Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:21
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

W Tomaszowie często na nie narzekamy. Bezpieczeństwo na ulicach

Często spotykamy się z krytyką zarówno oznakowania jak i organizacji ruchu na naszych ulicach. Zdaniem czytelników portalu NaszTomaszow.pl projekty często robione są zza biurka i nie odzwierciedlają rzeczywistych warunków w tym na przykład natężenia ruchu. Dodatkowo tomaszowianie w mailach do redakcji twierdzą, że w mieście i powiecie powinien być na bieżąco monitorowany przez odpowiednie służby oraz policję.

- W odpowiedzi na Pańskie pytania uprzejmie informuję, iż w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim prowadzona jest bieżąca analiza zagrożeń bezpieczeństwa na drogach powiatu tomaszowskiego.  Z bieżącej analizy, na którą składają się trzy kwartały 2023 roku wynika, iż do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi w rejonie drogi wojewódzkiej nr 713. Na obszarze miejskim największa liczba zdarzeń drogowych odnotowywana jest w rejonie ulicy Warszawskiej ( co wpływa na ogólną liczbę zdarzeń na drodze nr 713) - informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim asp. sztab. Grzegorz Stasiak

Droga o któej wspomina rzecznik była w ostatnich latach remontowana i wprowadzano na niej nową organizację ruchu. Co ciekawe, zwężenie ulicy Warszawskiej, pozbawienie jej praktycznie miejsca parkingowych miało na celu poprawę bezpieczeństwa. Najwyraźniej ktoś nie wszystko do końca przemyślał. Zarządcy dróg budując lub modernizując infrastrukturę drogową zwracają się do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim z wnioskami o wydanie opinii w zakresie prawidłowości oznakowania. - W tut. jednostce opiniowane są projekty stałej lub tymczasowej organizacji ruchu w ramach projektów obejmujących drogi powiatowe. Projekty dotyczące wyłącznie dróg gminnych lub wewnętrznych nie wymagają opiniowania przez Policję - wyjaśnia asp. sztab. Grzegorz Stasiak. Od stycznia 2023 roku do chwili obecnej do KPP w Tomaszowie Maz. wpłynęło łącznie 26 takich wniosków. W ostatnim czasie wpłynęły wnioski z projektami dot. planowanych prac na terenie Tomaszowa Maz. w obrębie ulic Tkackiej/Farbiarskiej oraz Nadrzecznej/Szczęśliwej. 

Opiniowanie prowadzone przez tut. Wydział Ruchu Drogowego KPP w Tomaszowie Maz. prowadzone jest wyłącznie w zakresie właściwego oznakowania. nie obejmuje rozwiązań technicznych. Określenie na przykład konieczności wyznaczenia i budowy ciągów rowerowych lub pieszo rowerowych, leży w gestii zarządcy drogi  (inwestor –projektant). 

Gdzie jeszcze notowanych jest najwięcej niebezpiecznych zdarzeń drogowych?  Według policji dochodzi do nich najczęściej w rejonie ulic Świętego Antoniego, Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, Spalskiej, Konstytucji 3-ego Maja, Placu Tadeusza Kościuszki, Legionów, Nowowiejskiej, Mireckiego, Zawadzkiej i Dzieci Polskich. Z kolei na terenie powiatu najwięcej zdarzeń drogowych generowanych jest w ciągach dróg ekspresowych, krajowych i wojewódzkich. Do miejsc takich należą  droga ekspresowa S-8 ( oba kierunki) na wysokości gminy Lubochnia oraz Czerniewice, droga wojewódzka DW 713 w obszarze miejscowości Ujazd i Rokiciny oraz droga krajowa  DK – 48 (rejon ulicy Ignacego Mościckiego) w Spale.

Oficer prasowy informuje ponadto, że na podstawie bieżącej analizy zagrożeń, w tym również w zakresie zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, dyslokowane są odpowiednie siły i środki do ich niwelowania i zapobiegania występowaniu niekorzystnych zjawisk np. w miejscu gdzie dochodzi do zdarzeń na skutek przekraczania dozwolonego limitu prędkości dyslokowane są służby ruchu drogowego z laserowymi miernikami prędkości lub w ramach koordynacji wojewódzkich nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideo rejestratory. 

Oznakowanie na  lokalnych drogach wymaga stałego monitorowania. Znaki z różnych powodów znikają. Nasi czytelnicy często alarmują o uszkodzeniach. - W przypadku ujawnienia nieprawidłowości w oznakowaniu dróg położonych na obszarze powiatu tomaszowskiego ( np. ujawnione przez patrole podczas codziennej służby, podczas lustracji okresowych, przeglądu dróg itp.) kierowane są wnioski lub przekazywane informacje w formie pism urzędowych bezpośrednio do zarządców dróg o usunięcie nieprawidłowości. Wnioski takie zgłaszane są również na Komisjach Bezpieczeństwa przy Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim. W skali roku jest to nawet kilkadziesiąt zgłoszeń - czytamy w informacji przesłanej nam przez KPP Tomaszów. 

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim wielokrotnie występowało do zarządców dróg z wnioskami i propozycjami poprawy bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych. Wnioskowano np. o doświetlenie przejścia lub inwestycję w system tzw. przejścia aktywnego.     
 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kierowca 16.11.2023 22:20
"W przypadku ujawnienia nieprawidłowości w oznakowaniu dróg położonych na obszarze powiatu tomaszowskiego ( np. ujawnione przez patrole podczas codziennej służby" Chyba jaj sobie z nas robi żaden Policjant ne zwraca uwag na oznakowanie widać ciągle poprzekręcane znaki przez idiotów na dodatek od kilku miesięcy nie działa doświetlenie jednego z przejść i net tego jakoś nie zgłasza tak samo jest z kocim oczkami przed przejściem dla pieszych prawie wszystkie już nie świecą. Nasz rzecznik jak zwykle mija się z prawdą komisji d/s bezp.w ruchu drogowym było w tym roku bardzo dużo bo aż 2 (dwie) i ciekawe czy jeszcze będą.

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama