Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 29 marca 2025 15:32
Reklama

Plantator z Inowłodza trafi do więzienia

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII i Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy zabezpieczyli podczas wspólnych działań 116 krzaków konopi innych niż włókniste, ponad 7,5 kilograma marihuany, 53 grzyby halucynogenne oraz sprzęt służący do ich uprawy. Plantatorem nielegalnych roślin i jednocześnie wytwórcą narkotyków był 25-letni mieszkaniec gminy Inowłódz. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratora Rejonowego, sąd wobec ,,plantatora" zastosował tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, z której wynikało, iż na terenie gminy Inowłódz może być prowadzona plantacja marihuany. Do współpracy dołączyli tomaszowscy kryminalni, by wspólnie 11 października 2023 roku po wcześniejszym wytypowaniu posesji i ustaleniu jej właściciela wejść na jej teren. 

Reklama

W trakcie policyjnych działań 25-letni mieszkaniec posesji przyznał, że posiada w szafie dwie małe plantacje grzybów halucynogennych oraz marihuanę. We wskazanym miejscu policjanci zabezpieczyli przedmiotowe grzybnie wraz z 53 grzybami halucynogennymi oraz 100 gramów suszu roślinnego o charakterystycznym zapachu marihuany. 

Ustalono, że to tylko część uprawy i narkotyków jakie posiada młody mężczyzna. W pomieszczeniach piwnicznych znajdowała się duża plantacja konopi indyjskich oraz pojemniki i wiadra z suszem roślinnym. Zarówno rośliny, susz roślinny jak i cały sprzęt służący do ich uprawy i suszenia został zabezpieczony przez technika kryminalistyki do dalszych badań. Zabezpieczone konopie jak i susz poddano badaniom na narkotesterach, które wykazały dużą zawartość zabronionego prawem środka THC. 

Łącznie w wyniku prowadzonych działań policjanci zabezpieczyli 7,6 kilograma marihuany, dwie grzybnie z 53 grzybami halucynogennymi, 116 krzaków konopi innych niż włókniste oraz cały sprzęt służący do produkcji i przetwarzania narkotyków. Ponadto policjanci ustalili, iż plantacja ta była zasilana prądem pochodzącym z kradzieży. 

Na miejscu ujawniono nielegalne przyłącze, co potwierdzili wezwani na miejsce pracownicy zakładu energetycznego. 25-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty uprawy, wytwarzania i posiadania znacznych ilości narkotyków oraz kradzieży prądu. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratora Rejonowego, sąd wobec domorosłego plantatora zastosował tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Przydomowe oczyszczalnie stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem jeśli chodzi o domy jednorodzinne, ale nie tylko. Wielu właścicieli tego typu nieruchomości rozważa budowę takiej instalacji u siebie. Z jakim kosztem jest związana taka inwestycja, co warto wiedzieć na poszczególnych etapach jej realizacji i na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy! Własną oczyszczalnię ścieków można wybudować jeśli nie posiada się możliwości przyłączenia gospodarstwa domowego do zbiorczej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jest to o wiele lepsza alternatywa niż tradycyjne szambo, którego posiadanie wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Przyjrzymy się więc bliżej temu, na czym polega model działania przydomowej oczyszczalni.Data dodania artykułu: 25.03.2025 11:24
Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2025? Aktualne ceny i dotacje

Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Statystyczny Polak wytwarza średnio 376 kg odpadów komunalnych rocznie; najmniej mieszkaniec Podkarpacia (250 kg), a najwięcej mieszkaniec Opolszczyzny (480 kg) - wynika z opracowania Instytutu Ochrony Środowiska. Gminy miejskie wytwarzają najwięcej, a gminy wiejskie najmniej odpadów.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:51
Raport: Polacy wytwarzają średnio od 250 do 480 kg odpadów rocznie

Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie

Zmęczonych czuje się 70 proc. polskich rolników, a 62 proc. uważa, że są pozostawieni sami sobie - wynika z badania organizacji More in Common. Wskazano również, że 38 proc. rolników zadeklarowało, że ich gospodarstwa dotknęły susze, a 16 proc. powodzie.Data dodania artykułu: 23.03.2025 09:36
Badanie: większość polskich rolników czuje się zmęczona i pozostawiona sama sobie
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama