pop artu. Na płótnach przedstawione są różne dyscypliny lekkoatletyki i nie tylko. Prezentujemy dzieła Niny Habdas (1942–2003), łódzkiej malarki i graficzki, Wiesława Garbolińskiego (1927–2014), Andrzeja Szonerta (1938–1993) i Benona Liberskiego (1926–1983). Płótna powstały w latach siedemdziesiątych XX wieku, podczas Pleneru Olimpijskiego zorganizowanego w Spale koło Tomaszowa Mazowieckiego. Prezentowane obrazy zostały przekazane w darze tomaszowskiemu Muzeum w latach 70. XX wieku przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Wystawę uzupełniają informacje o Tomaszowskich Olimpijczykach, pamiątki Stanisławy Pietruszczak z XII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku (1976) oraz znaczki poczty japońskiej wydane z okazji XVIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Nagano (1998), podarowane Muzeum przez Pawła Abratkiewicza. Wystawa przypomina nam o pięknej tradycji umacniania więzi pomiędzy ideą sportu olimpijskiego a twórczością artystyczną, która może kształtować humanistyczne wartości sportu i kreować jego wizerunek w społeczeństwie. Zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach 1 sierpnia – 27 października 2024 r., w godzinach otwarcia Muzeum: od wtorku do piątku od godz. 9.00 do 16.00, w soboty i niedziele od godz. 10.00 do 16.00 (w poniedziałek nieczynne). Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.08.2024
Helios zaprasza na Maraton Sylwestrowy  Jak co roku kino Helios zaprasza na nietuzinkowego sylwestra w filmowych klimatach. Tym razem oprócz gwiazd kina, będą nas bawić również giganci muzyki. W zależności od zestawu na który się zdecydujemy, na wielkim ekranie zobaczymy Nicole Kidman, Antonio Banderas’a, a potem jeszcze Celeste Dalla Porta i Gary’ego Oldman’a lub Robbie’go Williams’a we własnej osobie oraz Boba Dylana, zagranego przez Timothée Chalamet’aW zestawie pierwszym, na początek w doskonały nastrój wprowadzi nas ROBBIE WILLIAMS, czyli prawdziwa „sceniczna małpa”. Ten film to porywający, niebanalny portret zwykłego brytyjskiego chłopaka, który podbił świat rozrywki najpierw w zespole Take That, a potem w karierze solowej. Po przerwie na powitanie Nowego Roku, jego miejsce zajmie Timothée Chalamet, który wcielił się w rolę wielkiego Boba Dylana! Gwarantujemy, że nie zabraknie doskonałej muzyki, wspaniałych emocji, zabawy i dobrego smaku, a to wszystko w niepowtarzalnej kinowej atmosferze. swoich pasażerów do ich domu…Z kolei w zmysłowym zestawie drugim gwarantujemy zabawę w towarzystwie zniewalająco pięknych kobiet i nie mniej przystojnych mężczyzn, ich nieposkromionych żądz i romansów. Na początek Nicole Kidman w filmie „BABYGIRL”, a po przerwie na noworoczny toast, również przedpremierowo film mistrza Paolo Sorrentino, „BOGINI PARTENOPE”. Będzie energetycznie, romantycznie, ale przede wszystkim bardzo zmysłowo... Wszystko to w niepowtarzalnej kinowej atmosferzeCałość dopełni skromny sylwestrowy poczęstunek przygotowany przez Puchatek obiady na dowóz oraz lampka szampana o północy.Bilety na Sylwestrową odsłonę cyklu Nocne Maratony Filmowe dostępne są na stronie: www.helios.pl, w kasach kin Helios w całej Polsce oraz w aplikacji mobilnej. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić. Do zobaczenia na nocnych seansach!Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2024
Reklamamuzyczny spektakl Metamorfozy
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533 Cena: Do negocjacjiZapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama