Od piątku, 6 października, w Galerii Tomaszów będzie można odwiedzać specjalną wystawę gadów, płazów oraz owadów, które zostały ocalone w ramach działań interwencyjnych. Inicjatorką jest „Dżulia w Dżungi”, 18-latka, która wraz z weterynarzem ratuje zwierzęta. Wystawa połączona jest z akcją edukacyjną, w ramach której można będzie dowiedzieć się dlaczego poszczególne egzemplarze trafiły do azylu i jak należy opiekować się tymi wyjątkowymi stworzeniami. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
6 października, w piątek, w Galerii Tomaszów w południe rusza wyjątkowa wystawa edukacyjna. W przestrzeni znajdującej się na przeciwko salonu Rossmann do końca roku będzie można podziwiać gady, płazy i owady oddawane do azylu przez właścicieli, porzucane, odkupywane lub też odbierane w ramach interwencji prowadzonych przez Straż Miejską oraz Animal Patrol. Inicjatorką wydarzenia jest 18-letnia Julia, znana w social mediach jako „Dżulia w Dżungli”, która wraz z zaprzyjaźnionym lekarzem weterynarii prowadzi charytatywnie azyl liczący obecnie ponad 150 zwierząt. Wśród prezentowanych egzemplarzy będzie można podziwiać węże, dwa rodzaje kameleonów, gekony i inne jaszczurki, żaby, pająki, a także szarańcze, świerszcze i karaczany. Nie zabraknie też specjalnej atrakcji w postaci widocznych tylko pod lupą izopodów, istot nazywanych ekipą sprzątającą żyjąca w terrariach gadów.
„Wystawa ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Przy każdym ze zwierząt będzie znajdować się informacja na temat jego gatunku, potrzeb oraz tego w jaki sposób trafiło do naszego azylu.Wiele z nich w momencie przyjścia do nas wymaga pomocy weterynaryjnej, są zaniedbane i schorowane. Chcemy uświadamiać ludziom jakich warunków potrzebują zwierzaki, jak duże rosną, czym się żywią i co najważniejsze z jakich powodów są oddawane lub porzucane” – mówi Julia Kunze inicjatorka wystawy. „Moje plany na przyszłość to ukończenie weterynarii ze specjalizacją – zwierzęta nieudomowione. Chcę także założyć fundację i szpital właśnie dla takich zwierzaków” – dodaje.
To wyjątkowa okazja żeby dowiedzieć się więcej o gadach, płazach i owadach, które trafiają do domowych hodowli często bez przygotowania i dokładnego przemyślenia tego pomysłu przez właścicieli.
„W Galerii Tomaszów staramy się edukować wszystkich odwiedzających w zakresie dbałości o środowisko i przypominać jak ważna jest troska o bioróżnorodność. Sami prowadzimy pasiekę, tworzymy domki dla ptaków, gryzoni i owadów. Edukacja w zakresie odpowiedzialnego podejścia do kupowanych i hodowanych zwierząt to kolejny element naszych działań proekologicznych” – podkreśla Olga Wiernicka, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.
Wystawa będzie dostępna w galerii do końca roku. Wszystkich odwiedzających prosimy o zachowanie ciszy i niepukanie w szyby znajdujących się na wystawie terrariów. Możliwe są też organizacje lekcji z przewodnikiem dla przedszkoli i szkół.
Napisz komentarz
Komentarze